Kiedy kupić suknię ślubną, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy?

09 grudzień 2018
Joanna Brodzicka

Zakup kreacji dla panny młodej to niewątpliwie bardzo ważny wydatek. Jednak wypadałoby się zastanowić, kiedy suknia jest najtańsza i czy można zaoszczędzić na jej zakupie.


Niemal każda Panna Młoda marzy o bajkowej sukni ślubnej, w której będzie się prezentować jak milion dolarów. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu ślub bierzemy raz w życiu (teoretycznie). Salony sukien ślubnych prześcigają się w projektowaniu coraz to piękniejszych modeli. Trudno przejść obok nich zupełnie obojętnie.

Zwykle rozważania o wyborze weselnej kreacji, zaczynamy już rok przed planowaną datą ślubu. Najpierw oglądamy stroje w internecie i katalogach, gdzie szukamy inspiracji i idealnego fasonu. Oferta jest bardzo duża i różnorodna. Począwszy od koronki, poprzez muśliny, śnieżnobiałe suknie i kończąc na odważniejszych – kolorowych. Wyobrażamy sobie, jak byśmy się prezentowały w każdej po kolei.

Kiedy suknia ślubna jest najtańsza?

Jednak są sytuacje w życiu, że nie dysponujemy nadmiarem gotówki na zakup wymarzonej kreacji. Co wtedy zrobić? Jak sobie poradzić i kiedy dokonać zakupu? Marzenia są po to, aby je spełniać. Skoro na czymś nam bardzo zależy, realizujmy nasz plan. Jednak róbmy to z głową. Podam Wam kilka przykładów – kiedy można kupić najtaniej suknię ślubną. Nie są to sztywne terminy, jednak najbardziej przybliżone do realizacji zamierzonego celu.

Kiedy można kupić najtaniej suknię ślubną?

  • przeceny zaczynają się pod koniec lipca
  • okres wrzesień – listopad
  • wymiana kolekcji (w większości w maju)
  • bezpośrednio po targach można upolować prawdziwą perełkę
  • na konkretne modele, salony organizują promocje bez względu na porę roku
  • po okresie wyprzedaży, kiedy salon koniecznie chce sprzedać daną suknię
  • upusty przewidziane są na kreacje z ekspozycji

 

Warto w tych terminach polować na wyśniony model. Najwygodniej, jeśli upatrzycie sobie 3-4 fasony, wtedy łatwiej Wam będzie osiągnąć sukces związany z zakupem po najniższej cenie. A może już coś kupiłyście w promocji? Ile udało Wam się zaoszczędzić? Pochwalcie się! :)

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

21 listopad 2018
02 lipiec 2018

Komentarze