Jak zaoszczędzić kupując tanią suknię ślubną?

22 październik 2018
Magdalena Gitler

Kupno sukni ślubnej może być sporym wydatkiem wydatek, ale nie musi. Przedział cenowy jest bardzo duży — nowa suknia z salonu może kosztować od ponad 2000 do 9000 złotych, a jeśli weźmiemy pod uwagę znane marki i popularne salony górna granica ceny może się nawet podwoić.

Ile panien młodych tyle zdań na temat sukni ślubnej i tego ile warto zapłacić, ale na pewno w tym wielkim dniu każda marzy o tym, żeby wyglądać pięknie, a jak zaoszczędzić podczas zakupu tej wyjątkowej kreacji?

Producenci tanich sukien ślubnych w sklepach sieciowych

Nie wszyscy wiedzą, że popularni producenci wypuszczają też linie sukien ślubnych.

Własną kolekcję ślubną wprowadziły m.in. marki Topshop, ASOS, Zalando, czy H&M. W sklepach takich jak Marks&Spencer czy Mango znajdziemy okazyjnie sukienki, które co prawda nie są nazywane ślubnymi, jednak ich stylistyka zdecydowania pasuje do uroczystości. Koszt takiej kreacji to od ok. 400 do 1200 zł.

Używana suknia ślubna

Zakup używanej sukni ślubnej z drugiej ręki to możliwość dużych oszczędności, zwłaszcza jeśli chcemy wystąpić w markowej kreacji, na którą nie mamy środków.

Markową sukienkę możemy znaleźć na portalach sprzedażowych nawet za 1000 zł. Zależnie od modelu i kolekcji ceny te oczywiście mogą być wyższe, ale nadal są niższe niż w salonie. Im lepszy stan kreacji i im bardziej rozpoznawalna marka, tym bardziej cena szybuje w górę. Ofert jest mnóstwo, ale jeśli dobrze poszukamy jesteśmy w stanie znaleźć prawdziwą perełkę.

Tanie suknie ślubne w sklepach vintage i second-hand

Można tam znaleźć niepowtarzalne kreacje z minionych lat, z niepowtarzalnej jakości tkanin, które dzisiaj nie są wykorzystywane w produkcji.

Oczywiście to trudne zadanie i nie ma się co łudzić, że już przy pierwszej wizycie znajdziemy naszą suknię. Trzeba nastawić się na długie i być może żmudne poszukiwania, ale na pewno warto! To opcja zwłaszcza dla tych Pan, które pragną wziąć ślub w kreacji wpisującej się w stylistkę minionych lat. Sklepy vintage  obfitują w kreacje w bardzo modnym stylu boho lub rustykalnym. Warto pamiętać, że nawet jeśli coś nie odpowiada nam w sukni, którą sobie wypatrzyłyśmy można ją przerobić.

Wyprzedaże nowych sukien ślubnych

Wyprzedaże przyjacielem kobiety! Sukienki ślubne kupione na wyprzedażach w salonie ślubnym, chociaż mogą być przybrudzone albo lekko uszkodzone przez mierzące je Panny Młode, wypadają bardzo korzystnie cenowo.

Rabaty, które oferują salony ślubne mogą przekraczać 50% a to oznacza, że jeśli będziesz trzymać rękę na pulsie, możesz zdobyć wymarzoną kreację nawet za mniej niż połowę ceny! Nie ma reguły, bo poszczególne salony ślubne organizują wyprzedaże sukien ślubnych w różnych momentach. Czasami jest to styczeń, czasami czas po największym ślubnym, wakacyjnym sezonie na przełomie sierpnia i września. 

Gdzie wy już kupiłyście swoją suknię, a może dopiero planujecie zakupy? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

05 sierpień 2021
10 czerwiec 2018

Komentarze