Świąteczne oświadczyny

22 grudzień 2017
Magdalena Gitler

Oświadczyny w Święta? Brzmi jak najbardziej romantyczna okazja na świecie. Rodzinna atmosfera, cudowne zapachy wigilijnych potraw, a jeśli do tego wszystkiego dojdzie śnieg sceneria zamienia się w iście bajkową. Jak rozegrać tę sprawę, żeby było dobrze i czy oświadczyny w takim momencie to dobry pomysł?  

Wszystko zależy od…

Osoby, której zamierzamy się oświadczyć. Nie każda kobieta będzie zachwycona tym pomysłem. Warto więc wcześniej zbadać sprawę i sprawdzić jak zapatruje się na takie, jakby nie patrzeć, publiczne oświadczyny.  

Jeśli tak…

Gdy jesteś pewny, że Twoja wybranka serca wpadnie w zachwyt i będzie wspominać  z nieskrywaną radością okoliczności tego wspaniałego wydarzenia przez następne lata, warto dokładnie zaplanować gdzie i kiedy nastąpią oświadczyny...

Na pewno nie podczas krzątaniny  

W obliczu stresu może wpaść Ci do głowy, żeby zrobić to szybko i sprawnie. Najlepiej, kiedy Twoja luba biega między garnkami, ubrudzona mąką albo przygotowuje się do kolacji, ale zdecydowanie odradzam ten pomysł. Poczekaj, aż atmosfera w domu będzie spokojna.  

Podczas kolacji  

Wielu osobom mogą spodobać się zaręczyny podczas wigilijnej kolacji. W podniosłej atmosferze, przy obecności rodziny. Taka opcja jest jak najbardziej w porządku, jeśli chcecie uczynić członków rodziny świadkami tego ważnego wydarzenia, a co gdy wolicie by ta chwila odbywała się w świątecznej aurze, ale jednak była bardziej intymna? Oto kilka przykładowych rozwiązań.

Podczas składania życzeń

Bardzo bliska alternatywa dla oświadczyn podczas wigilijnej kolacji. W wielu domach przed rozpoczęciem posiłku następuje dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Podczas składania życzeń swojej wybrance możesz zadać jej pytanie, które niewątpliwie odmieni nadchodzący rok.  

W świąteczny poranek

Jesteście wypoczęci, nigdzie nie musicie się spieszyć, to idealny moment. Po przebudzeniu, zanim dołączycie do rodziny, zaskocz ukochaną małym śniadaniem albo jakiś słodkim kąskiem i zadaj magiczne pytanie. Osobiście nie znam kobiety, która uznałaby to za nieprzyjemne.

Jeżeli planujecie oświadczyć się swojej wybrance właśnie w te święta, to trzymam za Was mocno kciuki i życzę powodzenia :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 lipiec 2018
28 kwiecień 2018

Komentarze