Jak ogłosić zaręczyny rodzicom, na Facebooku, oryginalnie?

05 kwiecień 2018
Magdalena Gitler

Było bardzo romantycznie albo nadzwyczaj śmiesznie, bo on bardzo się zestresował i wszystko poszło inaczej niż było zaplanowane, a teraz jesteście szczęśliwymi narzeczonymi i chcecie ogłosić tę nowinę światu. Na Facebooku, Instagramie, czy przez telefon. Jak to zrobić, żeby szybko poinformować świat, a jednocześnie zrobić to z klasą?

Kto pierwszy?

Zanim wrzucicie pierwsze zdjęcie z pierścionkiem na Instagram i zmienicie status na Facebooku, zadbajcie o to, żeby najpierw poinformować najważniejsze osoby. Byłoby bardzo nieprzyjemnie, gdyby dowiedzieli się tak ważnej rzeczy z internetu...

Pierwszeństwo przysługuje rodzicom obu stron, to dla nich jeden z najważniejszych dni w życiu dzieci. Pamiętaj też o dziadkach. To dla nich ogromne wydarzenie i będą się niezwykle cieszyli, gdy jako jedni z pierwszych dowiedzą się o ślubie bezpośrednio od Ciebie, a nie od wujka, czy kuzyna.


Twarzą w twarz

Byłoby świetnie, gdybyście tym najważniejszym osobom oznajmili radosną informację twarzą w twarz. Będą czuli się docenieni i wyróżnieni. Poza tym chyba chcielibyście zobaczyć reakcję rodziców, czy dziadków na żywo, a nie tylko usłyszeć jej strzępki przez telefon! Bliskim osobom z waszego otoczenia, do których nie jesteście w stanie udać się osobiście, możecie przekazać wieści o ślubie przez telefon.

Oczywiście nie ma reguły kogo można powiadomić o ślubie przez telefon, a kogo trzeba osobiście. To wasza decyzja. Być może nie macie możliwości odwiedzenia bliskich i telefon bądź rozmowa na Skype jest jedyną opcją.


Potem reszta

Kolejnym ułatwieniem są e-maile. Do kogo wysłać? Najlepiej do osób, które chcecie poinformować albo które wypada poinformować, ale nie jesteście na tyle blisko, żeby odbywać ze sobą telefoniczne rozmowy lub gdy inny kontakt jest utrudniony.

Kiedy najbliższe dla Was osoby już usłyszą od was o tym, że chcecie spędzić razem resztę życia i wkrótce będą świętować wasz ślub nadeszła pora na puszczenie tej informacji w eter. Na końcu możecie dodać informację do mediów społecznościowych, cieszyć się polubieniami i komentarzami.

Jednak jak zrobić to z klasą i oryginalnie? Tutaj ogranicza was kreatywność. Wymowne zdjęcie pierścionka na dłoni albo uchwycony kadr, gdy on klęczy z pudełkiem w dłoniach będzie oczywistym wyjaśnieniem. Możecie pokusić się też o stworzenie napisu na piasku lub śniegu, jeśli to właśnie tam miały miejsce oświadczyny. Ciekawą opcją jest ułożenie napisu ze scrabble, czy stworzenie kompozycji z  napisów na kubkach. Inna opcja, bardzo na wesoło, to zaangażowanie w cały proces pupili. Tabliczka z napisem „Moi ludzie biorą ślub!” jest urocza i nieszablonowa.

Co sądzicie o dzieleniu się informacją o zaręczynach w mediach społecznościowych?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 październik 2018
12 lipiec 2022

Komentarze