Świąteczne filmy na Netflix

24 grudzień 2019
Magdalena Gitler

W czasie Świąt Bożego Narodzenia mamy zdecydowanie więcej czasu, aby nadrobić filmowe zaległości albo oddać się oglądaniu typowo świątecznych produkcji. Jakie są najlepsze filmy świąteczne?

Chyba każdy ma swój ulubiony tytuł, ale co roku poszukujemy nowych propozycji do obejrzenia.

Zanim jednak zaczniecie wyszukiwanie, zobaczcie jakie świąteczne filmy na Netflix będą dostępne w najbliższe święta!

Niezależnie od tego, czy wolicie romantyczne filmy świąteczne, czy może te familijne mam wielką nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie wśród propozycji z poniższej listy.

Świąteczne filmy, które znajdziesz na Netflixie

„To właśnie miłość”

Zestawienie zawierające świąteczne filmy na platformie Netflix otwiera kultowa komedia romantyczna. Dziesięć zupełnie różnych historii o miłości, a każda z nich chwyta za serce, niezależnie od tego, ile razy już ją słyszeliśmy.

Premier zakochany w pracownicy, trudne momenty w wieloletnich małżeństwach i pierwsze miłości nastoletnich bohaterów, a to wszystko w otoczce atmosfery zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Do tego oczywiście niezapomniany taniec Hugh Granta do utworu „Jump (For My Love)" The Pointer Sisters.

Jeśli lubicie świąteczne filmy o miłości z pewnością spodoba Wam się ta propozycja.

„Świąteczny książę”

Seria składająca się z trzech części opowiadających kolejne etapy historii dziejącej się na królewskim dworze w niewielkim kraju. Początkująca dziennikarka przed świętami zostaje wysłana przez redakcję za granicę, aby przygotować materiał o przystojnym księciu, który wkrótce ma zostać królem.

Aby udowodnić swoją wartość i poznać niepublikowane dotąd szczegóły z życia księcia, podaje się za guwernantkę księżniczki i zamieszkuje w zamku.

„Holiday”

Iris i Amanda mieszkają nie tylko w innych krajach, ale też na innych kontynentach. Pierwsza jest uwikłana w trudną relację, druga właśnie odkryła niewierność partnera, a to wszystko przed samymi świętami. Aby chociaż na chwilę uciec od swoich problemów obie wpadają na szalony pomysł zamiany domów.

Tak oto Iris przybywa do słonecznego Los Angeles, a Amanda trafia do Anglii, gdzie panuje piękna, śnieżna zima. Chociaż chciały zapomnieć o mężczyznach, to czekają je spotkania, których nie planowały.

Jeśli chodzi o świąteczne filmy na Netflix, ten jest szczególnie warty polecenia. To ciepła komedia, która doskonale sprawdzi się podczas zimowego wieczoru - w rolach głównych Kate Winslet i Cameron Diaz.

„Świąteczny rycerz”

Romantyczne filmy świąteczne zdecydowanie królują w tym zestawieniu! Po „Świątecznym księciu” przyszła pora na świątecznego rycerza.

Cole jest średniowiecznym rycerzem, a dzięki tajemniczej staruszce jego życia wywraca się do góry nogami, gdy przenosi się w czasie do współczesnego Ohio. Tam ma zrealizować zadanie, które pozwoli mu stać się prawdziwym rycerzem. W nieznanych sobie czasach spotyka młodą nauczycielkę - Brooke, po związkowych perypetiach przestała już wierzyć w istnienie prawdziwej miłości.

„Cztery gwiazdki”

Czy da się odwiedzić każdego z rozwiedzionych rodziców w Święta Bożego Narodzenia? Zwłaszcza gdy rodzice nie tylko jednej, ale obu stron są rozwiedzeni?

Kiedy ich wakacyjny lot zostaje odwołany, Kate i Brad nie mają wyjścia i muszą wyruszyć na cztery świąteczne spotkania z bliskimi. Czy jednak będą to miłe odwiedziny?

„Klaus”

Jesper - młody student Akademii Listonoszy, ze względu na swoje podejście i fatalne wyniki zostaje przeniesiony do odległej, mroźnej krainy, gdzie żyją skłóceni mieszkańcy niekontaktujący się nawet ze sobą, a co dopiero z resztą świata. Jeśli jednak Jesper nie uruchomi sprawnie działającego oddziału poczty i nie doręczy określonej ilości listów, jego ojciec wydziedziczy go z pokaźnego rodzinnego majątku.

Kiedy młody listonosz jest bliski porzucenia starań i pogodzenia się ze swoim losem, poznaje stolarza Klausa, a to spotkanie odmieni życie nie tylko dwojga postaci, ale również całego miasteczka.  

„Ekspres Polarny”

Mały chłopiec powoli traci wiarę w święta i istnienie Mikołaja. Jednak w odpowiedzi na jego niepewność, w Wigilię Bożego Narodzenia, budzi go tajemniczy pociąg, którym wyrusza w podróż prosto na… Biegun Północny.

To pełna wzruszeń opowieść o przyjaźni i wierze w ducha świąt, którą stopniowo tracimy z upływem lat, zrealizowana w formie wyjątkowej animacji. Chociaż ma już piętnaście lat, wciąż pozostaje bardzo aktualna i w tym roku dołączyła do świątecznych filmów na Netflix.

„Charlie i fabryka czekolady”

Wspominając najlepsze filmy świąteczne trudno nie wymienić tego tytułu. Kolejna propozycja kina familijnego, która powinna spodobać się zarówno młodszym, jak i starszym członkom rodziny.

Mały Charlie znajduje jeden z pięciu kuponów ukrytych w tabliczkach czekolady. Kupon to zaproszenie do niezwykłej fabryki pozbawionej pracowników, która produkuje przepyszną czekoladę. Willy Wonka, właściciel tego niezwykłego miejsca, osobiście pokaże małym uczestnikom jego wnętrze, a jedno z dzieci otrzyma dodatkowo tajemniczą nagrodę specjalną.

„Zamiana z księżniczką”

Uzdolniona właścicielka cukierni z Chicago wraz z przyjacielem i jego córką wyrusza w podróż, aby wziąć w udział w renomowanym konkursie cukierniczym. Tam przypadkiem spotyka księżniczkę, a obie ze zdziwieniem odkrywają, że wyglądają niczym bliźniaczki.

Księżniczka pragnąca spróbować zwykłego życia, proponuje cukierniczce zamianę ról na czas świąt. Czy zostaną zdemaskowane  i czy będą umiały wrócić do swojego dotychczasowego życia, po tym, co się wydarzy?

„Jack Frost”

Jack jest muzykiem rockowym, a jego życie toczy się między koncertami, podróżami oraz chwilami spędzanymi z żoną i synem.

Pewnego dnia, w czasie świąt, gdy po jednym z koncertów chce jak najszybciej dotrzeć na wigilię, ginie w wypadku samochodowym, a jego rodzina nie może pogodzić się ze stratą. Rok po tym zdarzeniu Jack otrzymuje niezwykłą szansę i wraca do żony i syna jako… bałwan.

„Święta Last Minute”

Kiedy ich córka wyjechała, Nora i Luther decydują się zerwać z tradycją. Zamiast obchodzić tradycyjne święta, chcą wyruszyć w egzotyczną podróż tylko we dwoje. Jednak gdy informują o swojej decyzji znajomych i sąsiadów okazuje się, że ten pomysł nie tylko nie podoba się otoczeniu, ale też staje się powodem kłótni i konfliktów z sąsiadami.

Jakby tego było mało, ich córka Blair oświadcza, że jednak przyjedzie na święta do domu. Małżeństwo ma teraz tylko dobę, aby przygotować tradycyjne rodzinne wydarzenie i zadbać o świąteczną atmosferę nadwyrężoną sąsiedzkim sporem. Jeśli nie przekonują Was romantyczne filmy świąteczne, ta propozycja zdecydowanie Wam się spodoba.

Oczywiście na platformie jest znacznie więcej produkcji o świętach. Świąteczne filmy na Netflix tworzą bardzo obszerny katalog! Znajdziecie w nim powszechnie uwielbiane, najlepsze filmy świąteczne oraz mniej znane produkcje.

Mam nadzieję, że wystarczy Wam czasu, aby obejrzeć je wszystkie, a powyższa lista będzie dla Was przydatna :)

Wesołych Świąt!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

26 listopad 2020
15 sierpień 2019

Komentarze