Jak ubrać się na wesele, mając figurę gruszki?

13 sierpień 2018
Agnieszka Okularczyk

Sylwetka A - inaczej zwana gruszką, to typowa kobieca sylwetka, jedna z najczęściej występujących.

Wydawać by się mogło, że jest to dość trudna sylwetka z uwagi na obfitość dolnych części ciała i niski wzrost. Pomimo, że Twoja sylwetka nie ma idealnych proporcji klepsydry, nie oznacza to jednak, że nie możesz ich osiągnąć stylizacją!

Dobra rada dla gruszki: przede wszystkim zaakceptuj swoje krągłości i kobiece kształty oraz skup się na zaznaczeniu i podkreśleniu talii. To obowiązkowa zasada, o której nie możesz zapomnieć! :)

Charakterystyczne cechy sylwetki

  • wąskie ramiona
  • biodra i uda masywniejsze
  • biust albo mały albo średni
  • brzuch płaski, ale zdarzają się oponki (zwłaszcza u Pań noszących większe rozmiary)

 

Jak ubrać się na wesele?

Decydując się na sukienkę, świetnym wyborem będzie krój A tuż za kolano, dzięki czemu materiał nie będzie w całości opinał bioder i zrównoważy ich masywność rozszerzanym krojem. Jeśli jesteś zwolenniczką długich sukien i spódnic, pamiętaj, aby nie sięgały podłogi. W ten sposób osiągniesz efekt masywnej i niskiej kolumny. Dodasz sobie lekkości, jeśli odsłonisz kostki ! :)

Z doświadczenia dodam, że panie o sylwetce A równie pięknie prezentują się w krojach ołówkowych pod warunkiem, że tkanina jest nieco grubsza i nie opina bardzo ściśle sylwetki.

Porada: wybieraj stylizacje z ozdobną górą. Marszczone, lejące dekolty, bufki i inne zdobienia będą twoim sprzymierzeńcem.

Panie z większym biustem powinny jednak zrezygnować z bardzo mocnych zabudowań, marszczeń i żabotów w środkowej części dekoltu. Proponowałabym, aby skupić się na odsłonięciu tej części ciała - wybierając głębsze dekolty w serek. Przy tych wszystkich zasadach, nie pomińcie bardzo istotnej kwestii, czyli poszerzania ramion.

Idąc na ślub kościelny, pamiętajcie o krótkim taliowanym żakiecie, najlepiej zapinanym na jeden guzik. Taliowanie wysmukli sylwetkę i przykuje uwagę górnej części ciała.

Jeśli najlepiej czujesz się w spodniach, pamiętaj o tym, aby nie były one zbyt obcisłe. Najlepszym wyborem będą te z prostą nogawką lub spodnie w kant. W tym sezonie bardzo modne są spódnico-spodnie, które również możesz wykorzystać w swojej stylizacji.

Biżuteria i dodatki

W Twoim przypadku, tak jak przy sylwetce X, fantastycznie sprawdzą się buty na koturnach oraz grubszych obcasach. Dzięki czemu zachowasz odpowiednią równowagę proporcji. Wysokie i wąskie szpilki mogą wydawać się jeszcze drobniejsze przy Twoich krągłościach i tym samym je uwydatnią.

Zasada ta dotyczy również biżuterii i dodatków. Bez wahania sięgaj po piękne i zdobne naszyjniki, wisiory oraz kolczyki. To one odwrócą uwagę od masywniejszych dolnych partii i przykują uwagę innych. Tych dużych i kolorowych dodatków pozazdrości Ci nie jedna drobna kobieta.

Mam nadzieję, że moje porady pomogą Ci wybrać dla siebie idealną kreację! :) 

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

20 listopad 2017
06 styczeń 2019

Komentarze