Skąd czerpać wiedzę o budowaniu szczęśliwego związku?

24 kwiecień 2019
Dagmara Sobczak

Każdy z nas pragnie zbudować szczęśliwy, długotrwały, satysfakcjonujący dla obu stron związek. Skąd jednak czerpać informację, jak taki związek zbudować?

Z Internetu, od przyjaciół, wsłuchać się w siebie? Jest wiele możliwości, ale które z nich są najskuteczniejsze? Sprawdźmy. 

 

Skąd czerpać wiedzę o budowaniu szczęśliwego związku?

Przede wszystkim wiedzę powinniśmy czerpać tylko z pewnych źródeł. W czasach fake newsów, Internetu, kiedy każdy bez problemu może pisać, co tylko chce, trudno przesiać profesjonalne treści od tych nieprawdziwych czy od subiektywnych opinii. 

Chcąc czerpać rzetelną wiedzę o budowaniu dobrych relacji w związku, nie można posiłkować się opiniami, a jedynie faktami. Warto więc na samym początku nauczyć się rozróżniać je od siebie. 

Psycholodzy i psychoterapeuci

Rzetelną wiedzą mogą pochwalić się osoby, które skończyły odpowiednią szkołą, działają w branży, dokształcają się, uczą i pracują w swoim zawodzie. Takimi osobami są psycholodzy, psychiatrzy, psychoterapeuci, terapeuci par, czy seksuolodzy. Każdy z nich na pewno ma coś ciekawego i mądrego do powiedzenia odnośnie do budowania szczęśliwych relacji.  

Zanim jednak znajdziemy odpowiednią osobę, warto dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Czy pracuje na co dzień z parami, czy jest polecana przez innych i czy cieszy się dobrymi opiniami w sieci.

Eksperckie blogi i strony internetowe prowadzone przez fachowców

Nie wszystkie blogi i strony internetowe bazują na opiniach. Te eksperckie prowadzone przez znanych terapeutów bazują przede wszystkim na wiedzy. 

Szukaj więc takich zaufanych źródeł.

Branżowe czasopisma i magazyny

Warto poszukać wysokiej klasy wyspecjalizowanego magazynu (może być online), do którego zapraszane są autorytety w swoich dziedzinach. 

Tam również można znaleźć wiele ciekawych, mądrych informacji dotyczących budowania związku.

Literatura fachowa

Książki i jeszcze raz książki. Poradniki, wywiady z psychologami, książki naukowe – sięgaj po to, co wydaje Ci się najbardziej rzetelne. 

Posłuchaj siebie

Przede wszystkim każdy z nas powinien wsłuchać się w siebie. Budowanie satysfakcjonującego związku tu przede wszystkim praca dwóch osób. 

Jeżeli zależy Ci na udanej relacji, razem ze swoim partnerem powinniście szczerze porozmawiać, czym taka relacja dla Was jest, czego od niej oczekujecie i jakie macie doświadczenia.

Wypracowanie wspólnej drogi i wspólnego życia razem jest najlepszą metodą na zbudowanie zdrowego, szczęśliwego związku. 

Każdy związek jest indywidualny i tak należy do niego podchodzić. 

 

Ciekawa jestem, skąd wy czerpiecie wiedzę o związkach? Może w ogóle się tym nie interesujecie? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 listopad 2018

Komentarze