Zachowania, których lepiej unikać przed kamerą, aby nie zepsuć filmu ślubnego

21 listopad 2017
Dagmara Sobczak

Zbliża się dzień Waszego ślubu i zaczynacie przygotowania pełną parą? Warto zastanowić się również czego nie robić przed kamerą i jakich zachowań unikać, aby być zadowolonym z efektu. Film z uroczystości zostanie już z Wami na zawsze, będzie nie tylko pamiątką, ale i prezentacją całego dnia. Zadbajcie więc o to, aby był nie tylko wyjątkowy, ale i zadowalający dla obu stron. Aby tak było, wystarczy poznać kilka zachowań, których warto unikać przed kamerą.

Czego nie robić przed kamerą?

Pamiętajcie, aby potraktować kamerę jako sprzymierzeńca. Lęk, strach, a nawet nieufność nie pomoże Wam w pozytywnym zaprezentowaniu się przed kamerą.

Nie spinajcie się

Kamera to… tylko kamera. Jeżeli coś pójdzie nie po Waszej myśli, nawet jeżeli zostało nagrane, niekoniecznie musi ujrzeć światło dzienne i zostać dodane do filmu. To Wy decydujecie, co się znajdzie na końcowym materiale z uroczystości. Dlatego nie warto stresować się obecnością kamery.

Nie śpiewajcie do kamery

To wspaniale, jeżeli znacie wszystkie utwory, które gra orkiekstra/dj, ale niekoniecznie musicie wyśpiewywać wszystkie słowa do kamery. Szczególnie jeżeli nie macie głosu Maryli Rodowicz albo słabo znacie język, w którym śpiewacie. W trakcie wesela być może będzie to dla Was świetna zabawa, ale później będziecie tego żałować, kiedy usłyszycie się (i zobaczycie!) na filmie.

Nie dotykajcie kamery

To tylko denerwuje kamerzystę. Pamiętajcie, że sprzęty te nie są tanie, a ich właściciele są uczuleni na ich punkcie.  Oprócz tego, że możecie pobrudzić obiektyw, nie wygląda to dobrze, kiedy zbliżacie swoją twarz czy inną część ciała do kamery.

Nie garbcie się

Kamera wszystko wyłapuje. Starajcie się zawsze mieć wyprostowaną sylwetkę i lekko uniesioną głowę, by zniwelować drugi podbródek.

Nie róbcie głupich min prosto do kamery

Niestety, wiele osób ma taką tendencję, podejrzewam, że na tle stresowym. Nie wiedząc jak zachować się przed kamerą, zachowują się po prostu głupio. Oczywiście, możecie żartować, bawić się i wygłupiać. Jednak ciągłe pokazywanie języka do kamery, nerwowe machanie, skakanie czy popisywanie się, w celu pokazania, jak świetnie się bawicie – nie będzie wyglądać korzystnie. Postarajcie się zachowywać względnie naturalnie, kiedy kamera przechodzi obok was. Najlepiej, jeżeli nie będziecie na nią patrzeć, ewentualnie delikatnie się uśmiechniecie. Zasada jest prosta: naturalność przede wszystkim!

Nie chodźcie za kamerą 

Rolą kamerzysty jest zadbanie o to, aby każdy z gości znalazł się na materiale ślubnym. Nie musicie więc chodzić za kamerą, tylko po to by kamerzysta Was nagrał. Zrobi to. Być może nawet w chwili, kiedy tego nie zauważycie. Nie musicie także pilnować kamerzysty, aby nagrał wszystkie najważniejsze momenty ślubu i wesela. On to wie. To jego praca.

Czego jeszcze według Was powinniśmy unikać przed kamerą?

Średnia

3.2

Oceń mój artykuł

Zobacz także

14 czerwiec 2020

Komentarze