Nietypowa pamiątka - teledysk z wieczoru panieńskiego

15 październik 2019
Dagmara Sobczak

Wieczór panieński to jedna z zabaw, która towarzyszy zamążpójściu. Oczywiście nie jest to nic obowiązkowego, ale jednak sporo przyszłych panien młodych decyduję się na wieczór w damskim gronie. 

Kiedy to ja świadkowałam swojej przyjaciółce i organizowałam dla niej wieczór panieński, wpadłam na pomysł, by jednym z prezentów był... teledysk z wieczoru panieńskiego!

Teledysk z wieczoru panieńskiego – pamiątka na lata

Znam moją przyjaciółkę od piaskownicy i wiem, co lubi. Wiem, że występowanie przed kamerą czy aparatem fotograficznym to nie jest dla niej problem. Poza tym od zawsze marzyłyśmy, żeby nagrać sobie nasz wspólny teledysk, w którym głównym tłem byłaby nasza przyjaźń. Pomyślałam więc, że ten pomysł jej się spodoba.

I nie myliłam się! Przyszła Panna Młoda wiedziała, że będzie nagrywany teledysk, ponieważ zależało mi, by wcześniej się do niego przygotowała. 

Jak przygotować teledysk dla Panny Młodej?

Jeżeli chcielibyście powtórzyć mój pomysł, musicie pamiętać o kilku sprawach:

Scenariusz

Ja scenariusz teledysku napisałam sama. Jeżeli lubisz kreatywne zadania i nie brakuje Ci wyobraźni, możesz zrobić podobnie. Jeżeli natomiast nie masz głowy do takich rzeczy, zainspiruj się jakimś już zrobionym teledyskiem. 

Dobrze mieć plan, ponieważ samo nagranie wieczoru panieńskiego może okazać się jednak nieco nudne jak na 3-minutowy filmik, więc dobrze jest wpleść w to jakąś dodatkową historię. 

Wybór piosenki

To jasna sprawa. Może to być ulubiona piosenka Twojej przyjaciółki albo taka, która Ci się z nią kojarzy.

Ja zdecydowałam się na nieśmiertelny utwór „Girls just want to have fun”, który pasuje do całej imprezowej otoczki wieczoru panieńskiego.

Zaufana osoba z kamerą

Nie musi to być profesjonalna ekipa, ale warto by był to ktoś zaufany, kto zna się na rzeczy, żeby efekt był naprawdę zjawiskowy, a nie jedynie zadowalający.

My mieliśmy to szczęście, że jedna z koleżanek panny młodej, miała taką zaufaną osobę obok siebie i poleciła mi ją. 

Deadline

Wiadomo, że nie chcemy, żeby czas oczekiwania na film wynosił 3 miesiące, dlatego już na wstępie rozmów o scenariuszu, warto z kamerzystą ustalić jakiś deadline. 

Wiadomo: im szybciej, tym lepiej. 

Powiadomienie wszystkich o teledysku

To obowiązek świadkowej, by każdy został powiadomiony o tym, że odbędzie się teledysk, jaki jest scenariusz i każda z dziewcząt powinna wyrazić zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku w tym filmie.

Oczywiście kwestia rozpowszechniania go to inna sprawa. Ustalcie między sobą, na co kto się zgadza, żeby później nie było nieprzyjemności. 

Przygotowanie mieszkania/rekwizytów

Rola świadkowej to także przygotowanie wszystkiego, co potrzebne jest do zrealizowania scenariusza. Czyli: przygotowanie rekwizytów, mieszkania, pozwolenia na kręcenie (np. w klubie, jeżeli chcemy tam nagrać kilka ujęć).

To wszystko jest bardzo ważne, by nic w dniu wieczoru panieńskiego Was nie zaskoczyło - a uwierzcie, lepiej unikać niespodzianek :) 

Co sądzicie o takiej pamiątce, jak teledysk z wieczoru panieńskiego? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

09 luty 2018
18 marzec 2020

Komentarze