Jaki tort będzie pasował na wesele w stylu industrialnym?

13 czerwiec 2018
Iga Marciniszyn

Styl industrialny dotarł do Polski niedawno, podbijając serca wielu Młodych Par. Coraz większa część z nich decyduje się na wcielenie go w swoje wesele. Przyzwyczajeni do polskiej tradycji organizacji wesel i polskiej gościnności, w stylu industrialnym zderzamy się z zupełnie inną rzeczywistością.

Brak tutaj tiulu, przepychu i luksusowych wnętrz. Charakterystyczne dla tego stylu są duże, na pierwszy rzut oka nieestetycznie wyglądające wnętrza, lecz z odpowiednio dobranymi dodatkami tworzące w pełni spójną kompozycję, która zaskakuje i zachwyca nawet osoby pedantyczne, które nie przepadają za minimalizmem. To właśnie dodatki są prawdziwą wizytówką tego stylu, a wszystko pozostałe ma stanowić dla nich wyważone tło. Tak też powinien wyglądać Wasz industrialny tort, bez przepychu, który nieraz staje się tandetny, za to z taką kombinacją dodatków, która zrównoważy minimalizm.

Naked Cake

Absolutnym hitem jest nadal tort w stylu naked cake. Jego ,,nagość” zawarta w nazwie, oznacza rezygnację z masy otulającej biszkopt, czego efektem jest widoczna oddzielność każdej z warstw tortu. Naked cake to świetne rozwiązanie dla wesela w stylu industrialnym, bo stanowi minimalizm w zaskakującej formie. By ciasto nie było zbyt ,,nagie” z wierzchu ozdabia się je bezpretensjonalnymi, naturalnymi dekoracjami jak owoce, czy listki. Poza świetnym wpasowaniem się ciasta naked w styl industrialny, jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla Par organizujących swoje wesele w najgorętszych miesiącach roku, taki lekki tort będzie dla gości przyjemniejszy do zjedzenia.

Minimalizm

To jeden z głównych wyznaczników stylu industrialnego. Ma być mało, ale to nie znaczy ubogo, mało to w tym przypadku bez przepychu z zastosowaniem raczej rozwiązań pomysłowych niż sztampowych. W minimalizmie w industrialnym stylu, liczy się szczególnie kreatywność, która pozwala połączyć pozornie niepasujące do siebie elementy w imponującą całość. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości zestaw nietypowe, lecz stonowane kolory i ozdoby zaczerpnięte wprost z natury.

Złoto i srebro

Wbrew pozorom, w umiarkowanych ilościach wcale nie muszą kojarzyć się z przepychem. Tort delikatnie ozdobiony srebrną lub złotą masą będzie prezentował się fantastycznie na tle dodatków w kolorach ziemi i betonowych ścianach. Złota lub srebrna masa lub dodatki w takiej kolorystyce, idealnie sprawdzą się w połączeniu z białą lub szarą masą. Pamiętajcie, żeby tworzyć kontrast raczej za pomocą jednego koloru niż kilku, pozwoli to uniknąć wrażenia chaosu.

Naturalne dodatki

W stylu industrialnym ważne jest, by dodatki stworzone były z możliwie naturalnych tworzyw lub żeby było to coś wprost dane nam z natury, bez żadnych modyfikacji. Taką ozdobą dla Waszego tortu mogą stać się listki, kwiaty oraz kawałki owoców. Utworzone z nich kompozycje sprawią, że z pozoru zwykły tort otulony białym kremem, zyska zupełnie nowe, zachwycające oblicze.

Patera

Uzupełnieniem tortu może stać się wymyślna patera dopasowana do kolorów Waszego wesela. Pięknie będzie wyglądać w kolorze miedzianym lub złotym albo zupełnie naturalna, drewniana. Należy jednak uważać, by dodatki na torcie i patera pasowały do siebie. Dobrze wygląda również jeśli patera oraz dolna część tortu są w jednym kolorze, to optycznie go powiększa.

Torty na wesela industrialne to nierzadko prawdziwe dzieła sztuki. Nie lada wyzwaniem jest połączenie minimalizmu z dodatkami, które przełamią nudę w sposób, który wciąż pozwoli uważać tort za integralną część stylu, w jakim stworzone zostało całe wesele. Często mniej znaczy więcej i ta zasada zdecydowanie sprawdza się w tym przypadku. Goście weselni, mając do wyboru wiele jedzenia i ciast z przyjemnością skosztują czegoś lżejszego, nie tylko w smaku ale i wyglądzie.

Podobają Wam się industrialne torty ślubne czy to w ogóle nie Wasza bajka?

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

02 wrzesień 2018

Komentarze