Efekty świetlne na weselu

21 sierpień 2018
Anna Żaczek

Przyjęcie weselne najczęściej rozpoczyna się zmrokiem, kiedy jest jeszcze dzienne światło, ale nawet wtedy możemy zaskoczyć gości ciekawym oświetleniem wewnętrznym. Nowoczesne techniki ledowe pozwalają wyczarować światłem bajkowe klimaty, których nie da się niczym innym zastąpić.

Aranżacje światłem włączane o różnych porach mogą obejmować przestrzenie wewnątrz budynków oraz zewnętrzne elementy architektoniczne. Iluminacje plenerowe to również oświetlenie wejścia na teren posesji, elementów ogrodu i pokazy laserowe.

Na zimowych Łódzkich Targach Ślubnych w kategorii „Kwiaty – dekoracje” swoje oferty pokazało kilka firm, z których moją uwagę zwróciła firma Konfetti World udostępniająca nowe trendy w dekorowaniu z motywem „Green Wedding”.

O dekoracjach w tym stylu już pisano na naszym blogu, niemniej jednak mogę dorzucić kilka informacji uzupełniających. Zestaw Green Wedding obejmuje zielone postumenty z białymi podświetlanymi kulami, żywopłoty wykonane z trawy, ponadto metrowe donice podświetlane ledami z zielonymi kulami świecącymi po zmroku. O ile dekoracja wprowadza dwa kolory: zielony oraz biały, o tyle jest możliwość dodania – na życzenie klienta – innego koloru ściśle pasującego do całości dekoracji. Efekty świetlne obejmują również wnętrze sali lub namiotu weselnego. Zwykle w pakietach jest taniej, nawet do 50%. Gotowe oferty obejmują wynajem fontanny czekoladowej lub alkoholowej oraz przyrząd do wytwarzania baniek. W przypadku indywidualnych potrzeb klientów tworzone są nowe konfiguracje.

Figero - Studio dekoracji proponuje kompleksową obsługę imprez okolicznościowych, dekorowanie ślubne oraz weselne. Ponieważ tematem artykułu są dekoracje świetlne – skupiłam się tylko na tym zagadnieniu.

W dostępnej wypożyczalni, jaką prowadzi firma, jest możliwość wypożyczenia sprzętu do dekoracji światłem również na teren całej Polski. W tym przypadku należy się liczyć z dodatkowymi kosztami. Szeroka gama oferty obejmuje:

  • oświetlenie „Fairy Light” (kurtyny, siatki, sznury LED) – umieszczane najczęściej za Parą Młodą, na filarach, balustradach, czasami na stołach
  • oświetlenie „Up-Lighting” (reflektory dekoracyjne) zdecydowanie mniej obciążają instalację elektryczną niż tradycyjne urządzenia
  • oświetlenie „Pin Spot” (punktowe) – przydatne do zaakcentowania wybranych miejsc np. na stole
  • oświetlenie „Flood” (doświetlacze) – przykładowo doświetlenie falban na stołach; efekt „H20 LED” (projektor efektu falującej wody) – efekt dyskotekowy, relaksacyjny
  • efekt „Gobo” (projekcja monogramów) – wyświetlanie zaprojektowanych kształtów, imion na ścianie lub parkiecie
  • napis podświetlany LOVE.

Sprzęt wypożyczany jest z usługą, dojazdem i demontażem. Część sprzętu można wypożyczyć bez usługi. Przykładowy koszt montażu z demontażem, jeśli w grę wchodzi większa ilość – od 200 zł do 10 elementów.


Flower Flow – Studio dekoracji  zajmuje się dekoracjami kościołów, sal bankietowych i samochodów do uroczystości okolicznościowych, w tym ślubów i wesel. Firma obsługuje uroczystości w Łodzi oraz na terenie województwa łódzkiego. Dysponuje nowoczesnym sprzętem oświetleniowym stwarzającym niezwykły nastrój.

Wśród wystawców znalazły się również firmy:

LILAdecor  i Agencja Muzyczna Lena  (jedna firma podzielona na dwa sektory). Agencja Muzyczna Lena to głównie obsługa muzyczna imprez, zaopatrzenie w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy oraz oświetleniowy, jak i atrakcje ślubne typu taniec w chmurach, bańki mydlane dekoracje światłem itp... LILAdecor  zajmuje się oprawami ślubnymi oraz weselnymi, posiada bardzo szeroki wachlarz elementów dekoracyjnych typu świeczniki, wazony, kandelabry oraz dodatki budujące spójność każdej dekoracji.

Jako jedyni na terenie woj. łódzkiego oferują swoim klientom w pakiecie efekt wody na suficie. Dzięki takim zastosowaniom firma nie korzysta ze światła, które znajduje się na sali weselnej. Dysponuje ponadto urządzeniami bezprzewodowymi oraz wodoodpornymi, co daje większe możliwości w dekoracjach zewnętrznych oraz w miejscach, gdzie standardowe rozwiązania nie sprawdzają się.

Campoverde  to centrum konferencyjno-bankietowe z pokojami noclegowymi oraz apartamentami położone na obrzeżach Łodzi, na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Jeśli chodzi o organizację przyjęć weselnych, oferta obejmuje piękny wystrój i kompleksową obsługę. W kwestii aranżacji sali weselnej proponuje się różne układy stołów wraz z dostosowaniem mobilnego parkietu do strefy tańca, a na zewnątrz atrakcję w postaci pokazów sztucznych ogni oraz pokazów laserowych.

Być może dekorowanie światłem nie jest najtańsze, ale moim zdaniem warte osiąganego efektu. Światło tworzy klimat elegancji, tajemniczości oraz niepowtarzalnej atmosfery, a przecież organizując przyjęcie weselne o to Wam chodzi.

Zdecydujecie się na świetlne dekoracje na waszej uroczystości? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

28 październik 2018
30 czerwiec 2020

Komentarze