Trendy 2018 - dekoracje

01 marzec 2018
Agnieszka Okularczyk

Mam wrażenie, że najbliższy sezon ślubny będzie obfitował w dość skrajne trendy. Z jednej strony romantyczne i delikatne propozycje, z drugiej natomiast proste, minimalistyczne i nowoczesne akcenty.

Kolorystyka

Zwolenniczki romantycznych, kobiecych stylizacji będą miały w czym wybierać. Nadal w modzie utrzymywać się będą pudrowe, delikatne barwy w połączeniu z mocniejszym, ale uzupełniającym się akcentem. Hitem będzie pastelowy róż i delikatna brzoskwinia przełamana świeżym malinowym kolorem.

Jak twierdzi właściciel firmy Lawendowa Weranda dominującym trendem będzie, jednak połączenie ciemnej zieleni i złota. Zauważyć to można w modzie męskiej, gdzie coraz więcej stylizacji łączy się z dodatkami w kolorze butelkowej zieleni.

fot. Lawendowa Weranda

Czy tylko taka kolorystyka będzie podbijać serca narzeczonych? Według mnie warto mieć również na uwadze kolor roku 2018 - „ultra violet”, który ogłosił Pantone. Co roku kreują oni największe trendy kolorystyczne, dlatego śmiem twierdzić, że również fiolet zawita w najnowszych stylizacjach :)

Geometria

Coraz chętniej wykorzystywana w dodatkach i w modzie, zwłaszcza w industrialnej, surowej wersji. Trend ten pojawi się nie tylko w zaproszeniach ślubnych, ale również dostrzeżemy go na weselnych stołach. Projektanci coraz chętniej sięgają po geometryczną koronkę w stylizacjach ślubnych, co oznacza, że niebawem pojawi się ona również w dekoracjach weselnych. Tymczasem coraz popularniejsze stają się złote geometryczne świeczniki, wazony, a także wiszące trójwymiarowe ozdoby z subtelnym dodatkiem kwiatów.

Lekkość i minimalizm

Pomimo, że rok 2017 obfitował w romantyczne, koronkowe stylizacje, sezon ślubny 2018 wprowadza jeszcze delikatniejsze i lżejsze formy. Zauważamy to również w kobiecych kreacjach, które są coraz zwiewniejsze, półprzeźroczyste niczym otulająca mgła. Podobno „im mniej tym lepiej” dlatego subtelność i elegancję podkreślą minimalistyczne dodatki. Odejdziemy od kolorowych i pełnych przepychu bukietów ślubnych. Chociaż utrzymywać się będzie trend rozłożystych bukietów ślubnych, pojawią się w nich surowe liście monstery i ruskusa z odrobiną bieli.

 

Macie swoje ulubione trendy nadchodzącego sezonu ślubnego? :)

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

02 listopad 2019
10 marzec 2018

Komentarze