Co będzie modne na ślubach w 2020 roku?

21 maj 2020
Dagmara Sobczak

Już w połowie roku zaczynamy myśleć o następnym, jeżeli chodzi o modę i trendy ślubno-weselne. Znane są już prognozy na nadchodzące sezony. Kolory, które będą dominować, kroje sukien, a także style, które chętniej będziemy wybierać.

Chciałabym się nimi z Wami podzielić.

Trendy ślubne 2020

Minimalizm

Nie sądzę, aby było to dużym zaskoczeniem. Minimalizm z roku na rok zadomawia się w naszych domach i naszym życiu w ogóle, więc siłą rzeczy zaczyna pojawiać się on także przy organizacji ślubnej. Mając na myśli minimalizm, mówię o delikatnych, naturalnych barwach, jakimi są biele, czy szarości.

Mam na myśli także krój sukien ślubnych: proste, bez zbędnych ozdób i dodatków przykuwających uwagę. Kwiaty i dekoracje stołu jak najbardziej minimalistyczne i podane w prostej formie.

W nadchodzących sezonach mniej znaczy więcej.

Intensywny kolor

Na salony ślubne - jeszcze trochę niepewnie - wkraczają odważne połączenia kolorystyczne. Soczyste róże, fiolety, żółcie i granaty wspaniale komponują się z prostą, białą zastawą, ale również ze złotymi dodatkami - to już full opcja dla odważnych. Takie trochę nowoczesne wydanie glamour.

Intensywne kolory zaczynają być obecne m.in. w dekoracjach sali weselnej, strojach Młodej Pary, wiązankach ślubnych czy papeterii ślubnej. Pary Młode otwierają się na kolor i coraz odważniejsze propozycje - trochę w opozycji do minimalistycznych i surowych propozycji.

Romantyzm

Romantyczność nie wychodzi z mody i w zasadzie nie ma w tym nic dziwnego. To właśnie ten styl najbardziej kojarzy nam się z doniosłą chwilą, jaką jest ślub.

Panny Młode nie będą stroniły od koronek, pereł, delikatnie upiętych włosów czy romantycznych fal. Nie zabraknie pudrowego różu i delikatnej brzoskwini w dodatkach.  Kwiaty powinny być kruche i delikatne, stając się zarazem elementem całej romantycznej kompozycji.

Błysk

Pojawi się także coraz więcej błysku dla kontrastu minimalizmu. Na sukniach ślubnych, w dodatkach, w światłach czy na wazonach.

Surowość

Dla tych, którzy nie przepadają za błyskiem, ten rok otwarty jest także na surowość. Co nieco łączy się ona z industrialem, ale zarazem może mieć inny wydźwięk, np. zwraca uwagę na drewno.

Sala weselna również w tym sezonie nadal będzie kojarzyć się z domkiem w górach czy stodołą.W każdym sezonie Pary Młode mają wybór. Niezależnie jaki styl jest nam bliski, zawsze możemy odnaleźć coś dla siebie. 

Ciekawa jestem, które trendy najbardziej przypadły Wam do gustu? Dajcie znać w komentarzach :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

28 styczeń 2019
29 wrzesień 2019

Komentarze