Czy makijażyści wiedzą co jest w modzie w 2023?

26 styczeń 2023
Magdalena Magdziarz

Trendy w makijażu zmieniają się nieustannie. W erze mediów społecznościowych to Instagram, Tik Tok czy YouTube wyznaczają front. Oczywiście inspiracje płyną też ze świata mody wprost z wybiegów. Ważne są też kolory a konkretnie ten jeden jedyny kolor wyznaczany przez Pantone każdego roku. Jednak nie wszystkie trendy można przemycić do makijażu ślubnego. Postanowiłam sprawdzić temat u źródła.

Fotograf: Maciej Kloc/ Biżuteria: Agamasoutache

 

Czy warto podążać za trendami?

 

Oczywiście, makijaż to dziedzina sztuki, gdzie nie można zostać w tyle, jednak w dniu ślubu większość wyznaje zasadę: klasyka zawsze się obroni. Można dodać akcent kolorystyczny, wzmocnić linię rzęs, mocniej podkreślić usta… Ale jeśli masz ochotę zaszaleć, porozmawiaj o tym ze swoją wizażystką i znajdziecie złoty środek. Spytałam Makeup Artist Ani Zimolong, jak zapatruje się na trendy w makijażu:

Zazwyczaj nie kieruję się trendami a indywidualnie podchodzę do klientki. Coś co jest modne w danym sezonie, niekoniecznie każdej z nas pasuje, ale oczywiście śledzę trendy, lubię wiedzieć co jest obecnie na topie i co pojawia się na wybiegach.”

Fotograf: Maciej Kloc/ Biżuteria: Agamasoutache

 

Skąd czerpać inspiracje na makijaż ślubny?

 

Makijaż ślubny ma przede wszystkim dać Ci poczucie komfortu, piękna i zapewnić pewność siebie w tym ważnym dniu. Dlatego podpowiem Ci, że warto szukać pomysłów przede wszystkim w galerii Twojej wizażystki lub wizażysty- w końcu skoro ma Cię malować to podoba Ci się ten styl. Druga opcja to oczywiście Instagram i Pinterest, ale pamiętaj proszę, że makijaż typu #instamakeup rządzi się swoimi prawami, często jest bardziej wyrazisty, używa się innych technik, aplikuje taśmy liftingujące, mocno obrysowuje oko, obficie rozświetla ciało. Polecam też zerknąć na wartościowe treści na YouTube. U Karoliny Zientek, Maxineczki, Ady Grotkowskiej, czy Zmalowanej znajdziesz merytoryczne tutoriale typu „jak zrobić makijaż ślubny?”

Fotograf: Maciej Kloc/ Biżuteria: Agamasoutache

 

 

Niezmienne trendy

 

Plusem trendów ślubnych jest ich trwałość przez kilka sezonów. Zazwyczaj pojawia się jakaś nowinka, ale baza pozostaje ta sama. Dlatego w makijażu nadal wiedzie prym używanie pigmentów, szampańskich i złotych odcieni, sexownych brązów, pomadek w odcieniu nude z efektem ombre. Twarz pozostaje niezmiennie w stylu healthy skin a glow nie odstępuje nas na krok. Takie trendy lubimy!

 

Dajcie znać czy Wy kierujecie się trendami w makijażu ślubnym. Jeśli tak to, co w trendach na 2023 Was zaintrygowało?

 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 czerwiec 2018
12 kwiecień 2018

Komentarze