Czyli o trikach wizażystów na trwały makijaż

02 luty 2023
Magdalena Magdziarz

Trwały makijaż ślubny to obowiązkowy punkt w przygotowaniach ślubnych. Po to skrupulatnie wybierasz wizażystkę, wykonujesz makijaż próbny, wypytujesz o używane kosmetyki, by nie martwić się o to, czy Twój wymarzony wizerunek wytrzyma uściski, pocałunki, szalone tańce i pyszne posiłki. A co, jeśli powiem Ci, że to Ty masz największy wpływ na trwałość makijażu?

 

Fotograf: Maciej Kloc/ Biżuteria: Agamasoutache/ Modelka: Mariola Khan/ Makijaż: KopalniaTwojegoStylu

Makijaż zaczyna się od pielęgnacji

To hasło przyświeca każdej szanującej się wizażystce a powinno i po prostu każdej kobiecie. Bez odpowiednio zadbanej cery nie można mówić o pięknym makijażu. Dlaczego? Skóra pełna sebum, martwego naskórka, czy otwartych porów nie polubi się z warstwą podkładu i pudru. Z resztą już sam opis brzmi odpychająco. Wyobraź sobie, że kładziesz makijaż na czymś co zaraz odpadnie i oczekujesz, że jakoś to będzie: nie będzie. Tak właśnie dzieje się, kiedy skóra jest skrajnie przesuszona- czyli posiada martwy naskórek tzw. suche skórki lub nadmiernie się przetłuszcza, czyli wydziela sebum.

 

Fotograf: Maciej Kloc/ Biżuteria: Agamasoutache/ Modelka: Mariola Khan/ Makijaż: KopalniaTwojegoStylu

Jak więc temu zaradzić?

Przede wszystkim określ rodzaj swojej cery, może Ci pomóc kosmetyczka, ale w sieci znajdziesz też mnóstwo przydatnych materiałów w tym zakresie. A może chcesz abym przygotowała artykuł na ten temat? Jeśli tak, pisz śmiało w komentarzu. Jeśli już wiesz, czy Twoja skóra jest sucha, tłusta, wrażliwa, dojrzała, alergiczna, naczynkowa to ułóż plan działania. Określ co już masz wśród swoich produktów pielęgnacyjnych. Najważniejsze kosmetyki to środek myjący, tonik, krem- resztę uzupełnić kiedy już przyswoisz sobie podstawowe zasady pielęgnacji skóry. Teraz pozostaje sukcesywnie używać tych kosmetyków i czekać na efekt.

To niedopuszczalne!

Teraz porozmawiajmy o grzeszkach, które mogą uczynić makijaż ślubny totalną tragedią. Napewno domyślasz się, że w TOP 3 znajdzie się solarium. Nie ma nic gorszego niż podrażniona, odwodniona a co gorsza zaczerwieniona skóra. Sama doświadczyłam sytuacji, kiedy Panna Młoda dzień wcześniej zażyła kąpieli słonecznej… Podkład wręcz topił się na skórze! Pomógł spokój i kilka trików, ale nie był to tak piękny efekt jaki można było uzyskać. Drugi grzeszek to brak pielęgnacji: patrz punkt wyżej. Na trzecim miejscu postawiłam obfitość: niestety gruba warstwa makijażu nie ma racji bytu. Każde potarcie o skórę może sprawić, że powstaną luki lub produkt się zroluje, zciastkuje, zwałkuje- zwał jak zwał. Oczywiście dotyczy to głównie osób malujących się samodzielnie.

 

Fotograf: Maciej Kloc/ Biżuteria: Agamasoutache/ Modelka: Mariola Khan/ Makijaż: KopalniaTwojegoStylu

 

Mam też dla Ciebie garść porad od śląskich wizażystek, łap, korzystaj, nie dziękuj :)

Moja rada: odpowiednia i systematyczna pielęgnacja skóry- bez tego makijaż nigdy nie będzie wyglądał ładnie.

Dobra baza matująca i odpowiednio dobrany podkład + puder: makijaż przetrwa całą noc.”

Ania Zimolong www.instagram.com/aniazimolongmakeup

Mój sposób na trwały makijaż: zadbana skóra, ale bez eksperymentów! Pamiętaj o tym, żeby bezpośrednio przed ważnym dniem nie szaleć z nowymi kosmetykami i zabiegami, bo uczulenie może przytrafić się w najmniej spodziewanym momencie. Złuszczające kwasy, czy inne intensywne kuracje u kosmetyczki sprawdzaj z dużym wyprzedzeniem, na podrażnionej skórze makijaż trzyma się gorzej.”

Joanna Kudzia www.instagram.com/povabmakeup

Średnia

4.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 listopad 2019

Komentarze