Zarządzaj czasem i zaplanuj ślub z aplikacją na smartfon lub tablet

28 październik 2019
Anna Żaczek

Zdaniem coacha pojęcie „zarządzanie czasem” nie istnieje, raczej jest to „zarządzanie sobą w czasie”.

Bez względu na to, jak nazwiemy ten proces, jest on bardzo ważny dla przyszłych małżonków stojących przed wielkim wyzwaniem, jakim jest  perfekcyjne rozplanowanie wszystkich czynności organizacyjnych przed ślubem oraz w dniu złożenia przysięgi. W opanowaniu przedślubnego stresu i precyzyjnej organizacji  pomogą odpowiednie aplikacje na smartfon lub tablet.

Dlaczego elektroniczny planner, a nie zwykły notatnik?

Ślub planuje się na około rok wcześniej. Wydaje  się na początku, że mamy mnóstwo czasu na zorganizowanie ceremonii ślubnej, zaproszenie gości i zorganizowanie przyjęcia. Realia jednak pokazują, że  może to być złudne. W tym jakże ważnym przedsięwzięciu należy pamiętać o licznych terminach i zadaniach  pochłaniających mnóstwo  czasu oraz energii.

Żyjemy w dobie plannerów elektronicznych, a więc zamiast tradycyjnego notatnika skorzystajmy z naszych smartfonów i tabletów. Harmonogram i wszystkie dane możemy mieć zawsze przy sobie, co pozwoli na szybkie dotarcie do właściwych informacji i nanoszenie poprawek ‒ wiadomo, nasze plany mogą wielokrotnie być poddawane korekcie. Aplikacja ułatwi również kontakt z innymi osobami zaangażowanymi w przygotowania ślubne lub z gośćmi zamieszkałymi w odległych miejscowościach, również za granicą.  Odpowiednio dobrany planner pomoże zapanować nad budżetem oraz odeśle do innych powiązanych witryn, wnosząc do własnych koncepcji wiele inspiracji.

O czym warto pamiętać?

Aby uniknąć wpadek technicznych oraz finansowych, przed pobraniem oprogramowania czy aplikacji należy:

  • przeczytać dokładnie regulaminy, cenniki, warunku umów, jakie zawieramy z właścicielem portalu, sprawdzić co jest płatne, co bezpłatne itp.,
  • przemyśleć temat ochrony danych osobowych, a więc  zastanowić się co chcemy umieścić w serwisie, sprawdzić kto będzie miał dostęp do danych fotograficznych i osobowych.

W trakcie korzystania z aplikacji warto:

  • zrobić kopie plików, danych finansowych, adresów (w  przypadku zgubienia telefonu, awarii lub innych nieprzewidzianych sytuacji uchroni nas to przed utratą cennych informacji).

 

Organizator ślubu /iPhone, jęz. polski/

Aplikacja w języku polskim bardzo przydatna, łatwość obsługi, przyjemny interfejs. W ocenie użytkowników 4.6/5. Pomaga w zarządzaniu obowiązkami i terminami, zawiera kategorie organizacyjne takie jak: zadania, goście, wydatki, usługodawcy, zegar  odliczający czas do ślubu.  
Our Wedding Planner /iPhone/ iPad, Android w jęz. ang./

Aplikacja jest intuicyjna i niezbyt skomplikowana. Pomaga zaplanować idealny ślub. Zawiera wiele przydatnych funkcji: ogólny harmonogram, wykaz prac do zrobienia, możliwość dodania adresów dostawców oraz możliwość kontrolowania postępów wykonanych prac, planowanie szacunkowe budżetu. Wiele emocji budzi zegar odliczający czas pozostały do najważniejszego dnia, czyli ceremonii ślubnej.  

MOPOSA (iPhone/iPad, Android w jęz. ang., hiszpańskim/

Usługa uprości proces planowania i zaoszczędzi czas organizatorom wesela.

Narzędzia pozwalają na założenie własnej witryny weselnej z możliwością zamieszczania zdjęć, planowania budżetu, tworzenie listy czynności do zrobienia, wysyłanie wiadomości tekstowych dla gości, bardzo łatwe w obsłudze rozmieszczenie miejsc siedzących gości. Zdecydowanie ułatwia koordynowanie wszelkich prac organizacyjnych.     

Wedding Party /Smartfony/

Z aplikacji WedPics można skorzystać już na początku organizacji ślubno-weselnych. Goście mogą być zapraszani poprzez wysłanie SMS-ów lub pocztą e-mail, mogą również być włączeni w organizację, bądź na bieżąco informowani o przygotowaniach.

Wykorzystując funkcję do zamieszczania zdjęć z poziomu każdego gościa, możemy poprosić ich o dodawanie fotek oraz krótkiej informacji o sobie  w celu nawiązania bliższych kontaktów i wzajemnego poznania siebie. Funkcja szczególnie przydatna w przypadku singli lub dalekiej rodziny, którą mało znamy. Ponadto goście mogą poprzez dodawanie swoich zdjęć współtworzyć  pamiątkowe albumy dokumentujące ulotne ślubno-weselne chwile.

App Zankoyou /iPhone & Android/

Stworzenie własnej strony ślubnej w powyższym serwisie jest dosyć łatwym zadaniem. Strona polecana jest parom międzynarodowym oraz tym, którzy zapraszają gości z zagranicy. Serwis wyświetla się automatycznie w języku gości w zależności od kraju, z jakiego pochodzą (m.in. w angielskim, włoskim, niemieckim, portugalskim, francuskim, holenderskim i polskim). Znany jest w 23 krajach Europy i Ameryki Łacińskiej. Ciekawą ofertą jest stworzenie własnej Listy prezentów, która umożliwia również przesyłanie pieniędzy na wskazane konto. Narzędzia pomagające w komunikacji z gośćmi pozwolą stworzyć również listę gości, zapisać daty, zaplanować plan stołu oraz miejsca dla gości, odebrać potwierdzenia uczestnictwa w uroczystości.   

Serwis Appy Couple  pozwala zamieszczać informacje dla gości, np. o dojeździe, wznosić wirtualnie toasty dla pary młodej, posiada również  funkcję menadżera gości,  księgę gości oraz wiele innych przydatnych funkcji do koordynowania przygotowań ślubno-weselnych.

I jak, skusicie się na któregoś z tych elektronicznych pomocników?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

01 październik 2019
20 czerwiec 2019

Komentarze