Czy Panny Młode pokochają ULTRA VIOLET?

02 marzec 2018
Dominika Zięba

Prestiżowy amerykański Instytut Pantone, niekwestionowany autorytet w kreowaniu światowych trendów kolorystycznych ogłosił ULTRA VIOLET 18-3838 kolorem roku 2018. To doskonała wiadomość dla miłośników mocnych i wyrazistych barw, które dodają niesamowitego charakteru niejednej aranżacji. Branża ślubna każdego roku z niecierpliwością oczekuje na ogłoszenie koloru, który będzie dyktował trendy w nadchodzącym sezonie. A zatem – ten rok należeć będzie do ślubów w kolorze ULTRA VIOLET!


Już od 17 lat eksperci z całego świata zajmujący się standaryzacją kolorów, corocznie zbierają się w jednym miejscu, aby wybrać wyjątkowy odcień, który najlepiej wpisuje się w dominujące trendy myślowe i najtrafniej oddaje ,,ducha epoki’’. Instytut Pantone zajmuje się prognozowaniem światowych trendów kolorystycznych, a także doradza firmom w zakresie zastosowania i integracji koloru jako atutu strategicznego.

Drogie Panny Młode! Jeśli tak jak ja nie jesteście wielkimi miłośniczkami fioletu, a bliskie Waszemu sercu jest podążanie za najnowszymi trendami i modowymi nowinkami, to pewnie zastanawiacie się, jak ugryźć ten temat w kontekście ślubu i wesela. Jedno jest pewne – ultra violet w najbliższym sezonie będzie królował w wielu dziedzinach życia.

Kolor wybierany przez Instytut Pantone to coś więcej niż najpopularniejsza barwa, którą będziemy nosić czy wykorzystywać w dekorowaniu domów. To raczej refleksja nad tym, czego najbardziej potrzebuje rynek. W tym roku to właśnie ultra violet dumnie zastępuje soczysty odcień greenery, który w ubiegłym sezonie podbił ślubną branżę i skradł serca wielu Par Młodych.

Ultra violet symbolizuje oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie podejście do życia, które wskazuje nam drogę ku przyszłości. Odnosi się do kontemplacji i mistycznej duchowości, która pozwala się wyciszyć i choć na chwilę odciąć od świata pełnego różnorodnych impulsów. Nawiązuje do bezkresnego kosmosu – ogromne i nieskończone nocne niebo inspiruje do przekraczania własnych granic i sięgania po to, co nieznane. Prowokacyjny ultra violet to symbol kontrkultury, niekonwencjonalnego podejścia do rzeczywistości i artystycznej błyskotliwości – tak twierdzą eksperci z Instytutu Pantone. A teraz zejdźmy na chwilę na ziemię i zastanówmy się, jak wykorzystać ultra violet w ślubnych przygotowaniach.

Kolor przewodni

Ultra violet może stać się kolorem przewodnim Waszej uroczystości. Wyraziste dekoracje, dodatki do stylizacji Pary Młodej, kwiaty, papeteria i wiele innych elementów, które doskonale prezentują się w tym odważnym odcieniu. Panny Młode mogą wykorzystać ten kolor również w ślubnym makijażu. Ultra violet znakomicie sprawdzi się w konwencji glamour.

Galaktyczny motyw

Jeśli potraktujemy kolor roku 2018 metaforycznie, to możemy pokusić się o zorganizowanie uroczystości z kosmicznym motywem przewodnim. Dekoracje nawiązujące do układu planet, statków kosmicznych czy podróży w czasie świetnie wpisują się w wizjonerski klimat. To coś zupełnie nowego i nieoczekiwanego, więc jeśli znudziły się Wam klasyczne inspiracje ślubne to ultra violet będzie idealną alternatywą.

Z czym łączyć ultra violet?

Uroczysty, wieczorowy fiolet nie jest łatwym kolorystycznym kompanem. Możecie połączyć go z neutralnymi barwami – na ich tle będzie prezentował się dostojnie i wyraziście, ale nie nachalnie i krzykliwie. Szarości świetnie tonują ostrość żywego fioletu, a pastelowe barwy (brzoskwinia, śmietanka) dodadzą lekkości i romantycznego wyrazu. Ultra violet możecie połączyć z innymi odcieniami fioletu czy różu, skłaniając się w stronę prowansalskiego stylu. Najbezpieczniejszą i sprawdzoną opcją będzie klasyczne zestawienie fioletu ze srebrem czy połyskującym złotem.

Jestem szalenie ciekawa, czy ultra violet zdobędzie równie duże grono wyznawców co naturalny odcień greenery, który okazał się totalnym strzałem w dziesiątkę. Czy przyszłe Panny Młode pokochają wyrazisty i dramatycznie prowokujący fiolet? Czas pokaże.

Jak Wam się podoba ten pomysł? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 lipiec 2019
17 wrzesień 2018

Komentarze