Rozpuszczone włosy do ślubu - tak czy nie?

09 sierpień 2019
Dagmara Sobczak

Pamiętam czasy, kiedy standardem było, że każda panna młoda musiała do ślubu iść w upiętych włosach. Wtedy był też czas welonów, a każdy podpowiadał, że na koku (upięciu) welon najlepiej się trzyma. 

Dzisiaj, powoli, ale odchodzimy od tego. Coraz więcej młodych panien decyduje się pójść do ołtarza w rozpuszczonych włosach.

Coś o tym wiem. Sama zrobiłam to 4 lata temu i nie żałuję :)

 

Rozpuszczone włosy do ślubu – tak czy nie?

Zdecydowanie się na rozpuszczone włosy do ślubu nie oznacza, że fryzura będzie niezadbana i byle jaka. Nie oznacza to także, że nie czeka nas wizyta w salonie fryzjerskim. Wręcz przeciwnie.

Kiedy chcemy rozpuścić włosy w dniu ślubu, ważne by wyglądały elegancko i były zadbane. Często o ich wygląd i kondycję musimy zadbać już stosunkowo wcześniej, by wzmocnić je odpowiednimi preparatami czy zabiegami fryzjerskimi. 

Fryzjer powinien je starannie przygotować także w dniu ślubu: wygładzić, profesjonalnie zakręcić albo wyprostować, nabłyszczyć i przede wszystkim utrwalić – wszystko, co będzie potrzebne, by stworzyć na głowie twoją wymarzoną fryzurę, która przetrwa cały wieczór i całą noc. 

Nieprawda też, że na rozpuszczonych włosach welon nigdy się nie trzyma. Ja miałam lekko pofalowane włosy i nie miałam problemu ze spadającym welonem, który był wczepiony we włosy.

Jeżeli masz wątpliwość, czy Twój welon da radę utrzymać się na rozpuszczonych włosach – przymierz go i spróbuj w nim pochodzić/potańczyć/poskakać i sprawdź, jak się zachowuje na głowie. 

Rozpuszczone włosy na wesele - dodatki

Kobiety decydują się na rozpuszczone włosy do ślubu, bo chcą wyglądać romantycznie, skromnie, delikatnie i dziewczęco. 

Rozpuszczone włosy pięknie wyglądają do lekkich, zwiewnych sukienek oraz tych w stylu boho. Na rozpuszczonych włosach pięknie będzie wyglądał wianek ze świeżych kwiatów, a także pojedynczy wpięty kwiat czy ozdoba. Rozpuszczone włosy jednak bardzo dobrze przyjmują także towarzystwo fascynatorów, opasek czy welonów – stąd wybranie takiej fryzury, nie zamyka żadnych możliwości. 

Piękne, zadbane włosy są wizytówką każdej kobiety, dlatego naprawdę w wielu przypadkach nie potrzeba żadnych wymyślnych upięć – wystarczy naturalne piękno. 

Rozpuszczone włosy na ślub - obawy

Jeżeli obawiasz się, że włosy będą wchodziły Ci w twarz i przeszkadzały w zabawie, możesz zdecydować się (tak jak ja) na drobną opaskę, która je przytrzyma na miejscu albo na upięcie górnej części włosów i zebranie do tyłu tylko tych najbardziej problematycznych pasemek przy twarzy.

Jeżeli natomiast boisz się, że fryzura popsuje Ci się w trakcie zabawy – umów się na fryzurę próbną przed imprezą (na przykład przed wieczorem panieńskim).

Ja tak zrobiłam. Fryzura przetrwała całą noc zabawy i jeszcze jeden cały dzień :)

Podobają Wam się Panny Młode z rozpuszczonymi włosami? Może same zdecydujecie się na taki look? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

26 wrzesień 2018

Komentarze

Dla mnie rozpuszczone włosy wyglądają pięknie :) Ja swoje mam dosyć cienkie, więc do ślubu będę szła z dopinkami clip-in od Headstyler, żeby fryzura prezentowała się lepiej, niestety rozjaśnianie robi swoje, te dopinki mnie ratują :) I zgadzam się- fryzura próbna to podstawa! Pozdrawiam :)
~Ania 21 kwiecień 2020 13:05 odpowiedz