Ślub i wesele - na czym warto oszczędzić, a na co sobie nie żałować?

24 maj 2020
Anna Boenish

Organizacja wesela wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Jest to jedna z największych imprez, jakie w życiu zorganizujemy. Sama sala weselna to koszt kilku, jak nie kilkunastu tysięcy złotych, nie wspominając o całej reszcie.

Chcecie obciąć koszta, ale nie potraficie zdecydować się, na co warto wydać pieniądze, a co można odpuścić? Nic dziwnego, w końcu to pierwsze wesele jakie organizujecie!

Przedstawię Wam swoje propozycje, na czym zdecydowanie nie warto oszczędzać, a co można załatwić taniej. Może uda się z tej dodatkowej kwoty wybrać się na wymarzoną podróż poślubną?

Jedzenie na wesele

Wielogodzinna zabawa i tańce pobudzają apetyt. Jedzenie to jedna z kluczowych spraw, na której zdecydowanie nie należy oszczędzać. Najedzeni goście to szczęśliwi goście!

Nie chodzi tu tylko o ilość, ale głównie o jakość. Zdecydujcie się na catering, który spełni Wasze oczekiwania. I to wcale nie znaczy, że musicie brać same wymyślne i nieznajome dania. Dobre składniki, duże porcje i dopasowanie do preferencji gości.

Czy Wasi bliscy są na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej? Może ktoś ma uczulenie, może okaże się, że większość nie toleruje glutenu? Warto zrobić delikatny wywiad, wybadać sprawę, przed zaakceptowaniem menu.

Dobra muzyka to połowa sukcesu

DJ czy zespół? Muzyka na żywo, a jeśli tak - w jakim klimacie? Czy chcecie standardowe hity disco-polo czy może delikatne nuty muzyki klasycznej pogrywające w tle? Muzykę należy dopasować do klimatu i rodzaju naszej uroczystości. Warto zainwestować nie tylko w dobre nagłośnienie, ale również w osobę, która spełni Wasze oczekiwania, dopasuje się do Waszej wizji uroczystości.

Źle dobrane utwory czy niepełny zespół bez wokalisty mogą bardzo popsuć atmosferę. Goście, którzy wybierają się na wesele, liczą na dobrą zabawę i tańce do samego rana - zbyt młodzieżowa muzyka lub odwrotnie - kubańskie rytmy, mogą nie porwać większości na parkiet. A czy nie o to właśnie chodzi?

 Ślub cywilny, w plenerze, a może kościelny?

Niezależnie od tego na jaki rodzaj uroczystości się zdecydujecie - moim zdaniem jest to pierwsza ze spraw, które należy załatwić i to nie po macoszemu! Jeśli od zawsze marzyliście o ślubie plenerowym i zastanawiacie się, czy warto inwestować, aż 1000 zł na taką przyjemność? Powiem Wam jedno - zdecydowanie warto!

To właśnie składanie przysięgi jest najważniejszym punktem programu - w końcu to wtedy stajecie się mężem i żoną. Wspomnienia z tej chwili zostaną w Was do końca życia, dlatego naprawdę warto zrobić to tak, jak chcecie.

A co z resztą wydatków weselnych?

Nie będę mówić Wam czy ważniejsza jest piękna suknia ślubna czy auto, którym wybierzecie się do urzędu stanu cywilnego. Tutaj trzeba już szczerej rozmowy, ustalenia, z czego możecie zrezygnować. Pamiętajcie, że związek to sztuka kompromisów - jeśli Twój partner bardzo nalega na nowy garnitur w niestandardowym kolorze, a dla Ciebie to mało istotna bzdura - może warto przychylić się do jego prośby?

Ślub i wesele to początek Waszego wspólnego życia. Od teraz będziecie mierzyć się wspólnie z codziennością i budować ognisko domowe. Nie zawsze w zgodzie i nie zawsze w ten sam sposób - ale jeśli już od samego początku wykażecie się zrozumieniem, później będzie prościej podejmować decyzję. Naprawdę.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze