Co powinno się znaleźć w torebce świadkowej?

14 styczeń 2018
Katarzyna Bieńkowska

Twoja siostra/ przyjaciółka/ kuzynka właśnie planuje ślub, więc cieszysz się jej szczęściem i życzysz jej jak najlepiej. Okazuje się jednak, że i Tobie przeznaczona jest zaszczytna rola podczas tej uroczystości – świadkowej. Pękasz z dumy, a jej szczęście udziela Ci się jeszcze bardziej... czy jednak wiesz, z czym się to wiąże?

Jeśli myślisz, że zorganizujesz Wieczór Panieński, a potem wystroisz się w ładną sukienkę i ustawisz do zdjęć, po czym na weselu zatańczysz z Panem Młodym to niestety, ale to nie wszystko! Najłatwiej pamiętać o przyjemnych obowiązkach (bo cóż to za obowiązki!), ale jednak Twoja rola rozpocznie się dopiero w dniu ślubu!

O czym musisz pamiętać?

Twoim jedynym zadaniem jest dopilnować, by Panna Młoda nie musiała się niczym przejmować, a przy tym by wyglądała pięknie (jej matka, ojciec, siostry również!). Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, jak tego dokonać, to poniżej lista rzeczy, które koniecznie musisz mieć na weselu, i nie łudź się, że zmieścisz cokolwiek do malutkiej kopertówki.   

Przede wszystkim musisz mieć pod ręką wszystkie kosmetyki, które zostały użyte do wykonania makijażu Panny Młodej – do sukni ślubnej nie pasuje żadna torebka, więc to Ty musisz mieć jej pomadkę lub błyszczyk, puder, tusz do rzęs czy lusterko! Konieczne będą również chusteczki higieniczne oraz nawilżane – są idealne do usuwania plam w trudnych warunkach.

Konieczny będzie również lakier do włosów, dodatkowe spinki i oczywiście igła i nitka. A właściwie kilka nitek, gdyż najlepiej by było oprócz białej posiadać również dopasowane kolorystycznie do garnituru Pana Młodego (nie, nie licz na to, że świadek będzie gotowy na taką ewentualność!), ale również sukni mamy Panny Młodej.

W razie nagłych wypadków przydatna może się okazać agrafka, taśma klejąca, klej, nożyczki oraz pilnik do paznokci. Nie da sie przewidzieć wszystkich ewentualności, ale te przedmioty w wielu sytuacjach mogą okazać się pomocne (na jednym weselu potrzebny był mi młotek – ratowałam się tłuczkiem do mięsa wybłaganym w kuchni). Na pewno przyda się lakier do włosów, zarówno do poprawienia fryzury, jak spryskania pończoch, ale gdyby mimo wszystko „poleciało oczko” musisz mieć bezbarwny lakier do paznokci. Oczywiście zapasowe pończochyrównież musisz mieć w torebce, ale kto wie, czy "oczka" nie trafiają się parami. 

I ostatnie, ale najważniejsze, czyli apteczka! Pamiętaj o plastrach, lekach – nie tylko przeciwbólowych, rozkurczowych, ale również np. na biegunki - oraz podpaskach!

Jeśli na sali jest księga gości, to przydatny może się okazać zapas długopisów oraz ewentualnie książeczka z przykladowymi sentencjami albo życzeniami dla Pary Młodej. Każdy z gości chce zostawić pamiątkowy wpis, ale nie każdy potrafi na zawołanie wpisać piękne życzenia.

To może zabrzmi groteskowo po tak długiej liście, ale postaraj się bawić jak najlepiej, mimo stresu, którego pewnie nie uda się uniknąć ani Tobie, ani Pannie Młodej…

Średnia

4.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

04 wrzesień 2019
10 czerwiec 2018

Komentarze