Czym kierować się przy wyborze Wedding Plannera?

28 październik 2018
Magdalena Gitler

Jeśli podjęliście decyzję o rozpoczęciu współpracy z wedding plannerem, na pewno zastanawiacie się gdzie znaleźć tę właściwą osobę i jak dokonać właściwego wyboru.

Czym się kierować, na co zwrócić uwagę i gdzie rozpocząć swoje poszukiwania – pytań jest wiele, a ja postaram się na nie odpowiedzieć.

Gdzie znaleźć konsultanta ślubnego?

Duża część działalności konsultantów, tak samo jak wielu innych firm opiera się na działalności internetowej, dlatego polecam zacząć poszukiwania od przejrzenia stron internetowych agencji ślubnych. Wystarczy wpisać w przeglądarkę frazę „wedding planner” albo „konsultant ślubny” a naszym oczom ukarze się mnóstwo wyników, które przekierują nas na strony agencji. Tam znajdziecie wszystkie interesujące szczegóły m.in. portfolio i referencje.

Konsultantów możecie wypatrywać również na targach ślubnych, gdzie razem z innymi usługodawcami wystawiają swoje stoiska. Wizyta na targach to świetna okazja, żeby poznać wedding plannera oraz zadać mu pytania dotyczące planowania wesela bądź charakteru współpracy.

Być może zastanawiacie się, czy istnieją siedziby agencji ślubnych. Tak – niektórzy konsultanci posiadają swoje biura, w których na co dzień pracują i spotykają się z Klientami, jednak zdecydowana większość pracuje „w terenie”. Ta praca ma charakter mobilny i wyjazdowy, dlatego gdy chcesz odwiedzić siedzibę agencji, skontaktuj się z konsultantem i umów się wcześniej na spotkanie. W przeciwnym razie możecie nie zastać go w biurze.

Macie już swoje typy – co teraz?

Zapoznaliście się z informacjami i wybraliście interesujące was agencje ślubne? Wspaniale, to bardzo ważny etap, który macie już za sobą. Teraz nadeszła pora na rozmowę.

Skontaktujcie się z wybranymi wedding plannerami. Zadzwońcie lub wyślijcie maila z prośbą o spotkanie albo rozmowę. Jeśli nie możecie spotkać się z konsultantem na żywo (mieszkacie w innym mieście albo za granicą), nie jest to żaden problem. Rozmowę możecie odbyć za pośrednictwem komunikatora internetowego, np. Skype.

Na czym skupić się w trakcie rozmów z konsultantem ślubnym?

W trakcie rozmowy nie bójcie się zadawać pytań. Opowiadajcie o swoich potrzebach i marzeniach i starajcie się podać jak najwięcej szczegółów. Dzięki temu konsultant będzie mógł lepiej poznać wasze potrzeby i stworzyć dopasowaną ofertę. Zapytajcie o wszystkie nurtujące was kwestie i postarajcie się uzyskać informacje na temat tego, jak miałaby wyglądać wasza współpraca. Co konkretnie wchodzi w zakres usług konsultanta ślubnego i gdzie może zorganizować dla was wesele. Niektóre agencje działają na terenie całej Polski, inne oferują swoje usługi wyłącznie na terenie określonych województw.

Skupcie się też na swoich odczuciach podczas rozmowy z wedding plannerem, czy między wami jest „chemia”. Przygotowania do ślubu trwają zazwyczaj około roku, czasami dłużej. Przez ten czas będziecie ze sobą rozmawiać, spotykać się i wspólnie rozwiązywać trudne zadania, dlatego między wami musi zagrać.

Po rozmowach – kogo wybrać?

Po kilku rozmowach wiecie już czego możecie się spodziewać po współpracy z konsultantem. Uzyskaliście dużo informacji i być może macie teraz trudności z podjęciem decyzji. Decyzja, kogo ostatecznie wybierzecie, będzie zależała od wielu czynników.

Jednym z nich na pewno jest cena. Kwota, którą możecie przeznaczyć na usługę konsultanta ślubnego, na pewno w dużym stopniu wpłynie na wasze ustalenia. Agencje oferują różne ceny i zakres obowiązków, dlatego przed ostatecznym wyborem dobrze zapoznajcie się z ofertami.

Oprócz ceny na pewno jednym z ważniejszych czynników, jak już wspomniałam wcześniej, będą wasze odczucia po rozmowie. Być może od razu po zakończeniu rozmowy będziecie wiedzieli z kim chcecie pracować.

Mam nadzieję, że ten tekst pomoże wam w dokonaniu wyboru osoby, z którą zaplanujecie swój wyjątkowy ślub i wesele :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 maj 2019
17 wrzesień 2019

Komentarze