Jak zorganizować przyjęcie weselne w klubie?

11 czerwiec 2018
Anna Żaczek

Wbrew pozorom wesele w klubie to nie tylko muzyka plus alkohol i nie jest zarezerowane wyłącznie dla młodzieży. Z pewnością będzie również świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą organizować tradycyjnego przyjęcia na sali weselnej.

Możliwość organizacji wesela w klubie rodzi wiele pytań – zarówno organizacyjnych, jak i z punktu widzenia gości, którzy będą w nim uczestniczyć. Spróbuję Wam odpowiedzieć na kilka z nich :)

Dlaczego klub?

Niektóre pary, snując plany zawarcia małżeństwa, wzdrygają się na samą myśl zorganizowania dużego przyjęcia weselnego. Wiadomo, trzeba sobie zarezerwować sporo czasu, pomyśleć o wielu sprawach, uczestniczyć w licznych spotkaniach i podejmować wiele trudnych decyzji. Niektórzy nie mają tak silnych tradycji rodzinnych i po prostu nie są nastawieni na integrację potencjalnych gości, dlatego szukają innych rozwiązań. Za mniej oficjalną opcją przemawia również brak funduszy, a dodatkowo fakt, że przyszli Państwo Młodzi mają w planach zaprosić wielu znajomych w młodym wieku i poszaleć z nimi na parkiecie. Zrywając z konwenansami, mogą zorganizować imprezę klubową o mniej sztampowym charakterze.

Wybierając klub na przyjęcie weselne, warto sprawdzić, jakie opcje są dostępne w danej miejscowości, czy są położone w bliskiej odległości od miejsca ślubu oraz dla jakiej grupy opłaca się zorganizować tam spotkanie. Dużym plusem jest to, że wraz z coraz większym zainteresowaniem, pojawiły się kluby specjalizujące się w usługach weselnych. Także niektóre z tradycyjnych klubów rozszerzają swoją ofertę, łącząc typowe sale klubowe z własną restauracją, a więc w grę może wchodzić również zamówienie jedzenia.

Uroczysty obiad plus dyskoteka dla młodych

Wesele z uroczystym obiadem dla najbliższej rodziny zorganizowanym w restauracji bądź w ogrodzie rodzinnej posesji zaspokoi gust zarówno starszych, jak i młodszych gości. Młodszą cześć gości, w tym przyjaciół, znajomych np. z pracy zapraszamy na spotkanie w klubie. Musimy pamiętać, aby na zaproszeniach jasno sprecyzować, które osoby zapraszamy na ceremonię ślubną z obiadem, a które na ceremonię i spotkanie klubowe.

Organizując w ten sposób uroczystości weselne, zaoszczędzicie na DJ-u, dekoracjach, posiłku – o ile go nie planujecie. Waszym celem  jest w tym przypadku dobra zabawa przy muzyce klubowej, a atrakcją może być udział w koncercie. Dla lepszego komfortu zabawy można również zarezerwować salę tylko dla siebie – w niektórych klubach grupa do 15 osób nie wnosi dodatkowej opłaty za wynajem, więc koniecznie dopytajcie o takie szczegóły w lokalu, który wybierzecie.

Przyjęcie weselne w klubie dla wszystkich

W większych klubach, które posiadają kilka sal (często usytuowanych na kilku poziomach) znajdują się również sale barowo-restauracyjne oraz strefy VIP room. Kluby te dbają o wysoką renomę i stosują tzw. selekcję. Takie miejsca nadają się na imprezę weselną, jeśli Para Młoda zdecyduje na jedno przyjęcie – zarówno dla starszych i młodych. Ta opcja przyjęcia może być mniej lub bardziej zbliżona do tradycyjnego wesela w zależności od Waszych preferencji.

W sali restauracyjnej goście mogą swobodnie siedzieć przy stołach z fotelami klubowymi, serwowany jest na ogół jeden posiłek, pozostałe można zamawiać w bufecie, alkohole podawane są bezpośrednio z baru, zapewniona jest obsługa kelnerska i na życzenie klienta również ochrona.

Jeśli chodzi o muzykę, w zależności od wielkości klubu – może to być jedna sala lub kilka sektorów z różnymi rodzajami muzyki. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ goście mogą wybrać pokój z odpowiednią dla siebie muzyką i sami zdecydować o tym, przy czym i z kim chcą się bawić. W tym przypadku odpadają opłaty za dekoracje, oświetlenie i zespół muzyczny. 

Jaki strój na imprezę klubową?

Na ślub – wiadomo – pełna elegancja, a reszta zależy od rodzaju imprezy, czy jest zbliżona do zwykłej imprezy klubowej, czy jest to opcja z posiłkami przypominająca typowe wesele.Może okazać się również, że sam klub wymaga określonego dress code’u. Najczęściej nie wymaga się jednak specjalnego stroju, więc warto przyjąć zasadę, że ubieram to „w czym wyglądam atrakcyjnie i czuję się dobrze”.

Państwo Młodzi raczej również nie zostaną w strojach ślubnych, aczkolwiek w niektórych klubach pojawiają się zdjęcia Pary Młodej z elementami stroju ślubnego i co ciekawe, te osoby otrzymują bonusy. Jeśli jest to uroczysta kolacja, wówczas warto podkreślić ją bardziej eleganckim strojem. Jeśli brak informacji na zaproszeniu, zawsze można wejść na stronę klubu i sprawdzić jego renomę lub dopytać o to Parę Młodą.

Ile do koperty?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, jak w przypadku każdego przyjęcia weselnego. Patrząc na ten typ uroczystości z punktu widzenia tego, czego możemy się spodziewać na takiej imprezie, prezent może być skromniejszy niż w przypadku większego przyjęcia weselnego – często bazujemy na tym, ile Para Młoda wydaje na przysłowiowy "talerzyk".

Klubowe fotki

Decydując się na imprezę w klubie, należy dodatkowo zapoznać się z regulaminem obiektu. Wyrażając chęć organizacji wesela w takim miejscu, wyrażamy zgodę na pewne rzeczy, a między innymi również na fotografowanie nas podczas imprezy. Zdjęcia mogą być wykorzystane w różnych źródłach jako reklama klubu. Warto mieć tego świadomość oraz zorientować się, czy jest możliwość ewentualnego usunięcia zdjęć, jeśli naruszają w jakiś sposób dobra osoby sfotografowanej.

Co powiecie na przyjęcie weselne w klubie? Odpowiada Wam ten pomysł? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 październik 2018
07 październik 2019

Komentarze