Jak zorganizować wesele plenerowe i przygotować się na ewentualne niedogodności?

05 lipiec 2019
Anna Boenish

Coraz więcej par młodych decyduje się na organizację imprezy na świeżym powietrzu. Lato, stylistyka boho, natura, gwiazdy na niebie i klimatyczne oświetlenie mają coraz więcej zwolenników.

Wesela plenerowe mają to do siebie, że ich organizacja może przebiegać zupełnie inaczej niż tych klasycznych. Musimy zabezpieczyć się na wypadek nagłej zmiany pogody, dostosować miejsce do typowych, weselnych gier i zabaw, pomyśleć o stroju, który po chwili nie będzie ubłocony, a nasze ciała powinny być dobrze zabezpieczone przed komarami.

O czym warto pomyśleć, w jaki sposób uprzedzić gości, co zrobić, żeby nasza uroczystość nie okazała się klapą? Chcę przedstawić wam parę pomysłów, które mogą pomóc uniknąć katastrofy, ale też rozwiążą przynajmniej niektóre z problemów, z którymi zmagamy się przy organizacji. 

Wygodne buty to podstawa!

Wesele to dobra zabawa, a nasze nogi same rwą się do tańca. Kiedy jednak organizujemy przyjęcie w nietypowych warunkach, musimy wziąć pod uwagę, że buty na obcasie mogą nie zdać egzaminu.

Warto uprzedzić gości już przy zaproszeniach, żeby dopasowali swój strój do okoliczności. Możliwe, że sukienki do kostek czy bardzo wysokie buty będą utrudniać poruszanie się po trawniku, przez co mogą zepsuć niezłą zabawę. Dla zapominalskich lub tych, którzy zdecydują się mimo wszystko postawić na swój styl, możemy przygotować kosz wypełniony materiałowymi, kolorowymi kapciami. Nie zapomnijmy też o półce, na której będą mogli zostawić swoje buty!

Zdjęcia pięknie ubranych kobiet i mężczyzn w kolorowych kapciach nadadzą charakteru i wywołają uśmiech na twarzy :)

Owady? Żaden problem! 

W pomieszczeniach nie mamy zazwyczaj tego problemu. Ale! Każdy z nas w letni wieczór był nad jeziorem, na łące, w parku...

Komary zostawiające swędzące ślady czy słońce, które potrafi przypalić zbyt mocno to bolączka. Nie chcemy przecież, żeby nasi goście wychodzili przedwcześnie tylko dlatego, że chmara komarów postanowiła zaatakować przyjęcie.

Kremy z filtrem, spreje odstraszające owady, okulary przeciwsłoneczne, a nawet odświeżająca mgiełka do twarzy, jeśli doskwiera upał, to must have. Mały koszyk powieszony w widocznym miejscu na pewno załatwi problem, a jeśli go odpowiednio przystroimy, może okazać się piękną dekoracją.

Chłodne wieczory

Jedyne na co tak naprawdę nie możemy się przygotować to pogoda. Nawet jeśli prognozy są obiecujące, w każdej chwili może się to zmienić. Ulewny deszcz czy burza na pewno są w stanie pozmieniać nasze plany o 180*. Oprócz zadbania o zadaszenie, należy pamiętać, że nawet w najbardziej upalny dzień, wieczorami może robić się chłodno.

Kiedy temperatura się obniża, nasze sukienki mogą nie wystarczyć w ochronie przed zimnem. Śluby plenerowe zazwyczaj przebiegają na większym luzie. Myślę, że świetnym pomysłem jest zabezpieczenie się w postaci... koców! Możemy nawet poprosić bliskich, żeby parę dni przed, przywieźli do nas koce, które mogą się przydać – nie wymaga to żadnych dodatkowych kosztów. Ładnie zwinięte w rulon w wiklinowym koszu, nie tylko będą pełnić funkcję ozdobną, ale też uchronią przed chłodem.

Miękki materiał, który można zarzucić na ramiona na pewno sprawi, że atmosfera stanie się trochę przytulniejsza i komfortowa :)

Wesele plenerowe - atrakcje dla dzieci

Często w salach weselnych decydujemy się na kącik dla dzieci. Niektórzy nawet korzystają z usług animatora, który ma zabawiać najmłodszych gości. Przy weselu plenerowym mamy o wiele więcej możliwości!

Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Zapas baniek mydlanych nie tylko dostarczy im zabawy na długi czas, ale ich widok pięknie wkomponuje się w nasze rustykalne ozdoby. Mała piaskownica, huśtawka na drzewie, parę piłek do kopania zaangażują je na długie godziny. Dobrym pomysłem jest też wystawienie paru gier planszowych i zorganizowanie miejsca, gdzie starszaki będą mogły wspólnie rywalizować. Jeśli dołożymy na stoliki parę kolorowanek, książek czy dodamy najprostszą kredę, nasi goście będą spokojniejsi, a dzieci spędzą czas w rozwijający sposób. 

Warto pomyśleć jakie możliwości daje nam wesele plenerowe i dopasować zabawy, gry i całą uroczystość właśnie do nich. Tutaj możemy pozwolić sobie na więcej luzu, wykorzystać drzewa i roślinność, piękną naturę, która nas otacza. Unikniemy wtedy niespodzianek, a ta wyjątkowa noc na pewno będzie zapamiętana na bardzo długo!

Co myślicie o weselach w plenerze? :)
 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

01 kwiecień 2018
21 maj 2019

Komentarze