Bliskość natury, sielski i wiejski klimat - organizujemy wesele w stodole!

29 marzec 2019
Joanna Brodzicka

Czy podjęliście decyzję, jaki wybierzecie styl swojego wesela? Może ślub w stodole przypadnie Wam do gustu?

Ślub w stodole to jeden z najmodniejszych wariantów uroczystości ślubnych obieranych przez pary młode na przełomie ostatnich 3 lat. Wiejski styl nie obfituje w złocenia, kryształy, czerwone róże i jest daleki od stylu glamour. Jednak jest naprawdę ciekawy i może stanowić doskonałe tło do zdjęć, a dzięki niebanalnym dekoracjom goście zapamiętają Wasz ślub na całe życie.

Wiejskie budynki aktualnie przechodzą swoje drugie życie. Są odrestaurowywane przez fachowców i przerabiane na bardzo ciekawe sale weselne. Odnowione szopy stanowią doskonałą bazę do zorganizowania ślubu w stylu rustykalnym, a wielu fotografów i kamerzystów widzi w tym trendzie doskonałe tło do romantycznych sesji dla pary młodej i przybyłych gości.

 

Inspiracja naturą


Dla tych z Was, dla których jest bliska natura, ślub w stodole będzie tak zwanym strzałem w dziesiątkę. Można się tu popisać bardzo dużą kreatywnością.

Wiejskie dekoracje typu snopki z sianem, pęki jarzębiny, polne kwiaty, haftowane obrusy, lniane dodatki są ponadczasowe. Jeśli chodzi o wybór dań, proponowałabym dania regionalne, dziczyznę i gorący kociołek nad paleniskiem.

Perfekcyjnie i bardzo oryginalnie prezentują się duże firany zawieszone na suficie i nad drzwiami wejściowymi. Ozdoby są tu zbędne, chyba że skusicie się na delikatne polne naręcza kwiatów lub powiewające na wietrze długie wstążki w kolorze białym, beżowym lub pudrowo-różowym.

Srebrne lub złocone kandelabry z mnóstwem smukłych świec mogą przyświecać podczas całej uroczystości, sprawiać, że będzie panował lekki półmrok, a tym samym romantyczny look. Może pokusicie się na kupienie Waszych inicjałów z lampek lub wplecionych kwiatów, zgodnie z kolorami, które wybierzecie na swoją uroczystość? Tego typu gadżet jest doskonałą ozdobą, a tym samym bazą do wspólnych zdjęć, zarówno dla Was, jak i dla zaproszonych gości.

Mam dla Was jeszcze wspaniały pomysł na wieczór. Kiedy zapadnie zmrok, każdemu z gości możecie wręczyć długie pałeczki z zimnymi ogniami. Ten miły akcent sprawi każdemu dużo radości. Inna kreatywna, świetlna koncepcja – to zakup papierowych, lampionów, które po podpaleniu fruną do nieba. Im więcej tego typu gadżetów, tym efekt będzie piękniejszy. A może skusicie się na fajerwerki? Jednak tu, warto wynająć specjalistę, aby wszystko odbyło się zgodnie z normami bezpieczeństwa.

W przypadku, kiedy zdecydujecie się na ślub w stodole, musicie też pamiętać o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze komary, muszki i inne insekty. Doraźną pomoc mogą stanowić zapachowe świece np. cytrynowe, pęki geranium, kopru, pelargonii i pięknej lawendy. Gościom można wręczyć mini opakowania z kremem przeciw komarom, które są dostępne w niemal każdej większej drogerii.

Mimo tych małych nieudogodnień wesele w stodole stanowi świetną alternatywę dla typowych sal weselnych. Jest to bardzo oryginalne i kreatywne doświadczenie. Uroczystości w remizach strażackich i oklepane dekoracje w postaci kolorowych balonów odchodzą powoli do lamusa. Teraz króluje rustykalny ślub w stodole.

Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się Was przekonać do tego typu wystroju.

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

31 sierpień 2020
17 wrzesień 2018

Komentarze