Wieczór panieński/kawalerski za granicą - alternatywa dla typowego ostatniego dnia wolności, spędzonego na imprezie w klubie

07 wrzesień 2018
Anna Żaczek

Cóż mądrego można wymyślić w wątku, który istnieje prawie tyle lat, ile instytucja małżeństwa? Obecnie, zanim człowiek zdąży skrystalizować własne sądy, już ma do wyboru tysiące propozycji i tyleż samo nieomylnych odpowiedzi...

W kwestii wieczorów kawalerskich/panieńskich powraca moda na własne pomysły, przez siebie zaplanowane atrakcje i sposoby pożegnania stanu wolnego. Zatem bądźmy otwarci i kreatywni, a nie korzystajmy z w całości z „cudzego kapelusza”.

Granice dobrego smaku dla e-pokolenia

Wychodząc z twierdzenia, że uważna obserwacja jest podstawą wiedzy o sobie, jak również o innych ludziach, zanim cokolwiek postanowisz, sprawdź preferencje przyszłej Panny Młodej lub Pana Młodego.

Z wypowiedzi wielu młodych ludzi pragnących zawrzeć związek małżeński wynika, iż chcą przedtem przeżyć szalony wieczór, ale w granicach dobrego smaku. W końcu to czas przeznaczony na fajną zabawę, odrobinę szaleństwa, zrobienie czegoś, co podkreśli  pożegnanie się z przysłowiową wolnością, a nie będzie źródłem  podstępnie dręczących myśli o zdradzie i kłamstwie ukochanej osoby. Nikt świadomie nie przyzna się przed partnerem do własnych doznań, kiedy staje przed nim czy nią naga osoba.

Choć znamy naturalne reakcje na „gorące” sytuacje, to jednak gdzieś głęboko, w tyle głowy czai się zazdrość powodująca domysły – „może było coś więcej…, ja już nie wystarczam, czego mi brakuje?”. W męskim świecie, wbrew potocznym opiniom,  funkcjonuje również zwykła zazdrość, może tylko w mniejszym stopniu mężczyźni się do tego przyznają.  

W dobie, kiedy mamy ogólne przyzwolenie na swobodę obyczajów jak również dostęp do wielu informacji, a nawet instruktaży perwersyjnych zachowań, sztuką jest zachować zwykłą godność osobistą. Odpowiedzmy sobie na pytanie  –  czy można zachować godność podczas wieczoru, gdzie zaplanowano wędrówkę po kolejnych klubach, w atmosferze karnych shotów i żenujących wyzwań typu: –  znajdź dowolnego faceta, który ma  prezerwatywę i nadmuchaj ją przy nim najmocniej, jak potrafisz?

Po wielu tego typu wyzwaniach być może będą przeważały karne shoty, a wszystko  następnego dnia utonie w oparach niepamięci delikwenta. Zawsze jednak znajdzie  się ktoś życzliwy, kto doniesie o wyskokach partnera. Aby uniknąć organizacyjnych wpadek, warto przemyśleć  konsekwencje pozornie śmiesznych zabaw.

Dobrą inwestycją w budowaniu poprawnych relacji przyszłych małżonków będzie ustalenie między sobą granic moralnych, czyli sprecyzowanie, na co sobie każde z nich może sobie pozwolić, aby zasmakować czegoś nowego, nie raniąc przy tym partnera.

Nigdy nie jest za późno, aby odkrywać świat i siebie – dwudniowy wypad za granicę

Ciekawą alternatywą dla wycieczek po kolejnych klubach kończących się w najlepszym przypadku tylko ogromnym kacem, jest krótki wypad dwudniowy za granicę. Przyjrzyjmy się na początek statystykom. Według Eurostatu (ang. European Statistical Office) w 2015 roku liczba noclegów udzielonych w turystycznych obiektach noclegowych turystom zagranicznym wyniosła 45,4%, Świadczy to o sporym zainteresowaniu krótkim wypoczynkiem weekendowym.

W roku 2016  (CBOS, opr. B. Badory, 2017r.) na co najmniej dwudniowy wypoczynek poza miejsce stałego zamieszkania wyjechało 51%, czyli znacząco więcej (o około 5 punktów procentowych). Na pytanie – jakie kraje były preferowane –  uzyskane odpowiedzi pokazują, że w 2016 roku – tak jak poprzednio – większość respondentów wyjeżdżających za granicę w celach wypoczynkowych lub turystycznych wybierała kierunki europejskie. Wśród krajów, do których najczęściej Polacy wyjeżdżali na wyjazdy zagraniczne, znalazły się Niemcy (14%), Grecja (13%), Chorwacja (12%) oraz Włochy i Hiszpania (po 11%). W tym samym czasie odnotowano spadek wyjazdów do krajów, w których dominuje islam.

Co z bazą noclegową?

Ze względu na istotne różnice w wielkości poszczególnych obiektów, dopiero analiza struktury miejsc noclegowych pozwala ocenić faktyczną podaż usług w bazie hotelowej. Po analizie obiektów hotelowych (tzn. hoteli, moteli, pensjonatów i podobnych obiektów), odnotowano spadek  tychże palcówek o 7,6%. Obiekty zaliczane do grupy hotele i podobne obiekty zdecydowanie przeważały w takich krajach jak Cypr (99,7%) i Malta (90,4%). Z kolei w Chorwacji dominowały pozostałe obiekty noclegowe (98,7%), które zdecydowaną większość stanowiły także na Litwie, w Belgii, we Włoszech i Słowenii (odpowiednio 82,0%, 80,5% oraz 80,2% i 77,3%).Przekłada się to oczywiście na koszty oraz komfort   krótkiego wypoczynku.

Wiele firm turystycznych oferuje zaplanowane i zorganizowane wieczory panieńskie i kawalerskie z różnorodnymi atrakcjami zagranicznymi, poczynając od w miarę spokojnych wieczorów z koncertem i dobrą muzyką, po mocne i gorące atrakcje w agencjach i klubach Go-Go.

Decyzja zatem należy do organizatorów wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego, czy wykażą się własną inwencją, czy zdadzą się na cudze pomysły. I czy wieczór będzie zapamiętany w kategorii świetna zabawa na dobrym poziomie czy jako „leczenie kaca moralnego”.

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

18 grudzień 2017
08 wrzesień 2018

Komentarze

Dlatego wieczór kawalerski tylko że sprawdzoną ekipą, ja miałem 15 lat temu i do dzisiaj nikt nic nie wie oprócz naszej czwórki ;)
~Pablo81 13 kwiecień 2020 13:42 odpowiedz