Pomysł na przedświąteczny wieczór we dwoje

15 grudzień 2018
Joanna Brodzicka

Już wkrótce zostaniecie małżeństwem, już wkrótce do Was będą należeć wspólne poranki i wieczory, już wkrótce zasiądziecie do wspólnego stołu podczas świąt, już wkrótce zaczniecie tworzyć swoje małe i duże tradycje, które będziecie kultywować już na zawsze razem.


Od czego zaczniecie? Skoro mamy grudzień i Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, moja propozycja to miły wieczór, z lampką czerwonego wina i pachnącym drzewkiem.

Przygotowania

Wypadałoby rozpocząć od rozmowy, jaki styl lubicie, czy jesteście tradycjonalistami, czy artystami, co gra w Waszych duszach. Przemyślcie kwestię zakupu choinki - sztuczna czy prawdziwa, pachnąca lasem. Co prawda druga wersja jest nieco kłopotliwa, ale ma w sobie mnóstwo uroku, a jej zapach można wyczuć w całym mieszkaniu. Zróbcie rekonesans po sklepach lub wybierzcie się na bożonarodzeniowy jarmark w celu zakupu różności na swoje drzewko. Lampki, bańki, może prawdziwe świece, szopka. Nie zapomnijcie o stojaku oraz koszu, pudle lub dużej donicy na choinkę, a do tego o wstążkach i sznurkach.

Jak udekorować mieszkanie na święta?

Fajnie, jak pomyślicie nie tylko o choince, ale całej oprawie i dekoracjach w mieszkaniu. Rozumiem, że może to nie jest jeszcze Wasze własne lokum, ale jak sympatycznie będzie oczami wyobraźni zobaczyć i określić to, co byście chcieli osiągnąć i zaplanować w najbliższej przyszłości. Dodatkowy aspekt wyręczycie i tak zazwyczaj spracowane ręce Waszych rodziców.

Wracając do tematu dekoracji, zdecydujcie się, w jakich kolorach przyozdobicie mieszanie. Tradycyjnym bordowym, czerwonym, z domieszką złotego, czy może niebieskim i srebrnym? Zapachowe świece, śnieżnobiały obrus, dekoracyjne serwety, jemioła, gałązki, szyszki to nieodłączne elementy każdego świątecznego wystroju.Wspólny przedświąteczny wieczór

Stroiki, bańki, światełka i pozostałe gadżety bożonarodzeniowe zakupione? Umówcie się na wspólny uroczysty wieczór, podczas którego wszystkie troski, pracę i obowiązki odłóżcie na bok, zapomnijcie o nich przez chwilę.

Sympatycznie będzie, jeśli wyłączycie telefony, aby nie kusiły i nie rozpraszały. Włączcie płytę z kolędami, zaśpiewajcie lub zanućcie swoje ulubione melodie z dzieciństwa. Tym samym wprawicie się w uroczysty, podniosły nastrój. Bez pośpiechu odpakujcie pudełka z bombkami, sprawdźcie przed nałożeniem na choinę czy światełka działają, bo niestety często zawodzą, co wiem już z własnego doświadczenia.

Przyozdabiajcie swoje świąteczne drzewko bez pośpiechu, w takt śpiewanych kolęd. Niech ten wieczór będzie dla Was. Tak inny od zwykłej randki gdzieś w restauracji.

Dom, muzyka, zapach pierwszych przygotowywanych potraw, świece, wino, Wy razem. Czego więcej potrzeba? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

15 listopad 2018
08 kwiecień 2019

Komentarze