Winietki weselne to wizytówki na stół, na których znajduje się zazwyczaj imię i nazwisko gości. Może to być również inna forma zapisku. Zazwyczaj mają ułatwić zaproszonym znalezienie swojego miejsca, pełnią też funkcję dekoracyjną oraz są dopełnieniem cał

27 kwiecień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Winietki – czy to ważne?

Dla niektórych to bardzo ważny element przyjęcia, dla innych nic nie znaczący drobiazg. Takie ozdobne karteczki mogą jednak bardzo pomóc. Dzięki nim, unikniecie chaosu związanego z poszukiwaniem miejsc przy stole przez swoich gości. Nikt nie będzie stał i zastanawiał się, gdzie powinien, a jedynie będzie wypatrywał swoich danych na winietce. Cała „akcja” zostanie przeprowadzona szybko i sprawnie. W mgnieniu oka wszyscy goście, włącznie z Parą Młodą będą siedzieli przy stole i czekali na kolejne punkty uroczystości.

 

Wizytówki w stylu rustykalnym

Wybór stylu przewodniego, stylu w jakim zostanie zorganizowany ślub i wesele to tak naprawdę punkt wyjścia do dalszych planów i rozważań nad tym wyjątkowy dniem. To pierwsze zadanie przed jakim stoi Para Młoda. Po podjęciu decyzji pozostaje dobór dodatków pasujących do wybranego stylu. Tak popularny styl rustykalny to styl chrakteryzujący się sielskim klimatem, to powrót do natury, minimalizm. Wszystkie elementy wykonane z naturalnych materiałów będą więc wpisywać się w ten styl idealnie. Pamiętajcie, że styl rustykalny  nie lubi dużej ilości zdobień. Kojarzy się przede wszystkim z drewnem i kwiatami. Mile widziane będą gałązki, suszone, polne kwiaty, wiklina, juta, szary sznurek. Winietki w tym stylu to często napis na papierze eco włożony w szyszkę, maleńki plaster drewna lub korek i przyozdobione drobnymi zesuszonymi kwiatami np. gipsówką. Kwiaty pasujące d przyozdobienia winietek to również: eustoma, eukaliptus, goździk, piwonia, paprotka,

 

Kupić czy zrobić samemu?

To już indywidualna decyzja Pary Młodej. Firmy często oferują pakiety papeterii, które są ze sobą powiązane i pasują do siebie nawzajem (zaproszenia, winietki, menu, podziękowania itp.). Nie znaczy to jednak, że nie możecie wykonać ich sami. Styl rustykalny to prostota więc nie powinniście mieć z tym problemu. To bardziej kwestia czasu i chęci. Wszystkie opisane wyżej materiały są łatwo dostępne: szyszki – bez problemu pozbieracie w lesie (pamiętajcie by dobrze je wysuszyć!), papier eco jak i jutowy sznurek są dostępne w sklepach papierniczych, budowlanych, plastry drewna można zrobić samemu lub domówić internetowo, roślinne elementy to dość mała ilość na tego typu dekoracje zatem kwota zamówionego materiału w kwiaciarni nie będzie zbyt wysoka. Do tego czarny pisak lub druk. Proste, prawda? J Wybór wzorów, kształtów, materiału jest ogromny więc z pewnością jako przyszła Para Młoda znajdziecie coś dla siebie! Jeśli chcecie zrobić wrażenie na gościach pokuście się o własnoręcznie wykonane winietki, ich stworzenie jest bardzo proste i jednocześnie może dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń. To doskonała okazja do spędzenia czasu razem i nauczenia się czegoś nowego. Jeśli Pan Młody wolałby uniknąć tego typu zadań, może dostać przydzielone inne zadanie, a Panna Młoda wraz ze świadkową, mamą, siostrą, przyjaciółką wykona winietki weselne. Grunt, to dobra organizacja!

 Winietki w stylu rustykalnym

Winietki weselne w stylu rustykalnym to świetny wybór jeśli urządzacie wesele właśnie w takim klimacie. Jakie powinny być? Powinny współgrać z całą resztą i być minimalistyczne. Minimalizm to ich drugie imię. Branża ślubna podpowie Ci co wybrać, a w przypadku samodzielnego wykonania, Internet aż huczy od pomysłów i na pewno czymś Was zainspiruje! Powodzenia!

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

04 kwiecień 2024
17 luty 2020

Komentarze