Wiosenne dekoracje stołów

01 maj 2018
Magdalena Magdziarz

Wiosna to najpiękniejsza pora roku! Wraz ze świergotem ptaków, krokusami i dłuższymi dniami mam przypływ weny, inspiracji i motywacji. Warto przemycić taki motyw w dekoracjach stołów weselnych i całej aranżacji wesela. Można dodać konkretny akcent, który będzie konsekwentnie powtarzany. Jednak wiosenna aura sama w sobie jest wdzięcznym tematem, który można zinterpretować bardziej ogólnie. 

 

Kwieciste dekoracje

Kwiaty to oczywista oczywistość w wiosennych dekoracjach. Matka Natura jest naprawdę hojna pod tym względem, można przebierać wśród wielu propozycji. Marzysz o intensywnych barwach? Żółte tulipany czy żonkile w zestawieniu z fioletem spełnią te oczekiwania. Lubujesz się w subtelnych akcentach? Białe frezje i różowe goździki to duet idealny. Ciekawym trikiem jest pozostawienie odsłoniętych łodyg. Już nie chowamy ich w głębi wazonu lub pod wstążką. 

Graj w zielone

Zieleń bez wątpienia kojarzy się z wiosną. Wszyscy czekamy, aż zazielenią się drzewa, trawa zakwitnie, a kwiaty pokażą swe liście. Dodatkowo to kolor nadziei - idealnie pasuje do kontekstu ślubu. W 2017 był to najmodniejszy kolor roku i nadal pozostaje w łaskach. Świetnie wygląda solo, w zestawieniu z naturalnym beżem czy klasyczną bielą. Pasuje także do każdej innej barwy. Ostatnio urzekły mnie leśne klimaty: mech, bluszcz, paprocie...

Lekko i zwiewnie

Wiosna to czas, kiedy zrzucamy grube futra, puszyste swetry i ciężkie buty. Stawiamy na lekkość. W dekoracjach warto także to zaakcentować. Pianki marshmalow w słojach, transparetne naczynia, sianko, rafia... Do tego ażurowe lampiony, czy modne klatki. Takie gadżety ubogacą każdą kompozycję, ale nie uczynią jej zbyt bogatej. Jeśli zależy Ci na takim efekcie to idź tym tropem. 

Dary natury

Nie tylko kwiaty nadają się idealnie do postawienia w wazonie. Gałązki, zboża, czy wszelkie trawy także świetnie się sprawdzają. To rozwiązanie idealne dla szukających oryginalnych dekoracji par. Tu warto postawić na minimalizm. Nowoczesne, metalowe domki, czy ramki dobrze komponują się z takimi ozdobami. Płócienne bieżniki lub całkowita rezygnacja z nich dobrze zrobi całości wystroju.

Ciekawa jestem, jak zapatrujecie się na takie rozwiązanie. Wolicie te nietypowe, czy idziecie w klasykę? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

13 wrzesień 2017
11 wrzesień 2019

Komentarze