Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych - jak się do niej przygotować?

19 maj 2019
Karolina Zysek

Swój pierwszy tekst w Strefie Narzeczonych dedykuję głównie przyszłym Pannom Młodym, ponieważ opiszę dzisiaj najważniejsze kwestie związane z pierwszą wizytą w salonie sukien ślubnych!

Oczywiście jeśli Wasi narzeczeni będą Wam towarzyszyć w tej znaczącej chwili, jaką jest wybór sukni ślubnej, to również powinni się zapoznać z moimi wskazówkami.

Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych to spotkanie pełne wzruszeń oraz oczekiwań – w końcu wybieramy, my przyszłe Panny Młode, swoją najważniejszą suknię w życiu! Przed tym spotkaniem warto jednak zapoznać się ze zwyczajami oraz ofertą tych salonów, w których zamierzamy zarezerwować termin przymiarek. To ważne, nawet jeśli zależy Nam na sukni ślubnej z kolekcji danego projektanta, której dostępność ogranicza się do kilku salonów w Polsce.

Dlaczego uważam, że to takie ważne? Dlatego, iż kluczowe podczas przymiarek są oczywiście profesjonalizm i atmosfera panująca w danym salonie oraz Wasz komfort.  Jeśli te elementy zostaną zaniedbane przez konsultantów ślubnych - powinniście zrezygnować z wizyty w danym salonie, by nie nabawić się negatywnych wspomnień.  

Wybór profesjonalnego salonu

O profesjonalizmie decydują przede wszystkim doświadczeni styliści ślubny, wyposażenie oraz standard obsługi danego salonu. Przyszłe Panny Młode, pamiętajcie, że obsługa personelu salonów sukien ślubnych nie ogranicza się  jedynie do przynoszenia Wam sukien oraz pomocy przy ich zakładaniu. To specjaliści, którzy powinni Wam doradzić  na temat materiałów, krojów i fasonów sukien ślubnych, by później dobrać je na podstawie typu Waszej figury oraz urody. 

Dobry stylista ślubny, w razie potrzeby,  powinien Wam również dobrać biżuterię, make-up oraz fryzurę do wybranego fasonu. Jeśli natomiast konsultant ślubny poprosi Was o brak makijażu czy też stosowanie antyperspirantu bądź przemycia okolic potliwych nawilżonymi chusteczkami przed każdą przymiarką sukni ślubnej – skreślcie ten salon ze swojej listy. Świadczy to o niskim standardzie danego salonu, tym samym buduje nieprzyjemną atmosferę podczas przymiarek.

Przyszłe Panny Młode, zapytajcie również o możliwość ewentualnych poprawek oraz przymiarek po uszyciu sukni ślubnych. Fakt, że suknia będzie dopasowana do Waszych wymiarów i wzrostu, nie czyni jej od razu idealną!

Wyposażenie salonu ślubnego

Mając na uwadze wyposażenie, zapytajcie czy dany salon ma do dyspozycji kilka awaryjnych par butów w różnych rozmiarach, welonów i podpięć do trenów czy też biżuterii ślubnej - od kolczyków po diademy i opaski ślubne.

Dopełnienie stylizacji ślubnej jest znaczące, ponieważ często przyszłe Panny Młode mówią magiczne: „ I said yes to the dress”  dopiero po dobraniu tych dodatków . Zdarzy się zapewne niejednej z nas, że dopiero po wpięciu  welonu poczujemy się w wybranej sukni jak Panna Młoda bądź nasi najbliżsi zmienią opinię na pozytywną względem naszego wyboru.

Przygotowanie Panny Młodej do pierwszej wizyty w salonie

Oprócz zapoznania się ze standardem i opiniami o danym miejscu, powinnyśmy i my wykazać się dobrą organizacją oraz przygotowaniem do tych pierwszych przymiarek.  Dzięki temu, wizyta przebiegnie nie tylko sprawniej, lecz równie wysoce zadowalająco.

Przede wszystkim powinnyśmy zarezerwować termin przymiarek nie później niż dziewięć miesięcy przed ślubem, co pozwoli na uniknięcie dodatkowych opłat za uszycie sukni oraz zapewni możliwość dwóch lub więcej przymiarek. Przed zarezerwowaniem wizyty warto dowiedzieć się o dostępności rozmiarów, gdyż podczas spotkania może okazać się, że dany salon nie dysponuje naszym rozmiarem bądź występuje on tylko w kilku modelach sukien.

Zapytajcie także o zgodę personelu na wykonywanie zdjęć, a  podczas przymiarek – dostosujcie się do Niej. Dlaczego? Jeśli personel jednoznacznie zabronił Wam robienia zdjęć, to proszę, nie róbcie tego. Po pierwsze, na pewno nie chcecie doprowadzić do  ewentualnego konfliktu z konsultantem ślubnym, lecz co ważniejsze -  niewyraźne, a tym samym niekorzystne ujęcia w wybranej sukni ślubnej, mogą spowodować u Was wątpliwości względem wyboru.

Makijaż, fryzura i bielizna na przymiarki sukni ślubnej

Po zarezerwowaniu terminu wizyty, przemyślcie proszę kwestię wyboru bielizny, obuwia, makijażu oraz fryzury na dzień przymiarek.

Najbezpieczniejszym wariantem jest wybór cielistej bielizny z biustonoszem bez ramiączek - dzięki temu, bielizna nie będzie odznaczać się  w żadnym z wybranych fasonów sukien ślubnych – oraz zabranie butów ze swojej garderoby. Jeśli nie posiadacie jeszcze obuwia ślubnego, wybierzcie ze swojej szafy te buty, które najbardziej będą zbliżone wysokością obcasów oraz fasonem do tych wymarzonych. Pamiętajcie jednak, że wybrane buty muszą być idealnie czyste, aby nie pozostawić śladów na sukniach wystawowych.

Ostatnie elementy, makijaż i fryzura na przymiarki, możecie zaplanować, wybierając jeden z popularnych wariantów wśród Panien Młodych. Pierwszy z nich, częściej preferowany i wynikający z elastyczności przy przymiarkach, to wybór delikatnego i naturalnego makijażu oraz rozpuszczonych bądź lekko spiętych włosów. Pozwala to oczywiście uniknąć zabrudzeń pudrem bądź podkładem sukien wystawowych, lecz przede wszystkim, makijaż nie będzie nadawał jednoznacznego charakteru Waszej stylizacji. Podobnie z fryzurą, ponieważ suknia ślubna może prezentować się na Was odmiennie w zależności od upięcia. Jednak pamiętajcie wtedy o zabraniu niezbędnych akcesoriów do włosów, jak szczotka, wsuwki czy wypełniacz do koka.

Drugim sposobem jest wcześniejsza wizyta u makijażystki oraz fryzjerki na próbną stylizację, by następnie przymierzać suknie w pełnej klasie. Jednak proszę Was, przyszłe Panny Młode, wybierzcie ten wariant, który sprawi, iż będziecie czuły się pięknie  i komfortowo podczas przymiarek – nie kierujcie się wyłącznie poradnikami czy doświadczeniami innych osób.

Świta na przymiarki

Przed pierwszymi przymiarkami, wybierzcie również swoją świtę, która będzie towarzyszyć Wam przy wyborze sukni ślubnej. Uwaga, bardzo ważna wskazówka! Kierujmy się zasadą: „Im mniej, tym lepiej”.

Zapraszanie większego grona rodziny do salonu ślubnego skutkuje wzrostem liczby wyobrażeń Was w sukni ślubnej, co w rezultacie prowadzi do napiętej atmosfery. Dlatego przeżyjcie tę chwilę wśród najbliższych, zabierając ze sobą maksymalnie trzy bądź cztery osoby, których więzi oraz opinie są dla Was najważniejsze.

Przyszłe Panny Młode! Odtąd, niech Wasz wedding planner  uzupełni się o organizację i przygotowania do Waszej pierwszej wizyty w salonie sukien ślubnych. Profesjonalne konsultantki ślubne, wysoki standard salonu oraz Wasza dobra organizacja do pierwszych przymiarek to odpowiednia droga do wyboru Waszej idealnej sukni ślubnej poskromionej wzruszeniem Waszych najbliższych!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

26 luty 2018
11 lipiec 2020

Komentarze