Dekoracja sali weselnej to ważny punkt przygotowań do Waszego wielkiego dnia. To ona odgrywa jedną z głównych ról, bo towarzyszy Wam przez większość czasu. Jeśli macie wybrany motyw przewodni ślubu i wesela, sala powinna współgrać z tą koncepcją.

30 marzec 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Tniemy koszta

Ostatni czas przyniósł nam wiele podwyżek, zmienił się standard życia więc normalną sprawą jest to, że wielu z nas szuka oszczędności. Dekoracja sali weselnej zlecona specjalistom to zwykle bardzo wysokie koszty. Kwiaty, wazony, ścianka, tablice powitalne… na dekorację Sali weselnej składa się sporo elementów. Profesjonaliści muszą też na tym zarobić, dlatego cena dla klienta np. za kwiaty jest wyższa, niż ta, którą rzeczywiście poniósł na giełdzie kwiatowej. Tutaj dochodzi fatyga, tzw. robocizna i wiele innych składowych. Macie jednak pewność, że to ktoś wysłucha Waszych oczekiwań i stworzy coś na ich miarę i będzie czuwał nad przygotowaniami projektu. Wasze głowy i myśli ta sfera nie będzie dotyczyć. Jeśli zdecydujecie się działać na własną rękę oszczędności z pewnością będą duże.

 Winietka z szyszką

Rozeznanie wśród rodziny i znajomych

Być może w Waszym gronie są ukryte talenty lub osoby, które naprawdę przepadają za ręcznymi robótkami jeśli chodzi o kwestie dekoracyjne. Popytaj swoich znajomych, członków rodzin czy ktoś zechciałby Wam pomóc w takich przygotowaniach. Jeśli nie osobiście, może ktoś zna kogoś kto z chęcią to zrobi – znajoma z pracy, kuzynka przyjaciółki, sąsiadka babci… Druga istotna kwestia jest taka, że często osoby z naszego otoczenia mają pewne znajomości w branżach, które akurat są nam potrzebne. I tak, może zaprzyjaźniona kwiaciarnia, która da Wam spory rabat na kwiaty, może drukarnia, która wydrukuje Wam za połowę ceny przygotowane przez Was winietki, znajomy, który może załatwić z tartaku drewno na tablice powitalne? Naprawdę warto pytać! ;)

 Robótki ręczne z bukietami

Dekoracja sali weselnej czyli co?

Gdybyśmy mieli wymienić co wchodzi w skład dekoracji miejsca zabawy czy ogólnie dekoracji, które można wykonać samodzielnie z okazji ślubu i wesela to byłyby to:

- papeteria (zaproszenia, winietki, menu, podziękowania, księga gości)

- dekoracja stołów (numery, kompozycje kwiatowe, ścianka Państwa Młodych, wazony, lampiony)

- tablice (tablica powitalna, rozmieszczenie gości)

- upominki dla gości

- inne (tablice rejestracyjne, koszyczki ratunkowe, skrzynka na prezenty, koperty)

 

To chyba podstawowe rzeczy, które można wykonać samemu. Wydaje się ich sporo? Z własnego doświadczenia powiem Wam, że wcale nie ;) Do swojego wesela przygotowywałam się w 2 miesiące i ze wszystkim zdążyłam!

 Tablica powitalna

Okazje w Internecie

Jak już o doświadczeniu mowa, to szukałam wielu rzeczy na popularnych aplikacjach sprzedażowych. Często po ważnej uroczystości ludzie zamieszczają oferty sprzedażowe rzeczy, które mogą posłużyć na kolejnych. I tak ja upolowałam tablice rejestracyjne, toper na tort oraz zimne ognie. Do reszty dekoracji najwięcej zużyłam szarego papieru i szarych kartek, które zamówiłam za drobną sumę również przez Internet, szyszki do winietek nazbierałam w lesie i wysuszyłam w domu, wazony były ze słoików po miodzie, które ozdobiłam szarym sznurkiem z marketu, zaproszenia zaprojektowałam w darmowym programie graficznym i wydrukowałam w domu. Tablica powitalna powstała przy pomocy znajomych. Wystarczyły deski, farba i biały marker. Do tego światełka pozbierane po znajomych, które stworzyły piękny, ciepły klimat na sali oraz małe słoiczki ze świecami z dyskontu, które na bieżąco uzupełniała obsługa. Kwiaty zamówiłam z zaprzyjaźnionej kwiaciarni, gdzie otrzymałam naprawdę ogromny rabat! Zatem… dla chcącego, nic trudnego! ;)

 

Własna aranżacja sali weselnej i dekoracje DIY mogą pozwolić zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie przynieść Wam wiele frajdy. Musicie jednak wiedzieć czy jesteście na to gotowi, czy poradzicie sobie z tematem, czy macie odpowiednią ilość energii i chęci na takie przedsięwzięcie. Najważniejszy jest plan i trzymanie się go. Pamiętajcie zachować umiar – mniej znaczy więcej i nie kombinować z mieszaniem stylów. Atmosferę zbudują światełka, świece i … goście ;)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze