scalają związek. Wiedziałeś o tym?

31 marzec 2018
Dagmara Sobczak

Podróżowanie. Czy Wy również macie wrażenie, że staje się ono coraz bardziej modne? Znani blogerzy i youtuberzy podróżują, zwiedzają różne zakątki świata, poznają nowe kultury i… polecają taki tryb życia. 

Można byłoby się zacząć zastanawiać skąd ten fenomen? Czy w dzisiejszych czasach podróżowanie nie jest przereklamowane? Z czystym sumieniem jednak mogę Wam powiedzieć, że nie, nie jest. Co więcej… wspólne podróże wspaniale scalają związek. 

 

Wspólne podróże scalają związek

Tak, jestem jedną z tych osób, które uwielbiają podróżować. Jednak nie zawsze tak było. Podróżowanie doceniłam, dopiero gdy poznałam mojego, dzisiaj już, męża. To nasze wspólne wycieczki do Wenecji, Florencji, Pragi, Bułgarii, Mediolanu, Grecji, pokazały mi, jak podróżowanie wspaniale wpływa na związek. 

Podobno nie istnieją żadne przeszkody do podróżowania, jeżeli tylko się chce, to znajdzie się sposób. Znam wiele osób, które podróżują z dziećmi, psami, kotami, czy całą rodziną. Oczywiście nie namawiam Cię do tego, aby rzucić wszystko i wyjechać w świat, ale warto docenić podróże, zarówno te duże, jak i te małe.

Co dają wspólne podróże?

Przejdźmy do meritum. Dlaczego uważam, że podróżowanie wspaniale wpływa na kondycję związku? Z kilku powodów. 

Wspólne podróżowanie zbliża

Przebywanie non stop razem, wspólne podejmowanie decyzji: co dzisiaj robimy, co jutro zwiedzamy, a gdzie się wybierzemy kolejnego dnia, powoduje, że poznajemy się lepiej, uczymy się chodzić na kompromisy i uczymy wspólnego dogadywania się na wielu płaszczyznach.

Wspólne podróżowanie pokazuje czy możecie na siebie liczyć

Nigdzie nie poznasz tak dobrze swojego partnera, jak na wspólnej podróży. W obcym miejscu, w innym klimacie, gdzie mówi się w innym języku – dopiero wtedy możesz zobaczyć, czy możesz liczyć na swojego partnera, czy masz jego wsparcie, nawet w tak drobnych sytuacjach, jak dogadanie się z obcokrajowcem. 

Czy Twój partner naśmiewa się z Ciebie, czy raczej jest kompanem, służy wsparciem i rozumie, że uzupełniacie się nawzajem?

Wspólne podróżowanie pobudza Waszą kreatywność

Podróże są piękne również pod tym względem, że zwiedzanie nowych miejsc bardzo pobudza kreatywność. Nieważne czy są to muzea, galerie sztuki czy po prostu uliczki i osady. Każda obserwacja obcego miejsca i obcej kultury powoduje, że zaczynamy patrzeć szerzej, nie tylko przez pryzmat naszego kraju i naszego ja. 

Na wspólnym wyjeździe wspólnie budujecie kreatywność, wymieniając się spostrzeżeniami i dzieląc swoimi obserwacjami.

Wspólne podróżowanie buduje wspólne wspomnienia

Wspomnienia to coś, co zostanie Wam na zawsze, kiedy dawno wrócicie z podróży. Wspólne wspomnienia niesamowicie scalają związek. Im więcej będziecie ich mieli, tym większą więź ze sobą zbudujecie. A gdzie tworzą się najsilniejsze wspomnienia? Oczywiście na wyjazdach!

 

Podróżujecie ze swoimi partnerami? Jeżeli tak, to czy lubicie to robić?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 grudzień 2018
02 maj 2018

Komentarze