A może tak wypożyczyć biżuterię na ślub? Oto Bizumania!

22 lipiec 2020
Karolina Zysek

Faktem jest, że dodatki do sukni ślubnej niejednokrotnie dopełniają stylizację ślubną albo odmieniają jej oblicze. Zgodzicie się, że tuż zaraz obok butów ślubnych, najdroższym dodatkiem bywa biżuteria.

Zliczając wszystkie wydatki ślubne, ostatecznie nie każda z nas może pozwolić sobie jeszcze na drogocenną i wymarzoną biżuterię. A co gdyby można było ją wypożyczyć, tak jak suknię ślubną?

O ile wypożyczalnie sukien ślubnych są powszechnie znane przyszłym pannom młodym, tak wypożyczalnie biżuterii... niekoniecznie. Niekoniecznie, bo niewiele się o nich wspomina. Sama dowiedziałam się o jednej z nich, gdy algorytmy Facebooka zaliczyły mnie do pożądanego targetu i wyświetliły mi pewną reklamę. Była to reklama Bizumanii, której postanowiłam przyjrzeć się nieco bliżej!

Dlaczego wypożyczalnia biżuterii?

Zanim przejdę stricte do wspomnianej wypożyczalni biżuterii, nakreślę nieco ogólny zamysł wypożyczania błyskotek.

Tak jak już wspomniałam, nie każda z nas może pozwolić sobie na kolejny wydatek z rzędu tysiąca i więcej złotych, aby wystąpić tego dnia w wymarzonej biżuterii. Dlatego warto ją po prostu wypożyczyć, by nie rezygnować z własnych marzeń.

Po drugie, z biżuterią ślubną może być podobnie tak, jak z suknią ślubną, czyli po weselu wrzucimy ją do szkatułki i będzie czekać X-lat na kolejne wyjście. To szczególnie prawdopodobny scenariusz, gdy zdecydujemy się na ekstrawagancki model łańcuszka czy kolczyków, a na co dzień przemierzamy ulice w klasycznych wzorach.

Po trzecie, jeśli któraś z nas na co dzień nie chodzi w biżuterii, a jednak tego dnia chciałaby, aby na jej szyi zabłysnął piękny diament, to właśnie dlatego powinna wypożyczyć biżuterię!

Bizumania - jak działa?

Wypożyczenie biżuterii w Bizumanii jest możliwe na dwa sposoby - płacąc za każde wypożyczenie względem podanej ceny za dzień lub wykupując abonament.
W przypadku wypożyczenia biżuterii jedynie na ślub, sprawdzi się płatność za dzień albo jeśli chcecie przetestować takie wypożyczenie (wesele to przecież idealna okazja!).

Po wybraniu danego modelu oraz dogodnego sposobu wypożyczenia, zamawiacie biżuterię i dostawę kurierem do swojego domu lub pracy. Później możesz nosić daną biżuterię przez wszystkie dni, na które ją wypożyczyłaś bez ograniczeń! Po zakończeniu okresu wypożyczenia, zamawiasz ponownie kuriera, wkładasz biżuterię do pudełka, w którym do Ciebie przybyło i oddajesz produkty kurierowi.

Tak kończy się Twoja historia z danym modelem lub... rozpoczyna z szaleństwem wypożyczania biżuterii!

Zasady korzystania z biżuterii w Bizumanii

Aby piękną biżuterią mogły cieszyć się wszystkie kobiety, Bizumania nakreśliła kilka ważnych zasad. Nie są to wygórowane zasady, a wręcz przeciwnie, są to wskazówki, które powinniśmy przestrzegać również względem swojej biżuterii! Osobiście uważam, że można sobie wydrukować ich zasady i przykleić na tablicę jako „Przykazania korzystania z biżuterii”. Naprawdę, bo czasem trudno odnaleźć tak przejrzystą instrukcję :)

Skoro tak wychwalam ich instrukcję, to co takiego kryje się pod ich zasadami?

Po pierwsze, należy przechowywać biżuterię w pudełkach do tego przeznaczonych. Niestety nawet jeśli codziennie przecieramy kurze, to w powietrzu unoszą się one przez cały czas. To zjawisko niewidoczne dla naszego oka, aż do chwili, gdy nie zbierze się na naszej biżuterii. Nieraz pewnie zauważyłyście na swoich łańcuszkach nalot, który przypomina nieco korozję, Należmy wtedy przetrzeć biżuterię specjalną szmatką (można zakupić ją za kilka złotych w salonach jubilerskich) i przebarwienia znikną.

Natomiast im rzadziej on się zbiera, tym biżuteria dłużej zachowa swoje piękno. Dlatego, aby ustrzec ją od kurzu i innych zabrudzeń, należy za każdym razem - gdy nie nosimy biżuterii - od razu schować ją do pudełka.

Po drugie, pamiętaj o zdejmowaniu biżuterii podczas prostych prac domowych, jak zmywanie naczyń. Zawsze kiedy czeka Cię spotkanie z detergentami, odłóż biżuterię do dołączonego pudełka Bizumanii. 

Po trzecie, unikaj perfum, kiedy masz założony naszyjnik! Dotyczy to oczywiście nie tylko naszyjnika, ale to on najczęściej spotyka się z kroplami perfum, kiedy zdobi nasz dekolt. Bizumania dokładnie wymienia skutki takich spotkań względem danych kamieni, więc nie będę cytować ich wypowiedzi - zapoznaj się wcześniej z ich zasadami :)

Tym samym Bizumania prosi, aby zakładać biżuterię jako ostatnią - tzn. kiedy jesteśmy gotowe do wyjścia. A kiedy kładziemy się spać, to niezwłocznie prosi o jej zdejmowanie, by uniknąć uszkodzeń. Co więcej, jeśli przed snem bierzesz prysznic, to już wtedy powinieneś zdjąć biżuterię, ponieważ osadzają się na niej mydliny, co wygląda po prostu nieestetycznie. 

Oferta Bizumanii

Wypożyczalnia biżuterii ma ofertę godną polecenia. Ceny również są przystępne, o czym może świadczyć chociażby koszt wypożyczenia pierścionka z diamentem i morganitem z firmy YES wynoszącym jedynie 57 złotych za dzień, gdzie normalnie ten egzemplarz kosztuje ok. 3 tysięcy!

Wracając do oferty Bizumanii, to wypożyczalnia proponuje nam produkty pięciu marek: Yes, Verona, Cartier, Tiffany & Co. oraz Staviori. Najwięcej produktów znajdziecie w katalogu firmy Yes oraz Verony, natomiast oferta pozostałych marek - bardziej eksluzywnych - jak na razie zawiera niewiele produktów. Myślę, że z czasem, gdy fenomen wypożyczania biżuterii stanie się bardziej popularny, to zwiększy się ich asortyment.Oprócz podziału na marki, Bizumania podzieliła biżuterię również na kilka kategorii. Dzięki temu bez problemu znajdziecie w jednym katalogu wszystkie propozycje na ślub, jak również na co dzień. A jeśli szukacie biżuterii z danym kruszcem, to takim poszukiwaniom została także poświęcona kategoria :)

Warto też podkreślić, na podstawie produktów marki Yes, że znajdziecie tam zarówno produkty z nowych, jak i starych kolekcji. To ogromna zaleta, bo może odszukacie tam wymarzony model z poprzednich kolekcji albo na odwrót - będziecie mogły nacieszyć się modelem, który obecnie znajduje się w witrynie salonu za cenie kilku tysięcy!

Czystość wypożyczanej biżuterii

Jedną z wątpliwości, która może nas dopaść przed podjęciem decyzji o wypożyczeniu biżuterii jest jej czystość. Aby zapewnić potencjalnych klientów o higienie i bezpieczeństwie użytkowania wypożyczonej biżuterii, Bizumania poświęciło temu zagadnieniu specjalną podstronę. Wypożyczalnia wyraźnie podkreśliła, że nie należy czyścić biżuterii na własną rękę, ponieważ ich specjaliści czyszczą produkty za każdym razem po powrocie do ich firmy, jak i przed następną wysyłką.

Co więcej, Bizumania zapewnia, że ich biżuteria jest czystsza niż ta, którą przymierzamy podczas zakupu w salonie. Ma o tym świadczyć każdorazowa dezynfekcji po powrocie od klienta, gdzie w stacjonarnym salonie nie ma na to warunków po każdej przymiarce. 

Wypożyczalnie biżuterii to nowość na naszym rynku. Warto jednak rozważyć tę opcję, szczególnie jeśli zamarzy Wam się wyjątkowo drogi egzemplarz na ślub. Mnie osobiście oferta Bizumanii przekonuje, zarówno pod względem warunków wypożyczenia biżuterii, jak i jej higieny oraz czystości. A oferta? Znajduje się tam jeden model, który ostatnio wpadł mi oko na witrynie i to w bardzo konkurencyjnej cenie! Dlatego myślę, że każda z nas mogłaby się skusić na wypożyczenie czegoś dla siebie chociażby na rocznicę narzeczeństwa, jeśli nie na ślub :)

A czy Was skusiła Bizumania? Czekam na Wasze opinie w komentarzach!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

02 listopad 2019
11 wrzesień 2018

Komentarze