Plusy i minusy wysokiego wzrostu Pana Młodego

17 wrzesień 2019
Adrian Bodzioch

Wysocy mężczyźni mają jeden, duży problem - wzrost.  Humorystyczne zabarwienie pierwszego zdania ma prawdziwy sens. Mężczyzna o bardzo dużym wzroście ma w życiu (oraz w ubiorze) zdecydowanie łatwiej niż jego niższy, często także wychudzony odpowiednik.

Taki wzrost otwiera wiele dróg rozwoju, jest oceniany zdecydowanie lepiej i (co moim zdaniem jest zupełnym błędem) upoważnia do przywódczego traktowania.

Ma jednak także minusy, które warto poznać przed własnym ślubem. A minusów jest minimum kilka - wszystkie są równie istotne.

Zwróć uwagę na rozmówców

Średnia wzrostu u mężczyzn od lat oscyluje wokół 178 cm i tym samym to nie mężczyźni tego wzrostu są niscy. To wysocy mężczyźni są odstępstwem od normy.

Jeśli więc Twój wzrost sięga powyżej 190 cm, to spróbuj traktować innych gości weselnych jako “równych” i zadbaj o ich komfort. Staraj się rozmawiać, nie patrząc na rozmówcę z góry, tylko wykorzystaj jeden z wielu trików znanych w sferze biznesowej - usiądź podczas rozmowy. Wtedy niewysoki mężczyzna będzie mógł czuć się w Twoim towarzystwie dobrze i komfortowo.

To może brzmieć dziwnie, lecz wielu mężczyzn ma z tym realny problem - warto ich zrozumieć.

Dopasuj swoje ubrania

Jeśli jesteś wysoki, musisz zadbać o ubrania. Będziesz się bowiem wyróżniał spośród tłumu nie tylko jako Pan Młody, lecz także jako najwyższy gość weselny. To implikuje pewne problemy. Z pewnością zostaniesz zauważony przez wszystkich także za swoje nadmiarowe centymetry (nie tylko za rolę na weselu) i tym samym musisz ubrać się dosłownie perfekcyjnie. Nie ma tu mowy o porażkach. Dopasuj idealnie swoje ubranie.

Wysocy mężczyźni mają ogromny problem z dopasowaniem ubrań RTW (Ready To Wear), gdyż producenci szyją na maksymalny wzrost ok. 188 cm. Na mężczyznach wyższych o 10 cm wszystkie ciuchy zdają się być zbyt krótkie i kuse.

Warto wówczas skorzystać z oferty krawców szyjących na miarę lub z szycia pasowanego, znanego także jako MTM. Szycie MTM jest tańsze, a różnica wynika ze sposobu wykonania garnituru. W tradycyjnym szyciu na miarę, garnitur jest tworzony od podstaw. Krawiec zaczyna od wykrojenia materiału, odszycia go i wykonania wszelkich dziurek czy stębnowania. W szyciu pasowanym MTM sprawa ma się inaczej. Krawiec dysponuje dziesiątkami rozmiarów na przeróżne sylwetki, po czym nanosi niezbędne zmiany na już gotowy produkt.

Zadbaj o buty

Jeśli nie chcesz nadwyrężać komfortu innych osób, zadbaj także o wybór butów. Najlepsze będą eleganckie modele ze średniej wysokości obcasem. Zbyt wysoki doda kolejnych centymetrów do wzrostu, a zbyt niski spowoduje, że but będzie wyglądał płasko i nieatrakcyjnie. Wybierz zatem coś ”po środku”.

Zwróć też uwagę na rozmiar buta. Mężczyźni wysocy mają przeważnie także długie stopy, które w zestawieniu z buty o długim czubku wywołują "efekt klauna” - oczywiście nie urażając nikogo. Warto kupić buty, które będą miały długość idealnie w punkt.

Tak czy inaczej - noś się z dumą!

Wysoki wzrost nie jest przeszkodą per se, raczej wymaga większego zaangażowania w kontaktach międzyludzkich ze względu na zazdrość i brak komfortu ze strony niskich mężczyzn.

Dobrze dopasowane ubrania będą wyglądać minimum poprawnie.

Pozdrowienia,

Adrian

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 maj 2018
30 grudzień 2017

Komentarze