Jak rzęsami nadać charakteru ślubnej stylizacji?

25 listopad 2017
Magdalena Magdziarz

Anastazja Balon - uzdolniona artystycznie kobieta biznesu. Jest właścicielką Anastazja Balon Beauty Academy, gdzie nie tylko wykonuje dla Was stylizację rzęs, ale także prowadzi szkolenia w tym zakresie. Sama stale doskonali swój warsztat, ucząc się od najlepszych i zdobywając tytuły w konkursach. W zakresie urody nie ma dla niej tajemnic, gdyż z wykształcenia jest także kosmetyczką oraz wizażystką.

Witaj Anastazjo! Cieszę się na tę rozmowę, gdyż Twoje prace i opinie zadowolonych klientek udowadniają, że udzielisz mi wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Dziś chciałam podpytać Cię przede wszystkim o stylizację ślubną. Czy klientki często umawiają się na wizytę po raz pierwszy przed tym ważnym dniem?

 Witam serdecznie :)

Może nie bardzo często, ale zdarza się, że klientki decydują się na swoją pierwszą stylizację rzęs właśnie przed swoim ślubem. Sam zabieg jest na tyle popularny, że dużo klientek ma już za sobą pierwszą stylizację - czy to przy okazji wakacji, wesela znajomych, własnych urodzin czy innego wydarzenia.

Czy usługa przed ślubem różni się czymkolwiek od tej wykonywanej bez okazji? Może Panny Młode stawiają na innowacyjność? Czy jednak wolą absolutną klasykę?

I tak, i nie. Tak naprawdę każdy zabieg, niezależnie od okoliczności, powinien być wykonany z należytą starannością i dokładnością. Co do samej stylizacji i tego jaka jest wybierana, jest to silnie zindywidualizowane. Jedne klientki lubią naturalne 1 do 1, inne mocniej podkręślajace oko lekkie objętości, a jeszcze inne stawiają na mocny akcent na oko w swojej stylizacji i szaleją z mocną objętością rzęs.  Jeżeli ktoś ma wykonywaną stylizację po raz pierwszy i nie ma punktu odniesienia, najczęściej wybiera uśrednioną wersję 2D lub 3D. Panie, które noszą rzęsy na codzień proszą o odrobinę mocniejszy efekt niż zazwyczaj.

A zdarzyła Ci się stylizacja naprawdę nietuzinkowa na życzenie przyszłej mężatki?

 Tak. Miałam przyjemność współpracować z jedną cudowną Panną Młodą w zupełnie nieszablonowej stylizacji. Sama suknia i cała oprawa mocno odstawały od klasyki. Dla podkreślenia tej wyjątkowości wykonałyśmy stylizację 2D w całości na rzęsach granatowych z dodatkiem dwóch błyszczących cyrkonii na każde oko. Jako że wykonywałam wtedy również makijaż, ten był już stonowany, w klasycznych beżowo-brązowych kolorach. Dzięki takiemu połączeniu uzyskałyśmy niecodzienny efekt z zachowaniem umiaru.

Bardzo podobają mi się kolorowe akcenty na rzęsach. Myślisz, że taki dodatek ma rację bytu jako uzupełnienie ślubnej stylizacji, np. jako nawiązanie do motywu przewodniego imprezy?

Tak jak opisałam wcześniej, kolorowe rzęsy nawet w całości mogą być akcentem ślubnej stylizacji. Częściej jednak klientki wybierają czarne rzęsy, czasem z minimalnym dodatkiem koloru dla uzyskania samego refleksu widocznego pod światło. Najpopularniejsze kolory to bezwzględnie granatowy, fioletowy oraz brązowy. Czasem również butelkowy zielony i fuksjowy różowy.

Nie od dziś wiadomo, że zagęszczanie rzęs nieco trwa. Sama zawsze korzystałam z tej okazji i pozwalałam sobie na drzemkę. A jak jest z Pannami Młodymi? Wolą uspokajającą rozmowę, czy na fali przygotowań nie potrafią się zrelaksować? W końcu stylistka rzęs ma poniekąd fuchę psychologa...

Z moich doświadczeń, zdecydowanie najczęściej przyszłe Panny Młode kładą się i zasypiają, mogąc wreszcie na chwilę odpocząć od męczących przygotowań. Oczywiście niespokojne duchem osoby też się zdarzają, ale zawsze staramy się je wyciszyć i pozwolić im odpocząć w miłej atmosferze. Z zamkniętymi oczami i tak nic nie załatwimy, więc najlepiej jest się w tym czasie zregenerować. Tym bardziej podczas męczącego okresu przygotowań.

Na koniec zapytam, czy stylizacja rzęs jest dla każdego? Moim zdaniem świetnie uzupełnia ślubny wizerunek, jednak w jakich przypadkach nie można sobie pozwolić na taki zabieg?

Stylizacja rzęs jest prawie dla każdego. Poprawnie wykonany zabieg jest całkowicie nieodczuwalny na oku, a efekt może być dowolnie wystopniowany - od lekkiego muśnięcia, po absurdalnie gęstą taflę rzęs. Każdemu można dopasować efekt według gustu i upodobań. Jedynym wyjątkiem są osoby mające przeciwwskazania do zabiegu.  Jednym z nich jest występowanie alergii na opary kleju. Zdarza się niezwykle sporadycznie, jednak trzeba mieć to na uwadze. Przy wykonywaniu stylizacji rzęs na ślub zaleca się wykonanie zabiegu 3-4 tygodnie przed datą ślubu, a bezpośrednio przed uzupełnienie efektu stylizacji. W ten sposób unikniemy przykrej sytuacji, gdy chwilę przed naszym Wielkim Dniem wystąpią niespodziewane komplikacje.  Innym przypadkiem są osoby z bardzo wrażliwymi, skłonnymi do łzawienia oczami. W takim wypadku również zaleca się wykonanie stylizacji testowej 3-4 tygodnie wcześniej i podjęcie świadomej decyzji. Zawsze zalecamy, aby nie wprowadzać nowości bezpośrednio przed wyjątkową okazją. Najlepiej przetestować wcześniej i wszystkie decyzje podejmować, gdy już wiemy z czym mamy doczynienia.

Dotarłyśmy do końca. Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Myślę, że zarówno ja, jak i czytelniczki czują się nieco bardziej wyedukowane.  Drogie Panie, jeśli chcecie wiedzieć więcej, śmiało kontaktujcie się z Anastazja Balon BeautyAcademy.

Średnia

4.4

Oceń mój artykuł

Zobacz także

27 luty 2018
18 październik 2018

Komentarze