Dawka słodkich informacji o trendach w tortach ślubnych!

16 czerwiec 2019
Karolina Zysek

Tort ślubny jeden z kluczowych elementów każdego wesela. Jednak czasem trudno zadecydować o jego smaku i dekoracjach, gdy wokół tyle inspiracji i porad. Zaprosiłam do rozmowy przemiłego eksperta, którego cały świat to po prostu świat słodkich wypieków!

Od kilku lat zajadam się przysmakami Big Baba Cupcakes. Mogę Was zapewnić, że dziewczyny są przepełnione dobrym smakiem i pasją do cukiernictwa!
 
Dlatego poprosiłam Kasię – właścicielkę Big Baba Cupcakes – o udzielenie dla Was wywiadu na temat trendów w tortach ślubnych i nie tylko. Mam nadzieję, że Jej eksperckie oko pomoże Wam w podjęciu decyzji odnośnie Waszego tortu ślubnego! :)

Cześć Kasiu! Big Baba Cupcakes to niesamowite miejsce, które z pewnością narodziło się z pasji do słodkich wypieków. Opowiedz mi, skąd w Tobie tyle pasji do cukiernictwa, że Wasza kawiarnio-cukiernia przez cały czas zachwyca klientów?

Dosłownie i w przenośni - z przypadku... Jako iż jestem uparta, to kilka lat temu założyłam się z ówczesną szefową Big Baba Cupcakes, że wykonam tort lepiej od Niej... i tak jakoś poszło :)

Moim zdaniem poszło bardzo dobrze, bo codziennie zaskakujesz zdjęciami niesamowitych wypieków! Opowiedz Nam trochę o swoim „oczku w głowie” o Big Baba Cupcakes . Czy oprócz wypieków oferujecie również warsztaty cukiernictwa? 

Big Baba Cupcakes to miejsce, gdzie możesz poczuć się jak w domu, "wyluzować", zjeść dobre domowe ciacho i napić się dobrej kawy... na chwilę odetchnąć od tego zwariowanego świata. Na chwilę obecną mam pełne ręce roboty, jednakże w międzyczasie remontuję swoją pracownię i mam nadzieję, że tam uda mi się zrealizować pomysł na warsztaty :)

Czekamy z niecierpliwością na efekty prac! A skąd czerpiesz inspiracje na wypieki oraz ich dekoracje? Zazwyczaj są to zaskakujące wypieki, dlatego zastanawia mnie ich geneza :)

Wypiekami zajmuję się ja i moja siostra.  Asia ma co rusz nowe pomysły... które po prostu  są.  A ja, uwielbiam jak klienci dają mi dowolność odnośnie smaku tortu. Wtedy mogę poszaleć! Wszelkie deserki. np. na weselne słodkie stoły. robię sama... każdy inny i niepowtarzalny :) Dekoracje to już mój konik. Ja po prostu wiem czego chcę, a moje dziewczyny mi w tym pomagają :) 

Czy inspiracje do tortów ślubnych rysują się podobnie? Narzeczeni dają Wam wolną rękę, preferują raczej spersonalizowane dekoracje czy po prostu podążają za trendami? 

 Dla mnie każdy tort jest wyjątkowy, tworzony indywidualnie. Często klienci pytają mnie o katalog tortów, którego nie posiadam i mieć nie będę, bo każdy tort ma być dopasowany do tego, co chce dana osoba.

Dokładnie tak samo jest z tortami weselnymi - na spotkaniu zawsze proszę Klientkę o pokazanie mi tortów, które wpadły jej w oko. Czasem inspiracje totalnie różnią sie stylistycznie, więc trzeba to wszystko połączyć i stworzyć tort specjalnie dla Niej :)

Załóżmy, że któraś z Twoich  Klientek zażyczyła sobie tort wpisujący się w obecne trendy w wypiekach ślubnych. Co Twoim zdaniem króluje w słodkim świecie?

Moim zdaniem to naturalizm, torty naked, semi naked, bądź w kremie, zdobione bardzo minimalistycznie owocami, kwiatami czy ruskusem. Pomija się temat figurek Pary Młodej na rzecz m.in. toppera imiennego.

Zdecydowanie prym - przynajmniej u Nas -  wiodą torty piętrowe na równi z tortami babeczkowymi :) Odchodzi się od tortów pokrytych masą cukrową na poczet drip cake z elementami z masy cukrowej. Podsumowując: prostota, naturalizm, brak przepychu... ma być pięknie, estetycznie i prosto.

Osobiście kocham minimalizm, więc trendy wpisują się w moją wizję tortu ślubnego. A gdy mamy już wybraną inspirację, smak i konstrukcję tortu, to jak zaplanować liczbę porcji na konkretną liczbę Gości? 

Ja zawsze liczę kawałek od osoby, ale w praniu wychodzi tak, że zazwyczaj dokładam od siebie kilka kawałków, aby mieć spokojne sumienie - w każdej rodzinie znajdzie się jakiś łasuch :)

Gdy będę planować swój budżet ślubny, to jaką kwotę powinnam przeznaczyć na tort ślubny - w zależności od jego wielkości i struktury?

Tutaj ceny są bardzo różne - w zależności od lokalizacji, miejscowości można trafić na bardzo zróżnicowane kwoty. Powiem tylko, żeby nie żałować, bo czasem warto wydać trochę więcej i dostać wspaniały tort niż synonim tortu. 

Jako specjalistka od wypieków, czy masz jakieś porady dla Par Młodych, które stoją przed wyborem swojego tortu ślubnego?

Zawsze kierować się swoimi ulubionymi smakami oraz nie bać się ryzykować i szokować gości nowymi kombinacjami smakowymi :)

O tak, zgadzam się! Dziękuję Ci Kasiu za ciekawą i przede wszystkim wartościową rozmowę. Z pewnością zawitam do Big Baba Cupcakes w najbliższym czasie na pyszną kawę w towarzystwie Waszych babeczek :)

Jeśli chcecie zadać Kasi więcej pytań bądź zasięgnąć opinii w wyborze tortu ślubnego, piszcie w komentarzach! Z pewnością otrzymacie profesjonalną i słodką odpowiedź :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

09 sierpień 2018
07 lipiec 2020

Komentarze