Sala weselna jak z bajki? Tylko z Bride Vibes!

08 lipiec 2019
Karolina Zysek

Dekoracje ślubne są koszmarem niejednej Panny Młodej. Wiele niepasujących do siebie elementów, wymieszane style i  kolorstyka - jak to wszystko uporządkować? 

Odpowiedź jest prosta: utalentowany dekorator z kreatywnym podejściem i pozytywną energią! 

Zdarza się, że Panny Młode samodzielnie dekorują swoją salę dzień przed ślubem. I wielkie chapeau bas dla Nich! Jednak co raz częściej korzystamy z usług dekoratorów ślubnych, szczególnie, gdy chcemy odmienić Naszą salę weselną w bajkowy pałac bądź klimatyczną, rustykalną stodołę.

Jednym z zespołów dekoratorskich, które czynią wspomniane cuda, jest zespół Bride Vibes. Ich realizacje naprawdę zapierają dech w piersiach - kilka z nich można było podziwiać na poprzednich edycjach Targów Ślubnych.

Zespół Bride Vibes opowiedział mi o trendach w dekoracjach ślubnych oraz przekazał wiele cennych porad dla przyszłych Panien Młodych. Zapraszam na rozmowę przepełnioną kreatywnością i pozytywnym energią! (ideał dekoratora!) :)


Cześć Dziewczyny!
Opowiedzcie mi, jak powstała Wasza wypożyczalnia dekoracji – były to miesiące przygotowań czy spontaniczna decyzja? 

Pomysł na wypożyczalnię dekoracji powstawał stopniowo i w pierwszej fazie zupełnie nieświadomie :) Praca na planie zdjęciowym, gdzie tworzyliśmy scenografie przyczyniła się do tego, że zaczęło przybywać nam różnego rodzaju dekoracji w magazynie.  Było tego naprawdę sporo, a my nie mieliśmy pojęcia, co z tym zrobić. Jednego dnia, nawet trudno powiedzieć kiedy to było, wpadł nam do głowy pomysł, by spróbować wykorzystać te wszystkie elementy dekoratorskie w inny sposób niż sesje zdjęciowe - tak pojawił się temat wesel i różnych okoliczności.

Zrobiliśmy rozeznanie w temacie i zaczęliśmy zauważać potrzebę ludzi na wynajem dekoracji na różnego typu uroczystości. Poszliśmy za ciosem i głosem serca! 

Jak widać - słuszna decyzja! Niezaprzeczalnie tworzycie magię na salach weselnych. Zdradźcie Nam, kto buduje Wasz zespół, że powstają takie perełki dekoracyjne?

Jesteśmy zdania, że zespół musi uzupełniać się i cieszyć się pracą w swoim towarzystwie. Mamy to szczęście, że tak się dobraliśmy. Każdy z nas w duszy ma artystę, bez tego trudno jest pracować w kreatywnej branży :)

Oprócz kreatywności, w pracy towarzyszy nam dyscyplina i skupienie się na tabelkach oraz rozpiskach, na harmonogramie i planie.  Bez tego trudno jest wyczarować magię na sali weselnej, pomimo uroku kwiatów i innych dekoracji.

 

Trudno się nie zgodzić, bo to tak jak w dziennikarstwie – tekst może być napisany idealną polszczyzną, lecz bez duszy autora. No właśnie… wspomniałyście o kwiatach. Wiem, że współpracujecie również z kwiaciarnią Madlen Flower. Czy to wzajemnie inspirująca się współpraca? 

Oczywiście, że tak! Uwielbiamy współpracować z osobami, które mają taką estetykę, jak my, dzięki czemu bez problemu odnajdujemy wspólną ścieżkę, a co za tym idzie inspirujemy się nawzajem.

Widziałam wiele Waszych prac i muszę powiedzieć, że jesteście idealnym duetem również na mój przyszły-niedoszły ślub :)

Przejdźmy do tematu trendów w dekoracjach ślubnych. Jakie elementy Nowożeńcy powinni wykorzystać, a jakich unikać w dekorowaniu sali weselnej? 

Jesteśmy zdania, że każda para młoda powinna dostosować do swoich marzeń dekoracje ślubne jak i pozostały anturaż. My jesteśmy od tego, by te marzenia odpowiednio urzeczywistnić :)

Zawsze z naszymi klientami rozmawiamy o pomysłach, możliwościach, ale również proponujemy rozwiązania, które naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się na danej sali weselnej. Podpowiadamy co wygląda lepiej, co jest bardziej praktyczne, a co niekoniecznie dobrze prezentuje się w towarzyskie innych elementów dekoratorskich. Z naszej strony najważniejsze jest by oddać klimat i styl w jakim narzeczeni chcą świętować. Jaki to jest styl? Dla nas bez znaczenia! Zarówno dekoracje klasyczne glamour, jak i rustykalne mogą pięknie wyglądać. 

Ważne jest to, by zrobić każdą aranżację ze smakiem i gustem, nie przesadzić z ilością dekoracji, odpowiednio połączyć kolorystycznie i zagrać detalami. Jeżeli chodzi o same trendy w tym sezonie, to zdecydowanie jest to naturalność w każdym wydaniu. Od dzikiej zieleni poprzez polne delikatne kwiaty :)

To podobnie jak w tortach ślubnych, o których ostatnio miałam okazję rozmawiać z Panią Kasią z Big Baba Cupcakes :) A czy zdarzyło się Wam kiedyś tzw. „pogotowie ślubne”? 

Zdarza się dość często! Jednak jedną sytuację wspominamy najczęściej :)

Mieliśmy 2 tygodnie do przygotowania koncepcji, planu oraz wykonania dekoracji ślubnych w bardzo bogatej odsłonie. Zorganizowanie wszystkiego, czego oczekiwali klienci wydawało się wręcz niemożliwym. Jednak daliśmy radę, i co więcej, jesteśmy z tej realizacji bardzo dumni! 

 

I słusznie, ponieważ na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć efekty tych prac i muszę powiedzieć, że wygląda to wspaniale i jakże bogato!  Gdy jesteśmy przy bogatości, to jaką kwotę Narzeczeni powinni przeznaczyć na dekoracje z budżetu ślubnego, aby mogli odmienić popularną salę weselną? 

Zapewne nie powiemy nic nowego - to zależy! :)

Jest bardzo wiele czynników od których zależy cena końcowa. Głównym aspektem jest ilość gości weselnych oraz kwiatów i ich rodzaj. Następnym czynnikiem są dekoracje i ich rodzaj. Mówiąc „rodzaj” mamy na myśli jakie to są dekoracje -  czy obrusy w wybranym, przewodnim kolorze, talerze dekoracyjne, świece, ścianki dekoracyjne, dekoracje światłem czy materiałami i wiele innych. 

Z naszego doświadczenia wynika, że w każdej kwocie da się zrobić ładną dekorację sali samodzielnie lub z pomocą specjalistów :)

Wśród tych wielu perełek dekoratorskich, zdradźcie Nam, czy macie dotychczas swoją ulubioną realizację?

Trudno powiedzieć! Zawsze mamy wrażenie, że ulubiona jest ta ostatnio zrealizowana, ponieważ żyjemy tą realizacją jeszcze dobre 2 tygodnie po jej zakończeniu :) Dlatego nie skłamiemy, jak powiemy, że każda jedna była naszą ulubioną.

 

Tak właśnie myślałam! Oprócz wypożyczalni dekoracji i samego dekorowania, wiem, że organizujecie również warsztaty dla Panien Młodych. Na czym one polegają?

Zgadza się, co jakiś czas organizujemy warsztaty dla przyszłych panien młodych, które potrzebują odpowiedzi na nurtujące je pytania. Zazwyczaj panna młoda to osoba, która nie miała styczności z organizacją tak dużej imprezy jaką jest wesele, dlatego często jest to dość stresujące zadanie.

Na warsztatach staramy się udzielić odpowiedzi, pokazać najlepsze rozwiązania, które sprawdziły się na nie jednym weselu, pomóc dobrać akcesoria do stylizacji, styl przyjęcia do sali, podpowiadamy w wielu różnych kwestiach związanych z organizacją i dopięciem wszystkiego na ostatni guzik. Jedną z kluczowych wartości tych warsztatów jest fakt, że przyszłe panny młode mogą spotkać na warsztatach inne panny młode i wymienić się swoimi spostrzeżeniami z osobami, które są w tej samej sytuacji! Jest to z pewnością bardzo pomocne i budujące.

Dziewczyny z warsztatów wychodzą z uśmiechami na twarzy i nowymi pomysłami! 

Czyli to nie tylko warsztaty, a również profesjonalne wsparcie, którego nigdy nie za mało przed tak ważnym dniem :) Jako specjalistki od dekoracji ślubnych, czy macie jakieś porady dla Par Młodych, które są w trakcie ich przygotowywania bądź poszukiwania dekoratora? 

 Jest to świetne pytanie. Osobom, którym zależy na pięknej aranżacji przestrzeni zawsze radzimy, by wyszczególnić budżet na dekoracje już na samym początku przygotowań. Warto podejść do wyceny dość rozsądnie. Jeżeli zależy nam na pełnej aranżacji, która wiąże się z kompleksową usługą ekipy dekoratorskiej, budżet w wysokości 3000 zł może okazać się zupełnie niewymierny do oczekiwań. Dlatego na początku warto zorientować się jakie są ceny rynkowe, następnie dobrać swój budżet do tych oczekiwań. Kolejną sprawą jest fakt, że Klient może od samego początku zaoszczędzić sobie czasu oraz energii kiedy wyszczególni i poda swojemu dekoratorowi jaką kwotę chce przeznaczyć na aranżację i florystykę. Dekorator powinien wtedy zaproponować rozwiązania mieszczące się w tym budżecie, dzięki temu łatwo można zweryfikować swoje oczekiwania z posiadanym budżetem.  

Kolejna poradą dla osób szukających dekoratora to zebranie inspiracji i szczegółów dotyczących przyjęcia. Wycena powstaje wtedy kiedy znane są szczegóły zlecenia, czyli ile kompozycji i jak duże, z jakich kwiatów na jakich stojakach/ wazonach, jakie kolory, ilość gości, miejsce przyjęcia, ślubu itd. Im więcej szczegółów i zdjęć pokazujących to co nam się podoba, tym lepiej dla uzyskania konkretniejszej odpowiedzi i wyceny. 

Niestety nie sposób odpowiedzieć klientom na pytanie „W jakiej cenie robią Państwo dekoracje w stylu glamour” - nie ma odpowiedzi na to pytanie :) Jeżeli jakaś pracownia dekoratorska odpowie wprost na tego typu pytanie, lepiej będzie podziękować za współpracę. Należy pamiętać, że aranżacja i dekoracje to ogrom szczegółów, które mają rzeczywisty wpływ na cenę końcową. 

Ostatnia porada z tego cyklu - jeżeli znajdziecie dekoratora, który swoim stylem i estetyką przemawia do Was w stu procentach, jednak ceny są zdecydowanie zbyt wysokie w pierwotnej wersji - nie zrażajcie się! Warto zawsze dopytać czy jest możliwość dostosowania się do budżetu :) Większość pracowni z pewnością odpowie twierdząco i zaproponuje inne rozwiązanie :) 

Bardzo cenne porady! Sama z nich zapewne skorzystam, gdy stanę przed trudnym wyborem dekoracji ślubnych ;-) Dziękuję Wam Dziewczyny za bardzo przemiłą i wartościową rozmowę! Przekazałyście Nam bardzo dużo cennych oraz rzetelnych porad. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy miały okazję współpracować :)

Spodobała Wam się wizja warsztatów? A może zakochałyście się w dekoracjach Bride Vibes? Jeśli macie ochotę zadać indywidualne pytanie zespołowi Bride Vibes, piszcie w komentarzach!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

15 sierpień 2018
17 listopad 2017

Komentarze