Dźwięki najwyższej klasy na weselu, czyli wywiad z założycielką zespołu GlamBeat

05 luty 2020
Martyna Dziedzic-Kamińska

Muzyka to jedna z najistotniejszych kwestii na weselu. To od niej zależy zadowolenie gości i udana zabawa. Myślę, że plasuje się na wysokiej pozycji w konkursie na najważniejsze weselne kwestie - zaraz obok wyboru sali i sukni.

Wiele osób uważa, że prawdziwe i najlepsze wesela to te z oprawą muzyczną zespołu. Czy jednak rzeczywiście tak jest?

O swoich doświadczeniach związanych z występowaniem na weselach opowiedziała mi założycielka zespołu GlamBeat. Zapraszam do przeczytania naszej rozmowy :)


Skąd pomysł na założenie zespołu? To przypadek czy zamierzone, świadome działanie?

Zanim założyłam swoja firmę, przez parę lat współpracowałam z innymi zespołami. Przez ten czas obserwowałam całe środowisko i całą tę pracę. Dzięki temu wyrobiłam sobie opinie na temat tego co się sprawdza na weselach, a co nie, jak kierownik zespołu powinien zarządzać ludźmi, z którymi współpracuje, jak powinien prowadzić imprezę, aż dobrnęłam do momentu, w którym pomyślałam: albo w ogóle rezygnuję z tej branży albo będę pracowała na własny rachunek. I tak powstał GlamBeat :)

Co gracie? Czy repertuar zespołu jest stały?

Repertuar jest bardzo szeroki. Gramy rock’n’rolle, twisty, starsze i nowsze polskie hity, latynoskie rytmy - właściwie pełen zakres, z wyłączeniem disco polo. W sytuacji, gdy Para Młoda i goście chcą się jednak bawić również przy disco polo, wówczas korzystamy z oryginalnych wersji utworów i puszczamy je w wersji elektronicznej. Najważniejszą zasadą dla nas jest elastyczność i otwarcie na wszelkie prośby i życzenia Pary Młodej oraz Gości.

fot. Adam Zaszkowki

fot. Adam Zaszkowski

 

Czy zawsze uda się wpasować w gust gości?

Nigdy nie przytrafiło się nam „nieudane wesele”. Staramy się być w 100% dla gości, słuchamy ich i reagujemy na ich nastroje, tak więc tzw. utwory na życzenie również realizujemy.

Czy Para Młoda może zgłaszać swoje muzyczne propozycje?

Oczywiście! Zawsze jest taka możliwość, aby zażyczyć sobie jakieś konkretne kompozycje. Tak samo jeśli Para ma jakieś utwory, za którymi nie przepada i nie chciałaby ich usłyszeć w tym dniu – śmiało może nam to zakomunikować. Dobór repertuaru na wesele jest jednak również elementem naszych umiejętności.

Minęło 4 lata odkąd działacie. Czy coś się zmieniło?

Tak, działamy 4 sezon. Zmieniło się to, że od niedawna jest dostępny drugi skład, drugie trio, tym razem również z wokalem męskim. Jest więc jakaś alternatywa.

 Czy członkowie zespołu GlamBeat mają wykształcenie muzyczne?

 Tak, wszyscy, którzy ze mną współpracują są absolwentami albo aktualnymi studentami akademii muzycznych.

 

fot. Adam Zaszkowski

fot. Adam Zaszkowski

 

 Jakie cechy powinien mieć członek zespołu weselnego?

 To zależy od tego czy jest odpowiedzialny tylko za muzykę czy także za prowadzenie całej imprezy. Jeżeli tylko to pierwsze, to potrzebna jest duża elastyczność muzyczna, aby dobrze zabrzmieć w różnych kompozycjach, a nie być wyspecjalizowanym wyłącznie w jednym gatunku. Jeśli natomiast rozmawiamy o prowadzeniu imprezy – otwartość, umiejętność rozmowy z ludźmi, kontaktu z nimi, cierpliwość. Podczas tej pracy trzeba sobie radzić z różnymi sytuacjami, więc podejmowanie dobrych decyzji pod presją czasu i okoliczności również powinno być opanowane do perfekcji. Ponadto dobre planowanie i organizacja przed samym weselem również jest niezbędna.

 Oprócz muzyki… jakieś zabawy, atrakcje?

Prowadzimy oczepiny, zabawy integrujące. Jest to zależne od Pary Młodej, która jest tu organem decyzyjnym ;) Różne są pomysły na oprawę imprezy. Przed zaplanowanym weselem wysyłamy Parze Młodej propozycje ponad 20 zabaw i wówczas Para dokonuje wyboru bądź zgłasza własne pomysły albo całkowicie rezygnuje z zabaw. Wszystko zależy od gospodarzy ;)

fot. Adam Zaszkowski

fot. Adam Zaszkowski

 

Najtrudniejszy aspekt tej pracy? Istnieje w ogóle taki?

Najtrudniejsze są godziny, w których trzeba pracować. Spędzamy na weselach kilkanaście intensywnych godzin, a później należy jeszcze złożyć i zapakować sprzęt plus ewentualne dojazdy…

Czy macie jakiś ulubiony utwór, który gracie na każdym weselu i sprawia Wam to szczególną radość?

 Mamy wielką frajdę z grania utworów Bruno Marsa czy Michaela Jacksona – to nasze klimaty, co nie znaczy że dominują one na weselu, bo jak już powiedziałam wcześniej, wszystko zależy od Gości i Pary Młodej i to do ich gustów i temperamentu się dostosowujemy.

Jak wygląda Wasz czas na weselu?

Jesteśmy do dyspozycji Pary do godziny 4, ale oczywiście jest możliwość przedłużenia za dodatkową opłatą. Jeden set muzyczny trwa od 45min do 1h 15. Robimy krótkie przerwy trwające maksymalnie 15 min, podczas których pijemy litry kawy, regenerujemy się, by za chwilę ponownie rozgrzać parkiet do czerwności.

Jakiego używacie sprzętu?

Najwyższej jakości, sprowadzonego z Niemiec, który dodatkowo bardzo estetycznie wygląda. Staramy się o selektywność dźwięku i brzmienie jak na prawdziwym koncercie.

Czy przyjmujecie każde zlecenie? Nawet jeśli nie czujecie klimatu Pary Młodej?

Nie przyjmujemy zleceń z bardzo odległych części Polski. Podczas rozmowy z Parą Młodą wspominam, że nie jesteśmy zespołem, który prowadzi wesela w klimacie biesiadnym i disco-polowym, więc jeśli klienci byli nastawieni na taki profil wesela to lepiej, aby poszukali innego składu.

 

A Wy, zdecydowaliście się na DJ-a czy zespół? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 czerwiec 2020
23 luty 2023

Komentarze