Gry i zabawy na panieński

27 listopad 2018
Dagmara Sobczak

Wieczór panieński często przepełniony jest różnego rodzaju zabawami, które w jakiś sposób urozmaicają wieczór, spędzany w damskim gronie. 

Pomysłów na zabawy jest co niemiara. Postanowiłam jednak wybrać dla Was te najciekawsze, które nie tylko umilą Wasz wspólnie spędzony wieczór, ale i pozwolą dowiedzieć się o sobie nawzajem czegoś więcej, czy dać dużo radości. 

Zabawy na wieczór panieński

Na początek proponuję zabawy, które pozwolą lepiej poznać się uczestniczkom wieczoru panieńskiego. Nie zawsze wszystkie osoby się znają, więc takie zabawy pozwolą przełamać pierwsze lody.

Moje wspomnienie z Panną Młodą

Każda z uczestniczek wieczoru dostaje kartkę i ma na niej zapisać swoje najpiękniejsze wspomnienie przeżyte z Panną Młodą. Tę zabawę można także urozmaicić i zamiast najpiękniejszych chwil, wpisać te najbardziej krępujące i wstydliwe.

Zebrane wspomnienia, czytamy na głos, a zadaniem Panny Młodej jest odgadnięcie, czyje wspomnienie właśnie odczytano. Jeżeli Panna Młoda się pomyli – ma karę. Zazwyczaj jest to tak zwany karniak, czyli kieliszek alkoholu.

Nigdy tego nie robiłam

Dobrą zabawą na lepsze poznanie się jest gra, w której każda z dziewczyn po kolei mówi, czego jeszcze w swoim życiu nie robiła. Te dziewczyny, które tę daną rzecz mają już za sobą, piją karniaka. Każdy sam wymyśla co powiedzieć. Może to dotyczyć każdej sfery życia, na przykład: "Nigdy nie zdradziłam", "nigdy nie jadłam owoców morza"," nigdy nie umówiłam się na randkę przez Internet”.

Po zabawach, podczas których uczestniczki lepiej się poznały, czas na zabawy związane z wiedzą pary młodej. Jest ich wiele. Wybrałam dwie, moim zdaniem najciekawsze.

Kto to powiedział? Quiz

Zabawa, w której biorą udział uczestniczki wieczoru, a którą prowadzi świadkowa. Wcześniej trzeba poprosić parę młodą, aby opowiedziała co nieco o swoim związku (odpowiedziała na kilka pytań). Podczas zabawy czytamy stwierdzenia, a uczestniczki mają odgadnąć, kto to powiedział – Pan Młody czy Pani Młoda.

Przykładowe zdania: „Na pierwszej randce trzęsły mi się ręce”, „Od pierwsze spotkania podobały mi się jej/jego oczy”.

Quiz znajomości

To zabawa, w której panu młodemu przed imprezą zadajemy około 20 pytań, a na wieczorze panieńskim Panna Młoda próbuje na nie odpowiedzieć. Jeżeli odpowie tak samo, jak Pan Młody wszystko jest ok. Jeżeli się pomyli – czeka ją kara. Odpowiedzi mogą być nagrane, wtedy dużo ciekawsza stanie się cała zabawa dla wszystkich.

Zakazane słowa

Zabawa w zakazane słowa polega na tym, że na początku imprezy robimy listę zakazanych słów. Najczęściej jest to imię przyszłego męża, czy słowa związane ze ślubem i weselem. Kiedy któraś z dziewczyn użyje tego słowa i zostanie przyłapana, musi wypić karniaka, albo wylosować jakieś wcześniej przygotowane zadanie/wyzwanie do wykonania.

Co sądzicie o zabawach na panieńskim? Podoba Wam się takie urozmaicenie imprezy? :)

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

04 czerwiec 2018
23 wrzesień 2017

Komentarze