Nowoczesny szyk, czyli zaproszenia ślubne w stylu glamour

24 marzec 2018
Magdalena Borzęcka

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla Pary Młodej, ale także dla ich gości – najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Dlatego też, wybór zaproszeń musi być równie staranne, aby miło zaskoczyć zaproszonych gości oraz wyrazić szacunek, jakim darzymy te osoby. Gdy organizujesz ślub w stylu glamour, Twoje zaproszenia nie mogą odstawać od tego klimatu. Charakter uroczystości oddadzą zaproszenia eleganckie, proste i z klasą – kwintesencja nowoczesnej elegancji. Zaproszenia ślubne powinny być w formie niewielkiej kartki, z wypisaną na niej treścią.

Tekst zaproszeń

Niezwykle popularną formą widywaną na zaproszeniach to żartobliwe teksty w formie rymowanek. Są bardzo miłe, urozmaicają całość i z reguły poprawiają nastrój obdarowanym. Istotnym jest, aby w centralnym, najbardziej widocznym miejscu umieścić wszystkie informacje dotyczące organizacji wesela. Zazwyczaj zamieszcza się tam imiona i nazwiska Pary Młodej, datę i miejsce ślubu, adresy lokali oraz godzinę rozpoczęcia uroczystości.

Forma zaproszeń

Złocenia

Zaproszenia glamour to przede wszystkim ozdabianie papieru duża ilością efektownych złoceń lub srebrzeń. Najbardziej trendy w zaproszeniach ślubnych są proste formy, eleganckie koperty i laki. Lakowanie kopert jest w obecnym czasie bardzo modne i można je połączyć ze złoceniami w najróżniejszym zestawieniu kolorystycznym.

Brokat

Brokat z reguły kojarzony jest z czymś kiczowatym czy tandetnym. Można jednak zastosować go umiejętnie i z umiarem na gładkim papierze, dzięki czemu uzyskamy elegancki efekt.

Rozmiar

Zaproszenia mogą mieć różne formy i rozmiary. Nie ma tutaj ograniczeń, wszystko zależy od pomysłu Pary Młodej.

Mogą być w formie kwadratu, lub prostokąta:

Możemy również zdecydować się na nietypowe, fantazyjne kształty, lecz należy pamiętać, że wybierając te standardowe nie będzie problemu z dopasowaniem do nich kopert. Przy wyborze tych pierwszych musimy liczyć się z dodatkowymi opłatami, związanymi z przygotowaniem specjalnych kopert.

Podsumowując, wybór zaproszeń ślubnych może być trudny, ponieważ rynek oferuje nam dużo różnych form uszlachetnień druku oraz zdobień papieru. Najważniejszym jednak pozostaje to, aby zaproszenia utrzymać w klimacie całego motywu przewodniego wesela.

 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

27 lipiec 2020
19 styczeń 2018

Komentarze