to nie tylko zasługa fotografa.

16 maj 2018
Magdalena Magdziarz

Pewnie nie jeden raz, przeglądając albumy fotografów, zachwycaliście się cudnymi ślubami. Wzdychacie, że Wasz tak idealny nie będzie... Bo nie macie dużego budżetu, bo nie pojedziecie przed kościół Lamborgini, bo nie macie odwagi wystąpić w wianku, a hollywoodzkie fale uważacie za niepraktyczne...

Wymówek jest wiele, jednak udowodnię Wam, że bez tego wszystkiego zdjęcia mogą zachwycać :)

Po pierwsze uczucia

Postarajcie się wyluzować. Pamiętajcie o tym, co najważniejsze. MIŁOŚĆ. Nie wstydźcie się pokazywać ile dla siebie znaczycie. To Wasz dzień, celebracja tego uczucia. Uwierzcie, że każdy radosny uśmiech, czułe spojrzenie, splecione dłonie, czy namiętny pocałunek (o ile są szczere) obronią się na fotografii.

Spójna całość

Warto być konsekwentnym w doborze koloru przewodniego, motywu lub stylu. Zaowocuje to estetyczną całością, miłą dla oka, docenioną przez gości, a także wdzięcznie prezentującą się na zdjęciach.

Nie mieszajcie zbyt wielu pomysłów. Każdy chce zaskoczyć, uczynić ten dzień niepowtarzalnym, ale jeśli planujecie występ tancerek samby to kwartet smyczkowy do obiadu może nie pasować. A może zdecydowaliście się na balową salę, a kusi Was styl rustykalny? Nie brnijcie w to, lepiej zostawcie ten klimat na sesję zdjęciową.

Detale

To one czynią fotografie tak pięknymi. Jesli pieczołowicie dobierałaś koronki w sukni tak, by pasowały do podwiązki - powiedz o tym fotografowi. Ma prawo tego nie zauważyć, ale poinformowany o tym fakcie może podkreślić to za pomocą zdjęcia.

Warto zadbać o wyeksponowanie kilku ładnych elementów np. zaproszeń, kwiatów, biżuterii. Przygotuj stolik czy nawet parapet tak, by można tam było zrobić fotki. Takie kompozycje najlepiej fotografuje się na jednolitym tle nieodwracającym uwagi od owych przedmiotów. 

Sentymentalne pamiątki

Zarówno na filmie, jak i na zdjęciach dobrze zaprezentują się Wasze osobiste pamiątki. Stanowi to ciekawe przejście pomiędzy przygotowaniami.

Możecie zatem wyeksponować na ścianie ulubione fotografie, czy wspomnieć usługodawcy o ramkach skrzętnie skrytych pomiędzy innymi bibelotami. Może macie inne przedmioty kojarzące się z dzieciństwem, czy młodzieńczymi czasami? Wszystko ma znaczenie.

Czyste wnętrza

Pamiętajcie, by zadbać o porządek. Może to oczywiste, ale nie dla każdego. Pamiętam jak posprzątałam mieszkanie przed ślubem, by każdy detal mógł godnie się prezentować, jednak mój narzeczony nie pomyślał, że robiłam to w konkretnym celu... I tak mało gustowny wieszak od garnituru wisiał sobie beztrosko na meblowej gałce, zajadane ze świadkiem przekąski leżały na wypolerowanym na błysk szklanym stoliku, a odświeżacz powietrza zamiast ukryć się w głębi szafki - dumnie zajął się lokowaniem marki podczas filmu...

Dlatego futerały na suknie, czy garnitury chowajcie od razu w kąt, z dala od obiektywu. Zużyte chusteczki czy papierki po cukierkach od razu wyrzućcie do kosza, a talerz pełen okruchów po migiem zjedzonej kanapce czym pręczej włóżcie do zlewu. To tylko szczegóły, które na co dzień nikomu nie przeszkadzają, jednak mogą nieumyślnie stać się mistrzami drugiego planu.

Designerskie dodatki

Czasem fotograf czy kamerzysta mają ze sobą kilka bibelotów, typu metalowe kosze, napisy "love", wstążki, koronki... To takie szczegóły, które dodają klimatu w kadrze.

Jeśli marzy Wam się konkretny styl,  to zadbajcie o takie elementy. Potem będą stanowiły dekorację mieszkania, a mogą okazać się nieocenioną pomocą przy tworzeniu relacji z Waszego ślubu.

Mam nadzieję, że pomogłam Wam zrozumieć "jak oni to robią?". Wiele zależy od Was. Po pierwsze - mówcie otwarcie usługodawcy jakie są Wasze oczekiwania, a po drugie - wprowadźcie w życie powyższe wskazówki.

Myślę, że nie pożałujcie, kochani :)

Średnia

4.4

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 październik 2018

Komentarze