Filmy i zdjęcia ślubne wykonane dronem - hit sezonu?

22 styczeń 2020
Martyna Dziedzic-Kamińska

Technologia rozwija się w błyskawicznym tempie. Powstają coraz to nowsze firmy, urządzenia, narzędzia, aplikacje. Co chwilę czymś nas zaskakują, lub oferują doskonalszą wersję czegoś już istniejącego.

Wiele wskazuje na to, że rozwój będzie trwał oczywiście dalej, swoją drogą… ciekawe co jeszcze przed nami?

Rozwój technologiczny towarzyszy nam w różnych dziedzinach życia. Między innymi w fotografii. Dużą popularnością zaczęły cieszyć się zdjęcia i filmy wykonywane z drona. Czy ta usługa jest warta uwagi? 

Czym jest dron?

Choć na rynku obecny jest już od dłuższego czasu, to w branży ślubnej króluje od niedawna. Niegdyś używany wyłącznie przez wojsko, z biegiem czasu zaczął być wykorzystywany przez liczne firmy, instytucje, przedsiębiorstwa, ale i osoby prywatne.

Dron to bezzałogowy statek powietrzny lub inaczej maszyna latająca, którą można sterować zdalnie. Urządzenie to ma możliwość rejestracji obrazu.

Idealny w branży nieruchomości, turystyki, sportu. Używane do akcji ratowniczych, materiałów dziennikarskich, ale przede wszystkim w fotografii.

Idealna oprawa

Tak uroczyste wydarzenie, jakim jest ślub zasługuje na wszystko, co najlepsze. Warto więc skupić się na oprawie fotograficznej. Z pewnością chcecie mieć pamiątkowe zdjęcia na całe życie, do których będziecie mogli wracać. To one mają przypominać Wam o emocjach, jakie towarzyszyły Wam w tym ważnym dniu.

Istotne jest więc by były wykonane przez profesjonalistów, by były wyjątkowe i urokliwe. Doskonałą opcją jest więc wykonanie zdjęć i filmu „z lotu ptaka” za pomocą drona. A ten zadomowił się w branży fotograficznej na dobre.

Coraz więcej specjalistów z tej dziedziny oferuje właśnie taką usługę. Obok tradycyjnego reportażu ślubnego foto i wideo, pojawia się za dodatkową opłatą wynajęcie drona. Istotne jest jednak by jego użytkownik miał odpowiednie uprawnienia, które potwierdzą umiejętności. Każda Para Młoda chce przecież by zdjęcia były zgodne z jej oczekiwaniami.

To małe urządzanie, potrafi naprawdę dużo i niejedną osobę już zaskoczyło swoimi umiejętnościami ;) Profesjonaliści uchwycą wyjątkowe chwile w niebanalny sposób.

Na wesele zapraszacie najbliższą rodzinę, znajomych, przyjaciół, jest z Wami tego dnia kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób. Pamiątkowa fotografia przed kościołem lub Urzędem Stanu Cywilnego, na której bez problemu za pomocą tego sprzętu będą uchwyceni wszyscy goście będzie na pewno dobrym pomysłem. W dodatku wykonana tak oryginalnym kadrem.

Ponadto warto uwiecznić w ten spsoób moment składania Parze Młodej życzeń oraz przemieszczenia się do miejsca wesela. Dodatkowym atutem będą także przemyślane ujęcia, które zostaną wykorzystane w filmie np. domu, kiedy trwają przygotowania lub lokalu, gdzie odbywa się zabawa.

Materiał zrealizowany w ten sposób będzie oryginalny i na długo zapisze się w pamięci odbiorców, widzów. 

Ile to kosztuje?

Decydując się na tą dodatkową usługę, nie zapomnijcie ująć jej w budżecie całego przedsięwzięcia.

Cena jest bowiem wyższa niż za tradycyjne zdjęcia i film. Trzeba dołożyć kilka setek. 

Gdzie szukać ofert?

Podobnie jak w przypadku tych tradycyjnych. Na targach ślubnych, wśród znajomych, ale najczęściej w Internecie. Zajrzyjcie na fora internetowe, znane portale ślubne. Tam możecie zapoznać się z cennikiem, przykładowymi realizacjami, opiniami innych klientów. W łatwy sposób skontaktujecie się z konkretnym wykonawcą.

Jest w czym wybierać, na pewno sprawnie dopasujecie usługę do Waszych wymagań.

Ujęcia z powietrza cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają tworzyć nietuzinkowe fotografie i wzbogacają „klatki” w pamiątkowym filmie. Jeśli stawiacie na nowoczesność, lubicie wyjątkowe kadry, chcecie zachwycić swoich gości, ale przede wszystkim siebie, to zdjęcia i film wykonane z dronu z pewnością sprostają Waszym oczekiwaniom ;)

 Co myślicie o tej nowince? Zdecydowaliście się na na drona na Waszej uroczystości? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 lipiec 2020
09 listopad 2018

Komentarze