Dobry design i unikalność to hasła przewodnie marki OCH! To ona od lat spełnia marzenia zakochanych o idealnych obrączkach.

10 styczeń 2024
Martyna Dziedzic-Kamińska

Co nowego w branży, co jest teraz modne i warte uwagi? O obrączkach – symbolu miłości rozmawiamy z Dominiką Kaźmierczak – specjalistką ds. sprzedaży obrączek ślubnych.


Co nowego słychać w OCH!?

Miniony rok przyniósł nam kolejny salon w łódzkiem. Port Łódź to nasz nowy punkt , gdzie oprócz biżuterii mamy ogromny wybór obrączek ślubnych , a nawet ...obrączek zaręczynowych :)

 

Wasz nowy salon, w Łodzi jako jedyny jest otwarty do godziny 21. To chyba dobra wiadomość dla klientów?

Tak, cieszymy się, że pary będą mogły również w późniejszych godzinach nas odwiedzić. Często jest tak, że narzeczeni sami długo pracują (lub w różnych godzinach)  i ciężko im dopasować się czasowo. Teraz, dzięki naszym godzinom otwarcia salonu już nie będą mieli problemu z dotarciem do nas.

 Salon OCH obrączki w Port Łódź

 

Czy po tylu latach w branży jubilerskiej jesteście jeszcze w stanie zaskoczyć klientów? Co nowego pojawiło się w tym sezonie, co może zachęcić potencjalnych klientów?

Nasza firma ma ponad 30 lat także doskonale wiemy czego szukają narzeczeni ;)  Zdajemy sobie sprawę , że zakup obrączek  to jeden z ważniejszych momentów życia. Zmieniają się trendy, styl życia i potrzeby klientów, dlatego do naszej oferty dołączyliśmy obrączki zaręczynowe  ( partnerskie ) z tytanu lub karbonu. To fajna opcja przed ślubem żeby ponosić już sobie wstępnie obrączki, zobaczyć jak to będzie z ich codziennym noszeniem. Często np. obrączki tytanowe są zabierane nawet  po ślubie i kupieniu tych złotych – na wakacje, gdzie spełniają rolę zamiennika z twardego materiału odpornego np. na wyprawy kajakowe ;)

 

Dzisiejsze czasy dyktują głównie zakupy online. To duża wygoda i wyjście na przeciw zapracowanym klientom. Czy Och! działa również przez Internet?

Och.pl to nasza strona internetowa, na której również można zrobić zakupy online.

Obrączki ślubne, obrączki zaręczynowe, biżuteria ślubna, złoto, diamenty, srebro – wszystko to jest dostępne do dyspozycji klientów. Mamy również infolinię na której można dopytać o wszystkie szczegóły.

 

Czy proces – od momentu pojawienia się klienta w salonie do chwili finalizacji zamówienia jest trudny?

Klienci przeważnie wiedzą czego chcą. To właśnie Internet spowodował, że są bardzo świadomi i przychodząc do salonu mają przeważnie już jakiś plan na swoje wymarzone obrączki. W OCH! mamy indywidualną konfigurację modeli złotych obrączek: zmiana szerokości, wysokości, oprawy kamieni, sposobu ich wykończenia (połysk, satyna), dlatego udaje się nam spełniać marzenia klientów. Nie odczuwamy tego jako trud, tylko wyzwanie ;)

 salon Och

 

Jaki jest czas oczekiwania na obrączki? Chcielibyśmy podpowiedzieć przyszłym Parom Młodym kiedy powinny Was odwiedzić! :)

Terminy realizacji zamówionych obrączek to około 14 dni, także to dość szybki czas. Z naszego doświadczenia proponujemy zawsze, by zamawiać obrączki 2-3 miesiące przed planowaną uroczystością.

 

Wybór obrączek na rynku jest ogromny. Jak przysłowiowo nie zwariować i podjąć najlepsze decyzje? Czy podczas wyboru można liczyć na pomoc personelu, który dokona wnikliwej analizy gustów, dłoni, wysłucha preferencji?

Tak jak mówiłam wcześniej, dzięki Internetowi klienci są bardzo świadomi swoich potrzeb i tego, co jest dostępne na rynku jubilerskim. Chcą jednak zmierzyć obrączki i poczuć ich szerokość na palcach czy profil. I tu my, jako specjaliści na pewno pomożemy,  z pewnością dobrze dobierzemy  wszystkie parametry. Mamy możliwość konfiguracji obrączek. Oznacza to, że szyjemy je na miarę biorąc pod uwagę kształt palca czy tendencję do jego puchnięcia. Oferujemy również, jako nieliczni – wieczysty serwis obrączek OCH!. W razie gdyby coś trzeba było skorygować.

 złote obrączki

 

Który materiał na obrączki będzie najlepszy?

Najlepszą próbą złota do codziennego użytkowania jest próba 585. Powodów jest kilka, ale wymienię 3 najważniejsze: piękny kolor, (który się nie zmienia) , wartość oraz  trwałość. Dodatkowo powiem, że nasze obrączki są wykonywane z najwyższej jakości rury, gdzie stop złota został utwardzony (rura na poziomie półfabrykatu prezentuje twardość 180-200HV), następnie w procesie obróbki ta wartość tylko wzrasta, przekraczając nawet niepisane europejskie normy.

 

Klasyka zawsze jest w modzie, ale co dla klientów chcących zaszaleć i postawić na coś… innego? :)

I w OCH! mamy dla takich par coś specjalnego ;) CZARNE ZŁOTO!

To ekstrawagancka opcja wykończenia obrączek. Można je zamówić w całości lub też częściowo w tym kolorze :) Są obłędne! Koniecznie musicie przyjść do nas i obejrzeć je na żywo.

 

 

Czyli dominuje ponadczasowa klasyka czy nowoczesność i unikalne wzory?

Klasyka była, jest, i będzie modna :) Często damska obrączka okraszana jest kamieniami pasującymi do pierścionka zaręczynowego. Ten trend jest niezmienny. Jeśli natomiast wzory – co roku wchodzi do OCH! kilka hot modeli. Na Targach Ślubnych zawsze prezentujemy wszystkie nowości, które potem wchodzą do regularnej oferty salonów. W tym roku również zaprezentujemy super nowości 2024 :)

 

A co możemy zaproponować przyszłym Panom Młodym? Czy jest coś, co może bardziej przykuć ich uwagę i trafić w męskie gusta?

Panowie są zawsze bardzo praktyczni. To dobra cecha. Zwracają uwagę na przyszłe ewentualne korekty rozmiarów czy po prostu trwałość materiału. W OCH! mamy zarówno serwis obrączek, jak i najwyższą trwałość złota, bo obrączki wykonujemy metodą bezszwową (nie są lutowane, bo są z rury). Co do modeli obrączek, jakie przyciągają męskie spojrzenia to zauważam, że jest to kierunek czarnego złota lub wręcz karbonu.

 

W czym tkwi wyjątkowość biżuterii OCH!?

Myślę, że w różnorodności. Staramy się słuchać potrzeb klientów i nadążać za zmieniającymi się ich potrzebami. Nasi klienci to doceniają i bardzo często powtarzają OCHtak!.

 

Obrączki ślubne to piękny i trwały symbol miłości. Ich wybór przyszli małżonkowie muszą dokładnie przemyśleć. W salonach jubilerskich OCH! przyszłe Pary Młode mają duży wybór zarówno ponadczasowej klasyki, jak i oryginalnych nowych modeli oraz mogą liczyć na fachowe doradztwo.

 

Do zobaczenia w salonach OCH!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

16 luty 2023
08 kwiecień 2024

Komentarze