Z jakiego kruszcu powinny zostać wykonane Wasze wymarzone obrączki ślubne?

05 lipiec 2018
Dagmara Sobczak

Zaręczyny już za Wami. Stoicie właśnie przed wyborem obrączek i zdaliście sobie sprawę, że nie do końca wiecie, z jakiego kruszcu powinna zostać wykonana Wasza wymarzona obrączka?

Wybrać nieśmiertelne złoto, czy może lepszą alternatywą będzie modne białe złoto? Może jednak lepiej zdecydować się na tańszą wersję i wybrać srebro? Trudny dylemat zależący od wielu czynników...

Złoto, srebro czy białe złoto – jaką obrączkę wybrać?

Każdy wybór to indywidualna decyzja Pary Młodej. Przy jej podejmowaniu powinniście zwrócić uwagę na kilka rzeczy – jaką biżuterię lubicie najbardziej, czy macie alergię na dany metal, w jakiej dobrze się czujecie, co wizualnie Wam się podoba i ile pieniędzy możecie przeznaczyć na obrączki. 

Poniżej przedstawię różnice, jakie pojawiają się między danymi kruszcami.

Złote obrączki

Złoto to cały czas najczęściej wybierany metal do produkcji obrączek. Jest wszechstronny, trwały i wielokolorowy – co może ucieszyć niektórych z Was. Złoto ma różne próby. W zależności od tego, jaką wybierzecie, trwałość obrączki będzie inna, a także może zawierać mniejszą ilość złota w stopie, co też przekłada się na niższą cenę obrączki. 

Złote obrączki są dużo łatwiejsze w obróbce, także w poszerzaniu i zwężaniu, kiedy okaże się, że po latach obrączka robi się za mała albo za duża. 

Srebrne obrączki

Srebro to dużo mniej trwały metal, stąd rzadko używa się go do wyrobu obrączek ślubnych. Zdarza się jednak, że fani srebra decydują się na taki krok. Te obrączki są dużo tańsze. 

Jeżeli jednak nie lubicie koloru złota, dobrą alternatywą między srebrem, a klasycznym żółtym złotem, będzie białe złoto. Ma ono wiele lepszą opinię i trwałość od srebra. 

Obrączki z białego złota

Białe złoto to dalej złoto, którego kolor uzyskuje się poprzez dodanie do stopu palladu, srebra bądź niklu. Najczęściej (dobry producent) do żółtego złota dodaje pallad, ponieważ to on powoduje, że obrączki wtedy wyróżniają się pięknym blaskiem i jasnym odcieniem. Są też niestety dużo droższe, niż kiedy do złota dodaje się nikiel. Nikiel jest tańszy niż pallad, ale bywa też silnym alergenem, co może powodować uczulenia. Dlatego, zanim zdecydujemy się na białe złoto, dowiedzmy się, czym jest uzyskiwany ten kolor, a jeżeli to nikiel, to sprawdźmy wcześniej, czy nie mamy na niego uczulenia.

Białe złoto mniej rzuca się w oczy, przez co może wydawać się bardziej delikatne, wytworne, minimalistyczne – stąd cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. 

Które obrączki wydają Wam się najlepszym wyborem? Na które się skusicie? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 październik 2019
23 luty 2019

Komentarze