Jak poprosić jedną z najważniejszych dla Ciebie kobiet, aby została Twoją świadkową?

29 czerwiec 2018
Magdalena Gitler

Będzie wspierać Cię w gorączkowych przygotowaniach do ślubu, wysłuchiwać wątpliwości, być może ocierać łzy, gdy wszystko będzie szło przeciwnie do Twoich oczekiwań i dawać siłę do dalszego działania. Razem będziecie dokonywać wielu wyborów, szczególnie tych, przy których przyszłemu mężowi opadną ręce (który odcień różu będzie najlepszy na serwetki?). Ma na sobie dużą odpowiedzialność dopilnowania wszystkiego i opieki nad gośćmi.

Dlatego musi to być osoba, z którą będziesz dobrze się dogadywać. O kim mowa? O świadkowej oczywiście.

Dobierz formę do osoby

Często oczywistą kandydatką na świadkową jest przyjaciółka Panny Młodej. Kiedy tylko pojawia się pierścionek, zapytanie o świadkowanie staje się czystą formalnością, bo już obie z podekscytowaniem planujecie wszystkie szczegóły, ale magiczne pytanie i tak musi paść.

Kiedy próbujemy zaplanować, w jaki sposób poprosić o bycie świadkową, przede wszystkim musimy pomyśleć, która forma będzie najlepsza dla danej osoby. Być może wiemy, że nie lubi dostawać biżuterii albo wolałaby raczej zwykłe pytanie podczas wspólnej kawy niż wystrzałowy balon. Dużo zależy też od naszej pewności, czy wybrana osoba się zgodzi, tak żeby w przypadku odmowy nie czuła się niezręcznie, gdy zostanie obdarowana biżuterią lub obsypana innymi prezentami. Nie ma jednego właściwego sposobu na zadanie tego pytania, ale jeśli szukacie pomysłu, oto moje propozycje.

Po prostu pytanie

Gdy nie lubicie niespodzianek, wymyślnych prezentów czy pompatycznych scen rodem z filmów, taka opcja jest pewnie dla Was oczywista.

Pytanie zadane podczas wspólnej kawy czy wypadu do kina, kiedy jesteście tylko we dwie, to klasyczna forma, którą stosuje wiele przyszłych Panien Młodych. Nie ma nic złego w tym, że nie zorganizowałaś wystrzałowego bilbordu z pytaniem!

Gotowe rozwiązania

Dla niektórych balony, kartki i słodkie upominki to komercyjny wymysł i przesada, jednak to dobre rozwiązanie dla osób, które czują, że zwykłe pytanie przy spotkaniu to za mało albo uważają tę chwilę za tak wyjątkową, że chcą ją wyróżnić i w jakiś sposób uhonorować kobietę, którą pragną mieć za świadkową.

Gotowych rozwiązań jest mnóstwo, także trudno wyłonić jedno najlepsze. Mamy na przykład gotowe balony wypełnione helem z konfetti i napisem-pytaniem w środku. Taki balon można przesłać w formie paczki prosto do mieszkania. Uśmiech na twarzy podczas otwierania przesyłki gwarantowany! Dla miłośniczek układanek i rozrywek mogą być to puzzle lub zdrapka, które układają się w zdanie „Czy zostaniesz moją świadkową?”. Dostępne są również kubki lub talerze z napisem na dnie, czekoladowe literki, zdobione tekstem makaroniki układające się w zapytanie czy wina z personalizowaną naklejką. Można podarować też biżuterię z wygrawerowanym napisem.

Kreatywne pomysły

Jeśli czujesz, że nie chcesz korzystać z gotowych rozwiązań, ani po prostu zadawać pytania, ogranicza Cię tylko i wyłącznie wyobraźnia!

Możesz zaśpiewać piosenkę albo niczym w filmie „Love Actually” napisać swoją przemowę na arkuszach papieru i pokazywać je kolejno w akompaniamencie muzyki. Jeśli razem wykonujecie jakąś aktywność sportową, na przykład lubicie biegać, możesz zaaranżować zapytanie w formie transparentu, który zawiśnie na drzewie przy waszej ulubionej trasie biegowej. Chcesz zorganizować babski wyjazd? Zabierz przyjaciółkę na wspólny dzień do SPA albo na wycieczkę i wtedy zdradź swoje zamiary. Obie będziecie czuły się wyjątkowo. Wszystko zależy od tego, co lubicie najbardziej.

Pytanie o świadkowanie może być specjalne i wyjątkowe, ale przede wszystkim powinno być dopasowane do charakteru waszej relacji i upodobań. Podkreślenie jego nietypowego charakteru można różnie interpretować, co wcale nie oznacza, że kameralne zadanie pytania jest gorsze niż obdarowanie świadkowej prezentami.

Ważne, żebyście obie wspominały tę chwilę jako wyjątkową i dobrze wspominały to ważne wydarzenie w waszej wspólnej historii :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

13 lipiec 2018
29 wrzesień 2017

Komentarze