Zróbmy sobie ślub w ogrodzie

24 wrzesień 2017
Marysia Kujawińska

Ceremonie ślubne pod gołym niebem mają w sobie coś wyjątkowego. Są niezwykle oryginalne, ale również trochę ryzykowne. W wielu krajach, gdzie pogoda dopisuje cały rok, są niezwykle popularne. U nas niestety nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy takie wesele uda się na 100%.

 


Co sprawia, że śluby na świeżym powietrzu są aż tak atrakcyjne?

Z pewnością duża oryginalność, ponieważ nie jest to często spotykana opcja. Inną kwestią jest również towarzysząca gościom romantyczna aura. Często taki pomysł na wesele kojarzy nam się z zachodnimi filmami - gwiazdy dużego ekranu są dla nas pewnego rodzaju inspiracją. Wiele finałowych scen kończy się na składaniu sobie przysięgi na łonie natury - czy to nad morzem, w górach czy nad jeziorem.

Taka ceremonia ma w sobie z pewnością coś bajkowego i fantastycznego. Każda kobieta tego dnia chce poczuć się jak Kopciuszek. Natura kojarzy nam się z opowieściami o wróżkach, księżniczkach i o wymarzonym księciu, który znajduje bucik. Tyle w tym gracji! To właśnie wtedy przyroda udowadnia ile w niej magii, wszystko jest jak dynia, która pod wpływem żywiołów zmienia się w karocę. Romantyzm, spokój i magiczny klimat - to właśnie to, co ciągnie Młode Pary w stronę ślubów plenerowych.
W tym przypadku pojawia się jeden podstawowy problem - takiego wesela nie można zorganizować o każdej porze roku. Oczywiście pamiętajmy również o tym, że nie jesteśmy w stanie z takim wyprzedzeniem czasowym przewidzieć deszczu, czy innego załamania pogody. Jednak na wszystko można znaleźć rozwiązanie. Wystarczy tylko chcieć! Bez chęci przecież nie moglibyśmy spełniać marzeń...

Najlepszymi porami roku na ślub w ogrodzie są wiosna, lato i wczesna jesień. Część z Was z pewnością marzy o weselu wśród wiosennych, kwitnących kwiatów, kłosów zbóż, czy spadających liści. Oczywiście można pomyśleć o przeniesieniu głównej zabawy do jakiegoś wnętrza, a na dworze zorganizować jedynie dodatkowe atrakcje, np. grill czy plac zabaw dla dzieci.Składanie przysięgi małżeńskiej w ogrodzie jest z pewnością czymś oryginalnym i wyjątkowym. Dla wszystkich osób, które kochają naturę nie ma chyba nic bardziej wyjątkowego - ślubowanie sobie wśród promieni słońca i śpiewu ptaków... Zdjęcia ślubne z pewnością wyszłyby wyjątkowe!Kolejnym ciekawym pomysłem jest ślubny namiot. Możemy taki wynająć w firmie, która posiada hale namiotowe. Najlepiej dogadać się ze specjalistą jeśli chodzi o szczegóły. To również fajne rozwiązanie, które zachwyca wielu ludzi. Z pewnością nie jest ono tanie, ale możemy znaleźć różne wersje. W razie załamania pogody mamy miejsce, w którym możemy się schronić. Na pewno urządzenie  takiego wesela nie jest takie łatwe. To duży wysiłek organizacyjny. Jest wiele kwestii, o których nie można zapomnieć. W takim rozwiązaniu nie wystarczy tylko posiadać namiot - jest wiele innych ważnych szczegółów, o których musimy pamiętać: m.in. wykładziny, stoliki, miejsce na parkiet, oświetlenie, czy coś zupełnie podstawowego jak toalety czy prąd.


Planujecie ślub w ogrodzie? Dajcie znać, czy moje propozycje  przypadły Wam do gustu :)

Ilustracja: Paulina Koniuk-Fonżychowska

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

08 sierpień 2018
18 wrzesień 2017

Komentarze