Bar kawowy na wesele

08 styczeń 2019
Adrian

Zapewne wesele bez udziału kawy jeszcze się nie odbyło. Zwykle jest ona serwowana gościom weselnym o danej porze lub został przez organizatora wydzielony na sali weselnej, w którym kawa wraz z ekspresem lub czajnikiem jest do dyspozycji dla gości przez cały czas trwania ceremonii.

Jako firma cateringowa możesz przełamać pewne rutyny i zaproponować coś innowacyjnego i nieszablonowego, mianowicie barek kawowy! Brzmi świetnie ale i intrygująco, prawda? Co więcej, do jego organizacji wystarczy odrobina wyobraźni, doświadczenia i niezbędnej wiedzy!

Bar Kawowy to jest to!

Kawa to dla niektórych magiczny napój, bez którego nie potrafią żyć. Nieważne czy jest to kawa czarna, biała lub z dodatkami. Istotne jest, by ten napój był kawą z prawdziwego zdarzenia, z aromatycznym smakiem i zapachem.

Bar kawowy to nie tylko wystawienie do dyspozycji gości ekspresu lub czajnika do gotowania wody. W dzisiejszych czasach barek może przejść zupełną metamorfozę i stać się dodatkową atrakcją każdego wesela. Nie dość, że może zostać udekorowany zgodnie z motywem przewodnim całej zabawy, dzięki czemu będzie doskonale komponować się w otoczeniu sali, to dodatkowo stanie się świetną rozrywką dla gości. Mogą samodzielnie zabawić się w barmana lub baristę, bądź po wyznaczeniu odpowiedzialnej osoby, mogą podchodzić i poprosić o kapitalną kawę.

Wyposaż barek w podgrzewacz do kawy oraz wszelkie dodatki i dekoracje, takie jak ciekawe kubki lub szklanki, mieszadełka i oznaczenia poszczególnych kaw. Do tego możesz dołączyć urządzenie do spieniania mleka i wszelkiego rodzaju posypki, takie jak czekolada, kakao lub cynamon. Co więcej, doskonałym dodatkiem zabielającym będzie z pewnością bita śmietana, różne rodzaje mleka oraz śmietanka. Wyobraźnia zapewne podpowie Ci również, że możesz zaoferować indywidualne wzorniki, przez które goście weselni będą mogli ozdobić posypkami zrobione przez siebie kawy. Mogą mieć postać różnych motywów, wzorów, napisów, życzeń, a nawet inicjałów Pary Młodej. Postaw również na szaleństwo i zaproponuj pianki, bądź syropy smakowe, dzięki którym goście stworzą artystyczną kawę swoich marzeń!

Obudź wszystkich gości

Niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz, kawa zawsze będzie świetnym rozwiązaniem, ponieważ można się nią rozgrzać lub ochłodzić, gdy zdecydujemy się na wersję mrożoną.

Co więcej, kofeina stanowi doskonały zastrzyk energii o każdej porze, dlatego warto wykorzystać bar kawowy szczególnie podczas wesela trwającego aż do rana. Co ciekawe, barek kawowy może połączyć gości weselnych, którzy odkryją podobne zainteresowania i wymienią się swoimi kawowymi doświadczeniami.

Bar kawowy - nie tylko dla kawowych smakoszy

Barek kawowy zawsze możesz wykorzystać również jako kącik herbaciany. Nie wszyscy goście weselni z pewnością czerpią radość z picia kawy, dlatego świetnym rozwiązaniem dla nich będzie kawa w wersji bezkofeinowej, bądź po prostu herbata.

Tutaj, jako restaurator, również masz pole do popisu - możesz zadbać o wyszukane smaki i odmiany różnych herbat, dodatki w postaci soków, limonki, cytryny, imbiru lub wszelkich innych, które wpadną Ci do głowy. Pomysłów jest wiele, zatem postaw na swoją kreatywność!

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 listopad 2018

Komentarze