Strefa gamingowa na weselu

19 marzec 2019
Adrian

Warto zmieniać stare nawyki, wdrażać nowe rozwiązania i tym samym stale zwiększać przypływ klientów. Niewielu właścicieli domów weselnych wie, że społeczeństwo staje się coraz bardziej skomputeryzowane. Każdy ma smartfona, krąży po internecie i gra w gry.

Dlaczego nie przeistoczyć tego na spory plus?

Warto wydzielić gamingową strefę w swoim lokalu! Goście weselni będą mogli nieco odpocząć i zagrać w ciekawe tytuły, a także pobawić się w bardzo nieszablonowy sposób. To urozmaicenie, które warto wziąć pod uwagę.

Dobrze zaaranżuj strefę dla gracza

Strefa gamingowa powinna być ulokowana nieco na uboczu, lecz najlepiej by była widoczna z każdego zakątka sali. Dzięki temu zainteresuje większość gości. Warto ją nieco odsunąć od systemu nagłośnienia, by przebywający w niej gracze mogli korzystać z jej uroków w komfortowych warunkach.

Strefa musi być przede wszystkim wygodna. Warto zamówić sofę pokrytą sztuczną skórą, którą jest łatwa w czyszczeniu. Krzesła lub pojedyncze fotele są niezbyt dobrą decyzją, gdyż z pewnością nie zdarzy się sytuacja, że gość będzie grał samotnie. Zawsze będzie bawić się jednocześnie większa liczba gości, którym trzeba zapewnić wygodne miejsce do siedzenia.

Po pierwsze, sprzęt

To najważniejszy aspekt całej strefy gamingowej i zarazem najdroższy. Da się jednak zaaranżować wszystko tak, by było i niedrogo i atrakcyjnie.

Warto kupić konsolę podłączaną do telewizora i umieścić ją w zamykanej szafce. Dzięki temu dzieci nie będą się na niej wyżywać podczas przegranych i tym samym nie uszkodzą jej także podczas chęci zmiany gry przez wyjęcie płyty. Większość nowoczesnych modeli może przechowywać gry bezpośrednio na dysku i warto z tego korzystać.

Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, to polecam proste rozwiązanie. Obok konsoli dobrze jest umieścić małą kartę z wykazem gier - ale dostępnych wyłącznie u obsługi, która zmieni płytę i ponownie zamknie szafkę. Wybierz gry na dwa pady, które umożliwią wspólną rozgrywkę między dwójką gości.

Oczywiście gamepady - czyli dżojstiki lub kontrolery - są najbardziej narażone na bardzo szybkie zużycie oraz zniszczenia. Niektóre nowoczesne konsole są kompatybilne z gamepadami niezależnych producentów, które są znacznie tańsze i bardziej dostępne, dlatego warto właśnie ich używać. Koszty naprawienia zniszczeń będą niskie i niewspółmiernie małe w stosunku do podwyższonych zysków. Warto wybierać wersje na kabel. Przenośne są dobre w domu, lecz w domu weselnym nie do końca się sprawdzą.

A co z wyświetlaczem? Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy kupić telewizor. Niedrogi, niezbyt “wypasiony” i niezbyt zaawansowany TV sprawdzi się doskonale jako wyświetlacz konsoli do gier.

Nie warto przejmować się brakiem rozdzielczości FullHD, tylko kupić taki model, który zapewni dobrą rozgrywkę bez nadwyrężania budżetu. Oczywiście droższe wersje będą prezentowały lepszą grafikę, lecz stanowią spory koszt. Warto to jednak przemyśleć. Każdy telewizor można bez najmniejszych problemów wstawić za przezroczystą pleksę, którą będzie dobrze go chronić przed zniszczeniami.

Myślę, że warto wprowadzić takie rozwiązanie i zdecydowanie wyróżnić się na tle innych domów weselnych!

Średnia

4.8

Oceń mój artykuł

Zobacz także

26 sierpień 2020
01 styczeń 2020

Komentarze