Bądź specjalistą - zadbaj jak najlepiej o swojego klienta i pozwól mu zachować oryginalność

10 kwiecień 2019
Adrian

Wielu mężczyzn decyduje się na zmianę swojego image'u z powodu ślubu. Zwykle przycinają u fryzjera swoje włosy, nabierają głębszego kolorytu skóry podczas opalania na solarium, oraz... golą brodę lub zarost u golibrody, czy też u męskiego fryzjera. N

Niestety, zazwyczaj obniża to budowaną od wielu lat pewność siebie, wynikającą z posiadania zarostu na twarzy. Brodaty mężczyzna, który zgoli brodę przed ceremonią ślubną może być pewien jednego, bardzo niekomfortowego efektu. Mianowicie uczucia "nagości" i niepełności, które będą się dawać we znaki podczas całej ceremonii.

Proszę sobie wyobrazić przymusowe ścięcie swoich długich włosów "na zapałkę" i iść tak na ślub. Brzmi strasznie, prawda?

Okiełznaj brodę klienta

Tak naprawdę broda nie jest nieelegancka sama w sobie, nieelegancki bywa wyłącznie jej stan.

Zadbaj u swojego klienta o bardzo precyzyjne docięcie wszelkich nieestetycznych oraz odstających włosków. Stwórz ostrą niczym brzytwa linię poniżej żuchwy i wytrymuj pojedyncze włoski na linii policzków. Dużą uwagę poświęć wąsom, muszą bowiem całkowicie odsłonić usta i kończyć się tuż nad górną wargą.

Niedopuszczalne są wąsy, które będą opadać na usta. Nie dość, że wyglądają bardzo niechlujnie, to będą także przeszkadzać w trakcie jedzenia.

Podaruj klientowi olejek do brody

Podczas ceremonii ślubnej wszystkie oczy będą skierowane na Państwo Młodych, w tym także na brodę Pana Młodego. Zaproponuj zatem odżywkę bądź olejek do brody, które doskonale nawilżają włosy i odżywiają je, nadając delikatny i subtelny połysk.

Przypomnij jednak, że z tym kosmetykiem nie wolno przesadzić. Mogłoby to stworzyć efekt brody przetłuszczonej i niezadbanej. Jeśli klient od razu ze spotkania z Tobą idzie na ślub, to wetrzyj niewielką ilość kosmetyku okrężnymi ruchami w jego brodę. Jeśli zaś klient ślub ma w inny dzień - to zaproponuj mu zakup odpowiedniego olejku i przypomnij o użyciu rano, przed ceremonią.

Poświęć klientowi minutkę i przekaż kilka profesjonalnych rad

Męska broda na ślubie wymaga dużego zainteresowania od Pana Młodego, warto pomóc mu w ujarzmieniu jej podczas ceremonii.

  • Zaproponuj niewielki grzebień lub szczotkę, którymi Pan Młody będzie mógł co pewien czas przeczesać swoją brodę i stworzyć bardziej elegancki, zadbany look. To niewielkie akcesorium, które może mieć ciągle przy sobie w wewnętrznej kieszeni marynarki.
  • Poinformuj, by szczególną uwagę zwracał na brodę podczas spożywania posiłków. Niech przy boku ma stale dostępną chusteczkę, którą będzie mógł szybko przetrzeć umorusane wąsy lub brodę wokół ust.
  • Warto powiedzieć klientowi, by nie decydował się na dotykanie swojej brody podczas ślubu. Dłonie siłą rzeczy nie są zbyt czyste, a podczas dotyku wcierają w brodę wszelkie nieczystości, dodatkowo zaburzając całą, wykonaną przed ceremonią stylizację zarostu.

 

Warto zachować swój charakter i iść do ślubu w pełnej zgodzie z samym sobą. Wielu Panów Młodych niestety decyduje się na zgolenie brody i usunięcie części swojej prawdziwości.

Postaraj się, by klient miał wybór i nie traktował golenia przed ślubem jako przymus, który trzeba wziąć na swoje barki. Ślub ma być piękny i przyjemny w szczególności dla Państwa Młodych. Jeśli zatem Pan Młody cieszy się ze swojej brody i uwielbia ją z całych sił, to żal się jej pozbywać w imię "ślubnego przymusu".

 

Serdeczne pozdrowienia,

Adrian

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

27 styczeń 2019
16 październik 2019

Komentarze