Jak wykorzystać Canvę w swojej firmie?

25 listopad 2020
Maria Wawrzykowska

Canva to platforma on-line, która pozwala na tworzenie grafik z gotowych wzorów. 


Każdy, kto chociaż raz zanurzył się w świat Canvy wie, że jest to narzędzie bardzo ułatwiające pracę, szczególnie gdy potrzebujemy grafik do mediów społecznościowych, na blog czy plakat informujący o promocji.

I chociaż Canvy nie należy traktować jak alternatywy dla grafika, to korzystanie z niej może ułatwić życie przedsiębiorcy. W jaki sposób? Poniżej kilka możliwości wykorzystania Canvy w swojej firmie. 

Jak wykorzystać Canvę - media społecznościowe

W mediach społecznościowych, oprócz zdjęć i filmów, to właśnie grafiki są często wykorzystywane w postach czy relacjach na Instagramie. Dodatkowo grafika ma szczególne znaczenie np. na Facebooku - w reklamach, czy w samym wyglądzie strony. 

Poniżej podpowiadam co można zrobić w Canvię, by urozmaicić wygląd swoich mediów społecznościowych.

Do czego przyda nam się Canva w mediach społecznościowych?

Graficzny post

W ten sposób urozmaicisz swój kontent na Facebooku czy Instagramie, np. o cytaty (np. o małżeństwie, miłości, dopasowane do Twojej dziedziny), krótkie porady (co zabrać na pierwszą wizytę w salonie, jak zamówić zaproszenia, czego nie zapomnieć w dniu ślubu), ważne ogłoszenia (wyprzedaż, promocja, okazja, wolny termin, informacja o urlopie, etc.).

Prosta relacja

Canva umożliwia Ci zrobienie relacji, z użyciem szablonów i wykorzystaniem Twoich zdjęć, które możesz wgrać do Canvy a potem opublikować na Instagramie czy Facebooku. 

Infografiki

To świetny sposób, by przekazać maksimum wiedzy w minimalny sposób. Wykorzystanie gotowych szablonów umożliwi zrobienie np. informacji o tym jak przygotować się na pierwszą wizytę w salonie sukni ślubnych. 

Cover photo

Zdjęcie w tle na Facebooku jest bardzo ważne wizerunkowo. To jedno z pierwszych miejsc, które rzucają się w oczy po odwiedzeniu profilu. Warto zadbać, by znalazły się tam ważne informacje, np. co robisz, jaką masz teraz promocję (np. wyprzedaż sukni ślubnych), nowy post na blogu, etc. 

Grafika w tle dla wydarzeń na Facebooku

Jeśli organizujesz wydarzenie, to warto zrobić dla niego odpowiednią oprawę graficzną. Canva pomoże Ci zaprojektować nie tylko plakaty czy ulotki, ale dzięki niej stworzysz też grafiki do mediów, w tym do wydarzeń na Facebooku. 

Grafika reklam na Facebooka

Canva umożliwia wykorzystanie różnych formatów i gotowych wzorów, które pomogą w stworzeniu reklamy. 

Grafika na Pinterest, Twittera czy LinkedIn

Gotowe szablony dopasujesz do odpowiednich treści na różnych platformach.

Grafiki na You Tube

W Canvie przygotujesz takie elementy jak np. grafika kanału czy miniatura. 

 

Jak wykorzystać Canvę - strona www i blog

Na stronie www czy na swoim blogu także będziesz potrzebować grafik. Jak w tej sytuacji pomoże Canva?

  • Canva umożliwia stworzenie grafik, które wykorzystasz na blogu. Mogą to być grafiki wykorzystane jako np. obrazek wyróżniający wpis, baner na bloga, grafikę, która będzie wykorzystana wewnątrz wpisu do podkreślenia ważnych treści, wpis z cytatami, grafika z ofertą, infografikę, etc. 
  • Canva umożliwia Ci zrobienie na swoją stronę www wszelkich grafik, np. grafika zapraszająca do zapisu na newsletter, informacja o urlopie, grafika z reklamą wyprzedaży, ogłoszenie o nowej kolekcji, etc. 

 

Jak jeszcze można wykorzystać Canvę?

Canva to ogromne możliwości twórcze. Jak jeszcze możesz wykorzystać gotowe szablony tej platformy?

  • można zrobić proste logo czy wizytówkę,
  • Canva umożliwia stworzenie estetycznej oferty, którą przekonwertujesz do pdf a następnie wyślesz do klienta,
  • wśród szablonów znajdziesz wiele, które umożliwią stworzenie plakatów, ulotek czy broszur, 
  • zaprojektujesz własną fakturę, 
  • możesz zrobić grafiki, które wykorzystasz do prezentacji np. w Power Pointcie, 
  • Canva umożliwia zrobienie kartek okazjonalnych, które prześlesz swoim klientom z okazji rocznicy ślubu, urodzin czy świąt (na Boże Narodzenie, Wielkanoc, walentynki, dzień kobiet, etc.).

 

Canva nie ogranicza się jednak tylko do szablonów. Możesz stworzyć własne wzory tworząc grafiki, wczytując zdjęcia ze swojej biblioteki zdjęć. 

W wersji darmowej będziesz mieć z pewnością ograniczone możliwości, ale i tak, jak widać po powyższym wpisie, Canva da Ci ogromne pole do popisu. 

Zatem do dzieła. Jeśli jeszcze nie jesteś zalogowana/zalogowany - proponuję jak najszybciej to zmienić. Powodzenia i życzę samych twórczych pomysłów! :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 październik 2018

Komentarze