Wprowadź do swojej oferty wyjątkowe trunki weselne!

11 wrzesień 2019
Adrian

Goście na weselu z chęcią korzystają z wielu atrakcji. Jedni cieszą się na możliwość spożycia ciekawych potraw, inni będą w radości przeżywać samą ceremonię wraz z rodziną, a jeszcze inni, których jest równie dużo, z pewnością uradują się na widok alkoholu.

Alkohol to niezwykle ciekawa używka, ale tylko podawana w odpowiednich ilościach. Zapewnia fantastyczną zabawę, nadaje właściwego klimatu i potrafi faktycznie zasmakować. To także jeden z niezbędnych elementów na każdym weselu.

Czy da się wprowadzić do oferty coś więcej niż klasyczną wódkę?

Co oprócz wódki na weselu?

Klasyczna wódka to doskonały wybór na każdą okazję. Poza aromatem alkoholu jest bezwonna i bezsmakowa, dlatego pasuje zarówno do obiadu, jak i do spotkań ze znajomymi.

Kapitalnie sprawdza się między innymi na weselu. Dzięki jej dużej uniwersalności mogą ją spożywać osoby dorosłe w szerokim zakresie wieku i to niezależnie od płci. Dlatego jest absolutnie nieodłączną częścią każdego wesela.

Warto jednak zaserwować Państwu Młodym niespotykane rozwiązania.

Nietuzinkowe trunki z całego świata

Sake - w Polsce błędnie oceniana jako japońska wódka, jest znakomitym sposobem na zainteresowanie gości ciekawym trunkiem. Japonia to kraj od nas bardzo odległy i tym samym z pewnością dotychczas nieodwiedzony przez gości weselnych. Egzotyczna nazwa z pewnością wszystkich zainteresuje. Czym jest sake? To trunek o niskiej zawartości czystego alkoholu (13-18%) i tym samym jest swoistym winem, a nie wódką, jak to błędnie się przyjęło. Jest wytwarzana ze sfermentowanego ryżu i tym samym smakuje zupełnie inaczej niż ogólnie znane trunki.

Cachaca - brazylijski trunek o mocy 38-68% to bliski rywal wódki w kwestii mocy, lecz o zupełnie innym smaku. Jest nieco owocowy, dość intensywny w smaku i z pewnością wiele mówi o Brazylii. Smak sfermentowanej trzciny przeplata się z dużą mocą alkoholu i tym samym z pewnością zainteresuje każdego gościa swoją egzotycznością. Co więcej, droższe egzemplarze dojrzewają w drewnianych beczkach, wykonanych z równie egzotycznego drewna.

Aguardiente - kolumbijska wódka o zawartości alkoholu w przedziale 29-60% jest ciekawą i raczej nieznaną w polsce propozycją, lecz jednocześnie wartą rozważenia. Powstaje z połączenia trzciny cukrowej z anyżem, dzięki czemu charakteryzuje się niespotykanym smakiem i - co spodoba się purystom - dużą mocą.

Mniej znane i lubiane alkohole

A może popularne egzotyki? Rum to napój alkoholowy, który wyróżnia się bardzo dużą zawartością czystego alkoholu, w ilości od 37 aż do 82%! Powstał na bazie sfermentowanej trzciny cukrowej lub melasy, tym samym może dla niektórych osób słodszy i mniej cierpki. Jest stosunkowo niedrogi, lecz tu uprzedzam - na rynku istnieje wiele rodzajów. Warto przedstawić gościom ten najbardziej typowy, ciemny lub złoty.

Propozycją wartą rozważenia jest także Whisky lub Bourbon, ewentualnie brandy. Wiele osób może te nazwy kojarzyć jedynie z filmów i seriali, zaś nigdy nie próbowało ich na własnym podniebieniu. Smak whisky jest niespotykany i z pewnością zainteresuje już przy pierwszym zwilżeniu ust, jednak zapewne nie wszystkim się spodoba.

Jak prezentować alkohole na weselu?

Opisywane trunki mają być tylko dodatkiem “na smak” i powinny służyć jako ciekawa forma testowania, poznania nowych smaków i rozszerzania swoich zainteresowań.

Warto zatem zaprezentować Młodej Parze po jednej butelce z każdego rodzaju i rozlewać je tylko zainteresowanym, w ilości nie większej niż kilkadziesiąt mililitrów.

Pozdrawiam,
Adrian

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

13 luty 2019
04 grudzień 2019

Komentarze